• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Likus savaitei iki miesto multisporto varžybų „Vilnius Challenge“ būrys iššūkyje dalyvausiančių porų susirinko į paskutinį egzaminą. Treniruotėje su crosscore diržais sporto entuziastai galėjo patikrinti savo fizinę jėgą ir ištvermę. Ją vedęs sporto klubo „VS fitness“ treneris Ruslanas Šulcas pats varžybose dalyvaus penktą kartą, todėl pasidalino praktiniais patarimais. Pasak trenerio, svarbiausia antra pora batų, vanduo ir žibintuvėlis.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausiai treneris atkreipė dėmesį į avalynę. Ji turi būti patogi, ypač pravestų ir antra sportinių batelių pora.

REKLAMA

„Bus rungčių vandenyje, todėl batai gali sušlapti. Jeigu į juos patenka smėlio, malonumo didelio nėra, gali nutrinti pėdas. Todėl punkte, kuriame bus dviračiai, gerai turėti atsarginius batelius, kuriuos, prireikus, galima būtų persiauti“, – pataria R. Šulcas.

Penktą kartą varžybose dalyvausiantis treneris rekomenduoja pasirūpinti vandeniu ir užkandžiais. Pasak jo, su savimi patogiausia nešiotis nedidelį buteliuką, o didelės talpos butelį su vandeniu pasistatyti pagrindiniame punkte, į kurį dalyviams teks kaskart užsukti.

REKLAMA
REKLAMA

„Geriausia turėti su savimi nedidelę kuprinę, į kurią tilptų pagrindiniai daiktai: vandens buteliukas, šokolado batonėliai ar kiti užkandžiai, pirštinės, kurios labai praverčia, jeigu kažkur reikia lipti, taip pat žibintuvėlis“, – sako R.Šulcas.

Treneris pastebi, kad varžybų naujokai dažnai praleidžia pro ausis varžybų organizatorių patarimą turėti žibintuvėlį. Jis ypač reikalingas tada, kai varžybų trasa persikelia į požemius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Patogiausi yra žibintuvėliai, kurie tvirtinasi prie galvos, nes tada rankos yra laisvos. Yra tekę matyti, kaip žmonės, užstrigę požemiuose laukė tų, kurie turi šviesą ir bėgo paskui juos. Kad taip nenutiktų, geriausia yra turėti savo šviesos šaltinį“, – sako treneris.

Tiems, kurie sunkiai orientuojasi žemėlapiuose, R.Šulcas pataria žvalgytis orientacininkų ir stengtis nepaleisti jų iš akių. Tiesa, atlaikyti patyrusių bėgikų tempą gali toli gražu ne kiekvienas.

REKLAMA

„Rasti orientacininką bus ne taip ir sunku. Juos lengva atskirti iš aprangų, kompasų ir kitų orientuotis padedančių priemonių. Tačiau atlaikyti jų diktuojamą tempą yra tikras iššūkis. Kam tai pavyks – bravo, galėsite galvoti apie pirmąjį šimtuką“, – šypsosi daugkartinis varžybų dalyvis.

Dar vienas svarbus patarimas – nepervertinti savo jėgų ir atsidūrus ekstremalioje situacijoje nepanikuoti.

REKLAMA

„Bendraukite su savo partneriu, klausykite savo kūno. Šių varžybų tikslas nėra rungtis iki išsekimo ar gauti traumas, kurių turėti tikrai nenorėtumėte. Jeigu bus dalyvių spūstis prie tam tikros rungties, išnaudokite ją trumpam poilsiui, užkąskite ar atsigaivinkite vandeniu. O jei nemėgstate laukti, tada yra tik vienas patarimas – stenkitės būti priekyje, tačiau tam turite būti gerai fiziškai pasiruošę“, – sako R.Šulcas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su kolega startuosiantis mėgėjų grupėje treneris nepretenduoja užimti prizinės vietos. Jam svarbiausia – pasirodyti geriau nei pernai ir garbingai kirsti finišo liniją.

„Visiems varžovams siunčiu linkėjimus, linkiu sveikatos ir susitiksime prie starto linijos. Nors geriau būtų susitikti prie finišo“, – paskutiniąją pasiruošimo treniruotę linksmai užbaigė treneris.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų