„2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ turnyras Vilniuje bus surengtas po dešimties metų pertraukos. Paskutinį kartą šalies sostinėje Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinę matėme dar 2014 metais.

Dar prieš pat 2014 metais vykusio turnyro pradžią buvo aišku, kad jis bus ypatingas. Greitai finišavęs NHL sezonas leido į Lietuvą sugrįžti didžiausiai šalies žvaigždei Dainiui Zubrui, kuris pirmą kartą pasirodė savo gimtosios šalies publikai.

Jau pirmose rungtynėse pasižiūrėti lietuvių susirinko daugiau nei 4,5 tūkstančio žiūrovų, o Lietuvos ledo ritulininkai tikrai jų nenuvylė. Užtikrinta pergalė 4:0 prieš Nyderlandus dar labiau padidino ažiotažą ir viltis, kad šiame turnyre galime sulaukti puikių rezultatų.

Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo mažiausiai žiūrovų dėmesio susilaukusios lietuvių rungtynės. Vis didėjant lankomumui, didėjo ir rinktinės apetitas. Antroje akistatoje jie stojo į kovą su grupės favorite Lenkija. Nors ryškiais favoritais buvo laikyti varžovai, ant ledo vyravo lygi ir atkakli kova iki pat finalinės rungtynių sirenos.

Kova, kurioje, kaip paaiškėjo pasibaigus turnyrui, komandos kovėsi dėl aukso, šiek tiek tikslesni buvo mūsų kaimynai. Sugebėję atlaikyti Lietuvos rinktinės šturmą jie išsivežė minimalią pergalę 3:2.

Vėliau sekusi sunki pergalė 2:1 prieš Didžiąją Britaniją ir lengvas triumfas 5:2 prieš Rumuniją leido prieš paskutinę dvikovą lietuviams laikyti viską savo rankose kovoje dėl medalių. Prieš akis Lietuvos rinktinei jau švietė sidabro medaliai, kuriuos būtų garantavęs bent taškas dvikovoje su kroatais.   Istorinio rezultato siekimas leido į areną sukviesti net 7,5 tūkstančių žiūrovų, kurie sukūrė fantastišką atmosferą lemiamose rungtynėse.

Tiesa, istorijos su laiminga pabaiga sukurti nepavyko: nors Lietuvos rinktinė visą dvikovą turėjo žaidybinę persvarą savo rankose bei panaikino oponentų vienu metu turėtą dviejų įvarčių pranašumą, galiausiai pergalę 3:2 šventė oponentai.

Čempionatas Vilniuje ne tik buvo iki tol geriausias Lietuvos rinktinės pasirodymas šiame lygmenyje, bet ir įkvėpė šalies jaunąją kartą rinktis šį sportą. Ledo ritulio mokyklose buvo galima pamatyti vis daugiau jaunųjų ledo ritulininkų, o labiausiai tai jautėsi sostinėje.

Po dešimties metų pertraukos lietuviai sugrįžta su nauja karta ir dar didesnėmis jos ambicijomis. „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ turnyro kovos – puiki galimybė dar kartą lietuviams prisiminti kokias emocijas gali sukelti ledo ritulio kovos.   Balandžio 27 – gegužės 3 dienomis Vilnių sudrebins „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ kovos. Įsigyti bilietus į „Twinsbet" arenoje vyksiantį renginį galite bilietai.lt portale.