• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, vogdami parduotuves, vagys dažniausiai išneša alkoholį bei cigaretes. Neretai šių nusikaltimų žalos yra gana menkos, o ilgapirščiai vis dažniau sučiumpami. Per pirmus šių metų keturis mėnesius įvyko 70 vagysčių, kurių metu padaryta žala – 135 tūkst. litų. Pernai atitinkamu laikotarpiu vagysčių buvo dvigubai mažiau, o žala – beveik vienoda (100 tūkst.)

REKLAMA
REKLAMA

“Šiemet pastebėta daugiau smulkių vagysčių. Pastebima, kad vagys dažniausiai plėšia parduotuves naktį, o jų dažniausias grobis – greitai realizuojamos prekės. Apvogdami maisto prekių parduotuves, ilgapirščiai renkasi alkoholį bei tabaką, iš vaistinių išneša receptinius vaistus, rūbų parduotuvėse plėšikams patraukliausi prabangūs rūbai bei kailiniai, papuošalai bei gintariniai dirbiniai. Aikštelėse neretai nupilamas kuras. Nusikaltėliai vis dažniau sučiumpami“, - teigia BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

REKLAMA

Didžiausia parduotuvių vagysčių žala 2012 m. - 162 tūkst. litų, tuo tarpu 2011 m. didžiausia žala siekė 119 tūkst. litų. Pasitaikė keli atvejai, kai išplėšiami prie parduotuvių įmontuoti bankomatai, kurie grobiami su visais juose esančiais pinigais. Pasak BTA specialistų, ilgapirščiai ypač mėgsta tamsųjį paros metą nuo 2 iki 4 val. ryto. Parduotuvės neretai „švarinamos“ organizuotai, bet pasitaiko ir pavienių nusikaltėlių. Nusikaltimai vykdomi įsibraunant į užrakintas parduotuves. Dažniausiai išdaužiamas lango stiklas, kartais išimamas langas su visu rėmu, jei yra apsauginės žaliuzės, jos yra išlaužiamos.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonės šių nusikaltimų metu nukenčia retai, kadangi vagystės įprastai vyksta ne darbo metu. Šiemet užfiksuotas retas atvejis, kai parduotuvė buvo apvogta ten esant darbuotojams – „du kaukėti vyrai įsiveržė į parduotuvę, panaudoję prievartą prieš kasininkę, pavogė 2322 litus ir sugadino kasos aparatą“. BTA specialistai pastebi, kad dažnai žalos yra gana menkos.

Pasak statistikos, pernai gerokai padaugėjo atvejų, kai asmenis yra pagaunami, kadangi nemažai bendrovių turi įsirengę signalizaciją, saugos bendrovės gavę signalą laiku atvyksta ir sulaiko vagis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų