• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anksčiau prognozuota, kad prasidėjo ramesnis laikotarpis ir magnetinė audra smogs tik lapkričio 1 dieną, tačiau paaiškėjo, kad ji atėjo anksčiau ir prasideda jau šiandien. Pasiruoškite ir pasirūpinkite sveikata, kad šis periodas prabėgtų kuo lengviau.

Anksčiau prognozuota, kad prasidėjo ramesnis laikotarpis ir magnetinė audra smogs tik lapkričio 1 dieną, tačiau paaiškėjo, kad ji atėjo anksčiau ir prasideda jau šiandien. Pasiruoškite ir pasirūpinkite sveikata, kad šis periodas prabėgtų kuo lengviau.

REKLAMA

Meteoagent.com duomenimis, jau šiandien fiksuojamas padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas, jis siekia penkis balus. Magnetinė audra tęsis ir visą savaitgalį, tačiau pasiruoškite, nes ji gali smogti daug stipriau.

Prognozuojama, kad šeštadienį, spalio 28 dieną, magnetinio lauko aktyvumas sieks net septynis balus, o tai jau laikoma išties stipria magnetine audra.

Sekmadienį, spalio 29 dieną, aktyvumas bus vienu balu mažesnis ir sieks šešis balus, tačiau tai vis tiek traktuojama kaip stipri magnetinė audra.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo spalio 30 dienos turėtų įsivyrauti ramybė, nes aktyvumas sieks tris balus. Lapkričio 1-osios prognozės kol kas nesikeičia, numatoma, kad per Visų šventųjų dieną magnetinio lauko aktyvumas padidės iki keturių balų, 

REKLAMA

Magnetinių audrų poveikis

Nors mokslininkai nesutaria, kaip magnetinės audros veikia žmonių sveikatą, pastebima, kad kai kurie asmenys jų poveikį pajaučia labai stipriai. 

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Tyrimai rodo, kad vyraujant magnetinėms audroms, apie 20 proc. padaugėja infarkto ir insulto atvejų, rašo europeantimes.news. 

REKLAMA
REKLAMA

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.   

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.   

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasiruoškite ir apsisaugokite

Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių. 

„Pastebime, kad esant tokioms dienoms, tiems, kurie serga hipertenzija, spaudimas pradeda šokinėti, o sergantiems hipotenzija atvirkščiai, jis ima kristi.  

Būtent todėl yra svarbu magnetinių audrų metu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių, sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.“

REKLAMA

Be to, anksčiau naujienų portalui tv3.lt Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Aplinkos ir darbo medicinos katedros docentas dr. Vidmantas Vaičiulis pasakojo, ką vertėtų žinoti atslinkus magnetinėms audroms.

Jo teigimu, žinant apie artėjančią magnetinę audrą galima pasiruošti ir įvesti keletą gyvenimo būdo korekcijų, kad poveikis būtų kuo mažesnis.

„Kai išgirstama, kad artėja geomagnetinė audra, reikėtų padaryti pokyčių savo gyvensenoje – šiek tiek padidinti savo fizinį aktyvumą, pabandyti šiek tiek sumažinti kitus rizikos faktorius. 

Pavyzdžiui, jeigu žmogus rūko – pabandyti bent jau sumažinti rūkymo kiekį, taip pat atsisakyti alkoholinių gėrimų“, – patarė specialistas.

a jaučiat,ką rašot?
a jaučiat,ką rašot?
reikėtų padaryti pokyčių savo gyvensenoje – šiek tiek padidinti savo fizinį aktyvumą,
Kitas sakinys-sumažinti fizinius ir sporto krūvius
Užknisote su savo audromis, neturite ką rašyti
jums dar neatsibodo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų