• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Papilkėjusį Kauno miesto veidą siūloma perdažyti baltai

Žinių radijas

Kaune nauja visuomeninė iniciatyva kviečia visus miestiečius, valdžios atstovus, architektus prisidėti prie to, kad Kauno tarpukario architektūrai būtų grąžinta balta spalva. „Su teptukais į gatves neisime, tačiau norime dar labiau paskatinti Kauno ir visos Lietuvos gyventojų susidomėjimą ir rūpestį modernizmo architektūros paveldu“, - sako vienas iš judėjimo „Už baltos spalvos grąžinimą Kauno modernizmo architektūrai“ iniciatorių, „Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro“ mokslininkas Kastytis Rudokas.

REKLAMA
REKLAMA

 

Pašnekovas pasakoja, kad kadaise Kaunas iš carinės gubernijos gynybinio miesto tapo modernia Europos sostine. Būtent tuo metu Kaune buvo pakeista kokybinė miesto raida: iš provincijos miesto į visavertį administracinį, kultūrinį, pramonės, mokslo centrą. Tada ir susiformavo toks Kaunas, kokį mes matome šiandien.

REKLAMA

 

„Kalbant apie modernizmą ir baltą spalvą, reikia paminėti, kad ji pasirinkta neatsitiktinai. Visų pirma, pats modernizmo judėjimas buvo susijęs su švara, šviesa ir higiena. Šias vertybes ir iliustruoja balta spalva.“

 

„Architekto Vytauto Landsbergio – Žemkalnio ar jo siekėjų pastatai irgi yra balti. Būtų galima išvesti visai įdomią paralelę su Italijos tarpukario architektūra. Minėtasis architektas mokėsi kartu su Italijos architektais. Mūsų architektūroje persiduoda dvelksmas iš Italijos. Barokas irgi į Lietuvą atkeliavo iš Italijos“,- priminė menotyrininkas.

REKLAMA
REKLAMA

 

Pasak pašnekovo, tokia iniciatyva padėtų pagerinti Kauno išvaizdą, kuri šiuo metu jau yra papilkėjusi. Jo nuomone, miestas apsinešęs nuo išmetamųjų dujų, paveiktas rūgštaus lietaus.

 

K. Rudokas mano, kad balta spalva labiausiai išryškintų tokius laikinosios sostinės pastatus: Kauno technologijos centrinius rūmus, Prekybos, pramonės ir amatų rūmus, buvusią spaustuvę, pieno centrą.

 

„Originalia balta spalva nudažyti svarbiausi tarpukario visuomeniniai objektai žymiai pagyvintų ir pagražintų šiandien papilkėjusio Kauno veidą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

„Tai nėra spalvinis architektūrinis rasizmas. Tikrai nebūtina, kad visi pastatai būtų balti. Mes galvojame, kad ta spalvų įvairovė kartu su švaresnėmis ir baltesnėmis vietomis suteiktų miestui daugiau akcentų“, - teigė K. Rudokas.

 

Iki šiol tiksliai nėra žinoma, kiek Kaune tarpukariu buvo baltų pastatų.

 

Parengė Laura Bagdžiūnaitė

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų