• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybei nutarus nuo liepos panaikinti kompensacijas už elektrą buitiniams vartotojams, rinkos reguliuotojo vadovas ragina žmones peržiūrėti sutartis su tiekėjais. Rentas Pocius pabrėžia, kad dauguma žmonių nuo liepos 1-osios turėtų už elektrą mokėti mažiau nei 28 centus. 

Valstybei nutarus nuo liepos panaikinti kompensacijas už elektrą buitiniams vartotojams, rinkos reguliuotojo vadovas ragina žmones peržiūrėti sutartis su tiekėjais. Rentas Pocius pabrėžia, kad dauguma žmonių nuo liepos 1-osios turėtų už elektrą mokėti mažiau nei 28 centus. 

REKLAMA

„Tie vartotojai, kurie turi (sutartyje numatytą elektros kainą – BNS) daugiau nei 28 centus, jie tikrai turėtų peržiūrėti, nes Vyriausybė yra priėmusi sprendimą nuo liepos 1 dienos nebetaikyti kompensacijų ir gali atsitikti taip, kad vartotojas šiandien moka pagal taip vadinamas grindis – 28 centus už kilovatvalandę, o realiai toje sutartyje gali būti ir dvigubai didesnė kaina – ir 50, ir 45 centai“, – LRT radijui trečiadienį teigė Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius.

„Vartotojui bus tikrai nemalonus siurprizas gavus sąskaitą už liepos mėnesį, kuri galėtų padidėti ganėtinai reikšmingai. Tikrai raginame vartotojus būti atidžiais ir pasitikrinti šiuo metu galiojančias sutartis“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

VERT pirmininko teigimu, sutartis turėtų peržiūrėti ir tie, kurie už elektrą moka mažiau nei 28 centus, nes tiekėjai jau siūlo mažesnę kainą.

„Tie vartotojai, kurie turi mažesnę nei 28 centai kainą, pavyzdžiui, 27 ar 26, jie irgi galėtų būti aktyvūs rinkoje, nes nepriklausomi elektros energijos tiekėjai siūlo ir 21, ir 22 centų už kilovatvalandę tarifus. Jie irgi lygiai taip pat gali kreiptis į nepriklausomus elektros energijos tiekėjus ir pasikeisti sutartis“, – komentavo R. Pocius.

REKLAMA

R. Pociaus teigimu, dauguma žmonių turėtų už elektrą mokėti mažiau nei 28 centus, be to, kai kurie tiekėjai jau dabar paskelbė, kad nuo liepos vienašališkai vartotojams mažins elektros kainą.

„Parlamentas yra priėmęs elektros energetikos įstatymo pakeitimus, kurie leidžia nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams sumažinti kainą vartotojui nekeičiant kitų sutarties sąlygų – yra keletas tiekėjų, kurie jau viešai yra paskelbę, kad planuoja nuo liepos 1 dienos vienašališkai kainas sumažinti vartotojams iki 28 centų“, – aiškino R. Pocius.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kad vienašališkai mažins kainas, jog klientai nuo liepos 1 dienos nemokėtų daugiau nei 28 centų, yra paskelbę du pagrindiniai tiekėjai bendrovės „Ignitis“ ir „Enefit“. Tuo metu „Elektrum Lietuva“ apie tokią neskelbė. 

„Ignitis“ ir „Enefit“ gegužės pradžioje paskelbus apie planus nuo liepos vienašališkai iki 28 centų mažinti fiksuotus tarifus,  R. Pocius praėjusią savaitę sakė, jog 29 centus ir daugiau už elektrą mokančių vartotojų skaičius turėtų „gerokai sumažėti“ – tokių birželio pradžioje buvo dar 370,6 tūkst. 

Anot VERT pirmininko, šiais metais sutartis su tiekėjais jau peržiūrėjo apie 400 tūkst. žmonių, o dešimtadalis jų pakeitė tiekėją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuo sausio mėnesio, kai elektros kainos pradėjo mažėti, apie 400 tūkst. gyventojų peržiūrėjo savo sutartis su elektros tiekėjais. Dauguma jų tas sutartis peržiūrėjo su savo tiekėjais, bet yra apie 40 tūkst. (žmonių – BNS) kurie pakeitė tiekėją peržiūrėdami kainą, kitaip sakant, tas judėjimas yra“, – trečiadienį LRT sakė R. Pocius.

Birželio 1 dienos duomenimis, iki 28 centų mokėjo 706,4 tūkst., arba 65,6 proc. nepriklausomą tiekėją pasirinkusių vartotojų.

Durną ir bažnyčioje muša.

Tad visi tinginiai, taip ir nepasikeitę senų sutarčių pasirašytų kosminėmis kainomis ir iki šiol kompensuotų iš biudžeto (visų mūsų sumokėtų mokesčių), jie manau tikrai NUSIPELNO bent vieną mėnesį gauti KOSMINES sąskaitas tam kad pagaliau susiprastų tą reikalą susitvarkyti.
Kaip sakoma, nedaeina žodžiais, DAEIS per piniginę ;)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų