Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Pasirodo, kad ilgos diskusijos del Valiusaicio sgtraipsnio tik patvirtino jau pirmuose paragrafuose pareiksta jo teze. Gabus lietuvis uzsienyje gali baigti reikiama moksla, padaryti karjera ir net atkreipti Vyriausybes, Kongreso ar net paties valstybes Prezidento (ar karaliaus) demesi ir, jei uztarnauta, gauti auksciausius krasto zymenis.Tokiu pavzdziu turime ne viena.Svarbu pabrezti, kad pripazinima ir apdovanojimus laimi tiktai darbu. Lietuvoje svarbu visai kas kita: tavo kontaktai, partiniai rysiai, o, atvirai kalbant, tavo padetis komunistinio kvapo blokuose. Tu parsiduodi jiems, o jie sprendzia tavo likima. Jei nebuvai ir nesi komunistas - vargas tau, zmogau,dziaukis kad ir duonos pluta. Vien darbas problemu neisspres. Ivertinimas ar apdovanojimai yra kairiarankes,kairiaakes, kairiaauses ir besmegenes valdzios malone, kuri is principo principu nepripazista. Ar ne taip? Dziaukites zodzio laisve, ieskodami teisybes. Neuzmirskite, kad tik tauta gali ivaryti apkerpejusiai valdziai strioko. Tauta zino, kad viena diena kantrybe truks ir dabartiniai komgaliunai spruks,kaip 1941 metais, kad net vyza ugni skels. Tuo tarpu jie nori valdyti ir pinigus is visu kampu graibyti. Tokia yra rodosi esamos valdzios politikos veiklos politine ir ekonomine programa.Geda Lietuvai, geda Europai.
***---inž---Čia priėjo Kindziulis---
***---inž---Čia priėjo Kindziulis---
---Lietuviška diplomatija ir demokratija viena stipriausių pasaulyje, kur Jūs matėte, kad žmonės gultų po tankais tam, kad išsaugoti ateities kartoms demokratijos vadą,"Lietuvos Brežnevą", ir jį įamžinti, pastatant jam rūmus?

Ačiū už niekur nevedančias diskusijas (kaip ir rašė šio straipsnio autorius), o gal vedančias?

Mano nuomonės tos diskusijos nepakeitė. Galima tą pasakyti labai paprastai: žmogaus kūno reikalai(ekonomika, politika, demokratija...), turi eiti lygiagrečiai su sielos reikalais(tikėjimu, dvasingumu, morale...), o dar geriau, kai siela valdo kūną. Taip pat ir valstybėje. Kaip rašote: "demokratijos eksportą turi lenkti ar eiti bent greta antreprenerystės eksportas". Juk ekonomika - kūnas, o antrepnerystė- ekonomikos siela.Gal būt Lietuvoje būtų buvę kitaip, jei ji būtų pasirinkusi pagal save- artimesnes "skandinavijos sielas".
Varsuvos 'duiplomatu kalve'
Varsuvos 'duiplomatu kalve'
dabartines diplomatijos bruozas- ne mokslai, ne intelektas, ne patirtis- o vidutinybe. Todel ir avansuoja eksministro Valionio 'klika'- kas dirbo Varsuvos ambasadoje- tas avansuoja. Uztenka tik isvardinti: airija, Vokietija, Lenkija, ir tt.
Jūs teisus(i): yra media entrepreneurship (naujausi Hoag str). Bet Lietuvuje ji labiausiai pažengusi, nei verslo, socialinė ar politikos antreprenerystės. Gal dėl to, kad egzistuoja stipresnė ir labiau įtakinga žurnalistų klasė? T.y., jos valdžia prisibijo dėl viešinimo slepiamų dalykų, todėl suteikia daugiau laisvės įeiti į medijų rinką naujiems aktoriams.

Kitos temos įdomios (Vakarai-SSSR, "plaukti" ar ne, demokratijos eksportas* į Iraką, Lietuvos brendimas) ir vertos tolesnių aptarimų.
Ar išeis kas nors iš to, nežinau. To klausiau ir Autoriaus. Aišku viena: be naujų lyderių Lietuva dar ilgai klaidžios, "kol jai ateis noras pačiai" susikurti tikrą demokratinę santvarką.
*) pačios Amerikos prof C.Schramm (2006) rašo, kad demokratijos eksportą turi lenkti ar eiti bent greta Antreprenerystė eksportas. Todėl nesėkmės Irake, Afganistane. Ir busvusiose SSSR respublikose taip pat.
Autoriui - ačių! O ponas inž. - gražbylys. Dėja dėja, tokių gražbylių pilnos alinės.
Dar pridėkite žiniasklaidos antreprenerystę. O kaip dėl Vakarų politikos buvusios SSSR valstybėms antrepnerystės, arba buvusių SSSR valstybių politikos Vakarams antrepnerystės?( t.y. Vakarai negali suvokti, kad tos valstybės to negali suvokti, arba buvusios SSSR valstybės negali suvokti ko Vakarai iš jų nori).

Jeigu žmogus (ar valstybė) nori išmokti plaukti , tai jis pats to turi norėti. Jeigu jis pats nesistengs to mokytis, jam nepadės jokie instruktoriai, ir jis murkdysis pakrantėje tol, kol kas nors jam numes gelbėjimosi liemenę. Geriausia pagalba tokiu atveju ne laisvos diskusijos , o prievarta įstumti giliau į vandenį. Gal būt Vakarai to negali suvokti, nes jie "nesėdėjo".
Kai mašinos ratai užbuksuoja, reikia stumtelėjimo, nes, pramušus gilią duobę, bus reikalingas traktorius.

