• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, jau trečią savaitę iš eilės mažėja nedarbo socialinio draudimo išmokų (toliau – nedarbo išmoka) gavėjų skaičius. Tokie pokyčiai užfiksuoti net 23-jose teritorinėse darbo biržose. Vien per birželio mėnesį nedarbo išmokų gavėjų skaičius buvo vienas žemiausių – jų buvo paskirta 14,4 tūkst. bedarbių.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmosios liepos mėnesio savaitės duomenimis, šis skaičius sumažėjo dar 0,4 tūkst., nepaisant didesnio besikreipiančių darbą praradusių žmonių srauto.

REKLAMA

„Per pastaruosius tris mėnesius ženkliai išaugo darbo netekusių žmonių skaičius, kurie darbo biržų siuntimu yra remiami per darbdavius, suteikiančius šiems žmonėms laikiną ar pastovų darbą, mokant  jam darbo užmokesčio subsidiją iš Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų“, - pranešime cituojama socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Audra Mikalauskaitė.

Laikinai Lietuvos darbo biržos direktoriaus pareigas einantis Albertas Šlekys sakė, kad didžioji bedarbių dalis, dalyvaujanti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, dažniausiai ir pasibaigus tokiai rėmimo formai, pasilieka dirbti pas tą patį darbdavį. Būtent šie teritorinių darbo biržų veiksmai lėmė, kad padaugėjo bent jau laikiną darbą suradusių  žmonių skaičius ir sumažėjo asmenų, laukiančių darbo pasiūlymų ir gaunančių bedarbio pašalpą.  

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, A. Šlekio teigimu, tai leido sutaupyti ir 49,5 mln. litų Užimtumo fondo, iš kurio mokamos nedarbo išmokos, lėšų. Per tris mėnesius į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nukreiptų gyventojų dalis išaugo nuo 4 iki 62,8 procentų.

Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones įeina bedarbių ir įspėtų apie atleidimą darbuotojų profesinis mokymas, įdarbinimas subsidijuojant, darbo įgūdžių įgijimo rėmimas, viešieji darbai,  parama darbo vietoms steigti, užimtumo projektų įgyvendinimas, savarankiško užimtumo rėmimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų