REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartais žadintuvas yra vienintelis dalykas, kuris padeda laiku išlipti iš lovos, tačiau neretai pasitaiko atvejai, kai pabundama dar prieš suskambant žadintuvui – ekspertas paaiškino, ką tai reiškia ir ar turėtumėte sunerimti.

Kartais žadintuvas yra vienintelis dalykas, kuris padeda laiku išlipti iš lovos, tačiau neretai pasitaiko atvejai, kai pabundama dar prieš suskambant žadintuvui – ekspertas paaiškino, ką tai reiškia ir ar turėtumėte sunerimti.

REKLAMA

Kokybiškas, geras miegas yra būtinas, kad visą dieną turėtume energijos ir būtume žvalūs. Kartais norisi pamiegoti kuo ilgiau, bet imame ir pabundame dar prieš suskambant žadintuvui – tam įtakos gali turėti keli veiksniai.

Ankstyvą pabudimą lemia keli veiksniai

„Panda London“ miego ekspertas Maksas Kirstenas sakė: „Jūsų organizmas veikia pagal natūralų miego ir budrumo ciklą, vadinamą cirkadiniu ritmu. Šiam ritmui įtakos turi tokie veiksniai kaip apšvietimas, valgymo laikas ir kasdienė rutina. Jūsų kūnas turi vidinį laikrodį, kuris reguliuoja, kada jaučiatės mieguisti ir kada natūraliai pabundate.

Jei kasdien nuolat pabundate maždaug tuo pačiu metu, jūsų kūnas pradeda automatiškai galvoti, kad ir vėl pabusite tuo pat metu ir taip suderina savo cirkadinį ritmą. Taigi, pabudimas prieš pat suskambant žadintuvui gali būti tiesiog jūsų kūno vidinio laikrodžio signalas, kad laikas keltis pagal jūsų įprastą miego grafiką.“

REKLAMA
REKLAMA

Pabudimas prieš suskambant žadintuvui taip pat gali reikšti, kad baigėsi miego ciklas ir jūsų kūnas pereina į lengvesnį miego etapą, ruošdamasis pabusti, rašo express.co.uk.

REKLAMA

„Miegas vyksta ciklais, o kiekvieną ciklą sudaro skirtingi etapai: lengvas miegas, gilus miegas ir REM miegas. Paprastai kiekvienas iš šių ciklų trunka apie 90 minučių. Pabudus lengvesnių miego etapų metu, lengviau išlipti iš lovos ir būti žvaliems“, – pridūrė ekspertas.

Gali lemti ir nerimas

Tačiau pabudimą anksčiau nei planuota taip pat gali lemti stresas ir nerimas. „Jei nerimaujate, kad pramiegosite arba kitą dieną planuojate ką nors svarbaus, artėjant pabudimo laikui jūsų organizmas gali tapti budresnis, todėl galite pabusti anksčiau laiko. Streso hormonai, tokie kaip kortizolis, gali sutrikdyti miego režimą ir apsunkinti miegą iki žadintuvo suskambėjimo“, – paaiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, ankstyvas pabudimas gali būti ženklas, kad jums reikia daugiau miegoti, kad išvengtumėte „miego skolos“, kuri ilgainiui gali turėti neigiamą poveikį jūsų sveikatai.

Gera žinia ta, kad pabudimas prieš suskambant žadintuvui paprastai nekelia susirūpinimo, nebent jį lydi kiti miego sutrikimai arba jei jis smarkiai paveikia jūsų gyvenimą.

Ekspertas pridūrė: „Jei nuolat pabundate prieš suskambant žadintuvui ir dieną jaučiatės pavargę, vertėtų pakoreguoti miego įpročius arba pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu, kad būtų atliktas išsamesnis įvertinimas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų