REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netrukus vienuoliktokai turės laikyti tarpinius patikrinimus, nuo kurių priklausys balai atestate. Per patikrinimą moksleiviai galės surinkti iki 40 brandos egzamino balų, dėl likusių 60 turės pasistengti dvyliktoje klasėje. Egzaminų organizatoriai sako, kad patikrinimams pasiruošta, tačiau mokytojai tikina, kad iki šiol neaišku, nei kaip, nei ko, nei iš ko mokyti.

Netrukus vienuoliktokai turės laikyti tarpinius patikrinimus, nuo kurių priklausys balai atestate. Per patikrinimą moksleiviai galės surinkti iki 40 brandos egzamino balų, dėl likusių 60 turės pasistengti dvyliktoje klasėje. Egzaminų organizatoriai sako, kad patikrinimams pasiruošta, tačiau mokytojai tikina, kad iki šiol neaišku, nei kaip, nei ko, nei iš ko mokyti.

REKLAMA

Už tarpinius patikrinimus ir egzaminus atsakinga Nacionalinė švietimo agentūra sako, kad patikrinimams pasiruošta ir jie moksleiviams bus naudingi. 

„Yra pastebėta, kad trečioje klasėje moksleiviai kartais ir atsipalaiduoja, pradeda studentauti, o nebesimokyti, todėl yra svarbus nuoseklus ir nuolatinis mokymasis“, – tikina Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Tačiau kai kurių mokytojai rėžia, kad iki šiol labiau atsipalaidavę buvo pačios agentūros darbuotojai, nes tarpiniams patikrinimams nepasiruošė ir nuo to kentės mokiniai.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš tai vadinu beveik eksperimentu, beveik nekontroliuojamom sąlygom, kadangi mes pradėjome važiuoti link tikslo įšokę į traukinį neturint nei aiškaus žemėlapio, nei bilieto, kokia ta galutinė stotelė, kur turėtumėm išlipti“, – sako Vilniaus krikščionių gimnazijos istorijos mokytojas Kornelijus Šleževičius.

REKLAMA

„Gal biurokratiškai žiūrint jie viskas ir yra gerai padaryta, nes yra popieriai gerai supildyti. Iš mokytojo praktiko perspektyvos žiūrint, tikrai daug darbų nepadaryta“, – teigia lietuvių kalbos mokytojų sąjungos pirmininkas Mindaugas Grigaitis.

Prašė atsiskaitymus nukelti, bet rengėjai nesutinka

Su pastabomis dėl pasiruošimo tarpiniams patikrinimams į egzaminų rengėjus kreipėsi per 700 lietuvių kalbos mokytojų. Jie sako, kad nėra patvirtintos patikrinimo vertinimo normos, kurios būtų kaip orientyras, ko mokyti vaikus. 

„Dabar mokiniai klausia, kaip mums ruoštis, o aš negaliu pasakyti“, – tikina Vilniaus krikščionių gimnazijos mokytoja Aušra Indrišiūnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pakraupę ir istorijos mokytojai – programą Švietimo agentūra pakeitė taip, kad, anot jų, neįmanoma visko išmokti. Nors praėjo pusė mokslo metų, kai kurie mokytojai vos trečdalį kurso įveikė. 

„Manau, kad čia ir istorijos mokytojų tam tikras planavimo dalykas, kaip susidėlioti pamokas, kad suspėtum į kažką“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktoriaus pavaduotojas Aidas Aldakauskas.

Kitas dalykas – abiturientai turės rašyti istorijos esė, kurio niekada rašyti nesimokė, o ir dabar mokytojai nežino, kaip to mokyti. 

Mokytojai prašo, kad tarpiniai patikrinimai būtų bent metams atidėti, bet egzaminų rengėjai nesutinka. 

Mokinys negalės laikyti brandos egzamino, jei nelaikė tarpinio patikrinimo, bet egzaminą galės laikyti net ir gavęs nulį. Jei per tarpinį patikrinimą mokinys surinks bent 35 taškus, jis bus užsitikrinęs, kad egzaminas išlaikytas.

Plačiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Va taip, keletą biurokratų sugalvojo gražų reformų popierinį planą, o kaip tai praktikoje padaryti nepaaiškina. Ir galiu užtikrinti - to jie nežino, nesupranta. Ši vyriausybė sugriovė viską prie ko prisilietė, nes kompetencijos trūkumas.
Niekam nerupi tie mokiniai. Jiem reikia mesos i apkasus, kad kuo maziau stotu i univeritetus ir eitu i kariuomene.
Beje dabar gimnazijose apie 60-70% mokinių yra taip vadinamojo įtraukiojo ugdymo atstovai. Jie pagal seną tvarką turėtų mokytis internatinėse mokyklose kur juos prižiūrėtų kompetetingi specialistai, o ne neapmokyti kaip su tokiais elgtis mokytojai. Ar šitie patikrinimai bus pritaikyti pagal jų įtraukumo lygmenį? Dabar klasėje mokytojas į pažangius praktiškai nebežiūri nes turi su įtraukiaisiais kariauti kad šie gimnazistai nelakstytų per pamokas kolidoriais nesprogdintų bombelių labai stipriai neskriaustų ir nemuštų pažangiųjų, neardytų radiatorių ir tt. Dabar mokytojas ir mokykla yra ne mokslo institucija, o beteisiai gero laiko ir geros nuotaikos visokio plauko įtraukiesiems kūrėjai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų