64
Rally Lazdijai 2024 (nuotr. Organizatorių)

Savaitgalį Lazdijuose baigėsi dvi dienas šio miesto apylinkėse vykęs pirmasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „7bet Rally Lazdijai“. Po dviejų permainingų dienų galiausiai varžybos baigėsi itin dramatiškai. Paskutiniame greičio ruože pergalę iškovojo ir 1,5 sek. pranašumu po šimto kilometrų kovos pirmoje vietoje įsitvirtino Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu.

64

Pirmąją dieną – Vaidoto Žalos ir Ivo Pūkio akibrokštas

Penktadienį Lazdijuose, Nepriklausomybės aikštėje buvo duotas startas pirmam Lietuvos automobilių ralio čempionato etapui „7bet Rally Lazdijai“. Pirmąją ralio dieną daugiau nei aštuonių dešimčių dalyvių, atvykusių iš šešių šalių, laukė keturi greičio ruožai.

Praėjusių metų šių varžybų absoliutus nugalėtojas Vaidotas Žala jau nuo pirmųjų greičio ruožų ėmė demonstruoti, kad į Lazdijus jis atvyko turėdamas tik vieną tikslą – antrus metus iš eilės čia išvažiuoti su nugalėtojo taure rankoje. Visgi jo ambicijos sudužo labai greitai.

Dar penktadienį Vaidoto Žalos ir Ivo Pūkio duetas į vieną iš laiko kontrolės postų įvažiavo penkiomis minutėmis per anksti, o toks manevras ralyje baudžiamas labai skaudžiai – viena minute baudos už kiekvieną paskubėtą minutę. Tai reiškė, kad lyderių ekipažas gavo penkias minutes baudos prie rezultato ir nusirito į rikiuotės pabaigą.

Į priekį įsiveržė Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu

Po tokios favoritų ekipažo nesėkmės lyderių rolę perėmė Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano duetas. Jie po pirmosios dienos, kurios metu įveikė keturis greičio ruožus ir nuvažiavo beveik 30 km, pirmoje vietoje įsitvirtino turėdami 2,19 sek. pranašumą prieš Vladą Jurkevičių su Aisvydu Paliukėnu. Treti, nuo antrosios vietos per kiek mažiau nei vieną sekundę – Rokas Steponavičius su Dovydu Ketvirčiu.

Antrają ralio dieną, penktame greičio ruože greičiausias buvo Rokas Steponavičius su Dovydu Ketvirčiu. Jie čia viena sekunde pranoko Giedrių Notkų su Daliumi Strižanu.

Beje, R.Steponavičius greičiausias buvo ir šeštame bei septintame greičio ruožuose. Aštuntąjį greičio ruožą laimėjo Vladas Jurkevičius, o iki tol bendroje įskaitoje lyderiavęs Giedrius Notkus susidūrė su vairo stiprintuvo problemomis ir iššvaistė savo sukauptą persvarą.

Pergalę išplėšė paskutiniame ruože

Taigi, iki „7bet Rally Lazdijai“ finišo likus keturiems greičio ruožams intriga išaugo. Giedriaus Notkaus persvara prieš Vladą Jurkevičių jau tesiekė tik 0,88 sek. Nors per likusius greičio ruožus Giedriui Notkui pavyko persvarą padidinti iki 4,5 sek. prieš Vladą Jurkevičių, bet tai pergalės negarantavo.

„7bet Rally Lazdijai“ nugalėtojai paaiškėjo tik paskutiniame greičio ruože ir čia Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu sugebėjo panaikinti 4,5 sek. deficitą bei 1,55 sek. bendroje ralio įskaitoje paliko už savęs Giedrių Notkų su Daliumi Strižanu. Trečioje vietoje su 20 sek. atsilikimu finišavo Roko Steponavičiaus ir Dovydo Ketvirčio ekipažas.

Netrūko kovos ir pasitraukimų

Ne ką mažiau intriguojančiai nei absoliučioje įskaitoje ralis klostėsi ir kai kuriose klasėse. N5 kategorijos automobilių gretose pirmąją vietą iškovojo Irmantas ir Edvinas Buivydai, kurie „Ford Fiesta N5“ automobiliu pradėjo pirmąjį sezoną. Jaunieji lenktynininkai per dvi ralio dienas 34 sek. pranoko Deivido Gezevičiaus ir Tomo Nenartavičiaus ekipažą, kurie vos sugebėjo finišuoti dėl po paskutinio greičio ruožo atsiradusio gedimo. Nuo pastarųjų dar 4 sek. atsiliko ir trečiąją vietą užėmė Giedrius Firantas su Matu Valiuliu.

LARČ9 klasėje, kur ralio metu irgi netrūko dramos, nugalėtoju tapo Marko Buteikio ir Deimanto Gajausko ekipažas. Jie 18 sek. pralenkė Klaudą Bučinską su Povilu Gutausku. Trečioje vietoje finišavo Mantas Garbuzas su Pauliumi Butavičiumi.

Iš viso „7bet Rally Lazdijai“ varžybose po „Dacia“ saugos automobilių startavo 83 dalyvių rikiuotė. Finišo dėl avarijų ir gedimų pasiekti nepavyko ketvirtadaliui. Visi finišavę buvo pakviesti pervažiuoti per įspūdingo grožio finišo arką ir pasidžiaugti pasiekimais kartu su gausiai susirinkusia publika.

„Labai džiaugiamės, kad kartu su pagrindiniais mūsų varžybų partneriais „7bet“ mums pavyko sukurti tikrą ralio šventę – pompastišką, ištaigingą, kokybišką ir, svarbiausia, azartišką bei itin dramatiškai pasibaigusią. Be tokių stiprių partnerių kaip „7bet“ tikrai neturėtume galimybės visas savo idėjas ir norus paversti realybe. Dėkojame visiems, kurie tapo šios ralio šventės Lazdijuose dalimi“, - sakė vienas iš šių varžybų organizatorių, „Marimotors Racing“ atstovas Ronaldas Rutkauskas.