Irake demokratijos įvesti nepavyks, nes ten žmonės gyvena kitame laike. Ten galima tik "demokratija", kuri panaši į S. Huseino. Buvusiose SSSR valstybėse , aišku, laikas skiriasi nuo Irako, tačiau dar daug metų atsilieka nuo Vakarų, todėl galima abejoti pilna Vakarų demokratija ir laisve. Valstybė , kaip ir žmogus, turi savo gimimo , augimo ir išnykimo laiką, ir "peršokti" tą raidą yra pavojinga.

V. Dambrava matyt pats norėjo " mokytis plaukti", todėl daugumai ir neįtiko.Tokių žmonių visada yra visuomenėje, valstybėje, jie yra pavyzdys kitiems, jie gali turėti žymią įtaką valstybės raidai, bet pačios raidos pakeisti negali.

Aišku , čia mano nuomonė. Ir man atrodo , kad Lietuva lyg tai pati ir nežino, ko ji pati nori. Kaip galima sukurti demokratinę santvarką valstybėje, kuri pati to nenori, nebent prievarta?Arba palaukti , kol jai ateis noras pačiai, laisvai( bet per tą laiką atsiranda tokia santvarka, kokia ir yra tinkama tai valstybei ,ir tam laikui).
inzinieriui istorikui(isterikui?)
inzinieriui istorikui(isterikui?)
zmoguciai neuzsiiminekit keliu cekuoliu sinteze i viena, ir pagalvokit ar verta viesinti jusu "rafinuotus" kliedesius
Jūsų citata: "Lietuvos kapitalistai matyt NESUVOKIA, kad nesuvokia"entrepreneur"."
----------------------
Taip ir yra: jie, Lietuvos kapitalistai="businesspeople" (YES), tikrai nesuvokia. Bet jiems ir nereikia suvokti, nes jiems per laukinę prichvatizaciją dėka jų APSUKRUMO pavyko užgrobti nemažai turto, jį brangiai parduoti. Po to už tuos pinigus daryti tiesioginę įtaką Lietuvos politikai. Tai vadinama teorijoje "antiproduktyvi antreprenerystė" (žiūr. Baumol'ą ir... lietuvę Rutą Aidis Anglijoje).
Tai, ką įvardijate Jūs "entrepreneur"(NO), Lietuvoje sąmoningai slepiama (oficialiai įvestas "verslumas???"). Tai nėra "verslininkas(ė)", kuris jau "suka biznį". Tai mažų mažiausiai "novatorius", kuris tik planuoja įsijungti į įvairiaspalvę rinką (iš 1000 pasiseka 1-am?) Pinigus pastarasis uždirbs vėliau, jei pavyks įdiegti rinkoje savo kūrybines idėjas per naują firmą ar kitaip. Tai vadinama "produktyvi antreprenerystė". Per sąžiningą ir kūrybišką darbą. tai vadinamas tikrasis kapitalizmas (pagal Phelps).
Ir visa tai ne tik EKONOMIKOJE, t.y., materialinių resursų valdyme.
----------
Yra dar ir "socialinė antreprenerystė"...Filantropija.
---------
Bet dar yra "politinė antreprenerystė". Tai visiškai priešinga idėja, nei įsileisti lietuvius kapitalistus (Uspaskijus, Bosas, socialistai-kapitalistai) į Seimą ir vyriausybę, kad NEVOGTŲ. Įsileidom. Ir ką, geriau?
--------------------
Esu tikras, kad autoriaus aprašytas herojus yra politinis antrepreneris. Taip, V.Dambrava yra toks. Novatorius. Tokie kaip taisyklė atsikusiuose kraštuose tokie LABAI nemėgstami. Pagal Kantą, pavydas yra žmonijos yda.
--------------
Sunku įsivaizduoti, kiek daug naujų idėjų dabar valdantis nomenklatūrinis elitas slepia nuo mažos Lietuvos visuomenės. Viskas subiurokratizuota ir nuolat dozuojama, kas ateina iš Europos Sąjungos. Dar mažiau iš pirmajančių anglo-saksų šalių.
Nors lietuviai tokie pat žmonės kaip ameikiečiai, anglai, airiai, australai, naujazelandiečiai, singapūriečiai. Pagaliau kaimynai suomiai,švedai ar labiau pažengę estai.
Problema INSTITUCIJOSE, kuriose lietuviai priversti žaisti, suktis kaip voveraitės sugalvotame kažkieno rate.
Reikia naujų INSTITUCIJŲ. O tai beveik revoliucija žmonių protuose.
Aš ne ekonomistas, bet Lietuvos kapitalistai matyt nesuvokia, kad nesuvokia"entrepreneur".
"Kas gali paneigti, kad JAV nebuvo sovietinės įtakos erdvėje, SSSR darė įtaką visam pasauliui. ". --------------Taip buvo. Per Amerikos mokslininką Golbraitą. Buvo manoma, kad planinė ekonomioka išgelbės ir Ameriką. Štai viena iš daugelio citatų apie tai:

"The economic model that prevailed
through the last century envisioned economic activity as dependent on three
central players. Big labor, business and government coexisted and engaged in a
balance of power as a means of achieving two predominant goals—equilibrium
and predictability. John Kenneth Galbraith* described the balanced duopolies
amongst any two players as “countervailing” power relationships..."
------------*) 4 John Kenneth Galbraith, The New Industrial State, (1967).

PS. Niekas nežino, "kas iš to išeis". Tai neapibrėžtumo teorija. Amerika tai šiandien suvokia, todėl ji sukūrė antrepreneinį kapitalizmą, kurio pasaulyje niekas neturi, išskyrus gal Angliją ir Airiją..... Todėl ir bėga ten lietuviai.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų