Rapšys ir Šidlauskas penktadienio vakarą plauks Pasaulio taurės finaluose

dar papildyta 13.55 val., Meilutytė nestartavo

Budapešte (Vengrija) prasidėjo paskutinis šio sezono „World Aquatics“ pasaulio plaukimo taurės etapas. „Duna Arena“ baseine penktadienį į asmeninių rungčių finalus pateko Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

D. Rapšys šįryt startavo vyrų 400 m laisvu stiliumi kvalifikacijoje. Savo atrankos plaukimą laimėjęs lietuvis finišavo per 3 min. 50,94 sek. ir 1,11 sek. nusileido tik kitame plaukime startavusiam 2023 m. pasaulio čempionui Samueliui Shortui iš Australijos.

Trečias atrankoje buvo amerikietis Kieranas Smithas (3.51,53 min.).

D. Rapšiui nuo 2019 metų vis dar tebepriklauso šios rungties pasaulio taurės rekordas (3.43,91 min.).

Šios rungties finalas numatytas 18.43 val. Lietuvos laiku.

Paskutinį bilietą į finalą vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo A. Šidlauskas. Jis šįryt atrankoje buvo aštuntas (1.00,14 min.).

Geriausiai ryte pasirodė kinas Haiyangas Qinas (59,19 sek.), pranokęs olandą Arno Kammingą (59,35 sek.). Trečias kvalifikacijoje buvo jo tautietis Casparas Corbeau (59,50 sek.).

A. Šidlausko karjeros rekordas – 59,12 sek.

Šios rungties finalas įvyks 19.30 val.

Vyrų 200 m plaukimo nugara atrankoje Erikas Grigaitis užėmė 13-ą vietą ir į finalą nepateko. Jis ryte distanciją įveikė per 2 min. 3,09 sek. ir savo plaukime finišavo ketvirtas.

Greičiausias atrankoje buvo australas Joshua Edwardsas-Smithas (2.00,12 min.), o vietą finaliniame plaukime užtikrino 2 min. 1,97 sek. rezultatas.

100 m peteliške rungtyje Saverio Vitas Multinas buvo 30-as. Jis distanciją ryte įveikė per 56,60 sek.

Atrankoje greičiausiai plaukė Noe Ponti (51,34 sek.) iš Šveicarijos. Vietą aštuntuke garantavo 52,51 sek. laikas.

Šįryt moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungties kvalifikacijoje neplaukė Rūta Meilutytė. Pasak sportininkės trenerio Tado Duškino, šiuo metu koncentruojamasi į svarbesnius – 100 ir 50 m krūtine – startus.

Geriausiai iš lietuvių šis Pasaulio taurės sezonas klostosi D. Rapšiui. Po dviejų etapų surinkęs 107,1 taško bendroje vyrų įskaitoje jis užima penktą vietą.

Moterų grupėje R. Meilutytė su 70,2 taško kol kas rikiuojasi 16-a iš 80-ies taškus renkančių sportininkių, o A. Šidlauskas tarp 92-jų klasifikuotų plaukikų yra 36-as.

Tiek D. Rapšys, tiek R. Meilutytė yra laimėję tą pačią plaukimo rungtį abiejuose varžybų etapuose. D. Rapšys Berlyne ir Atėnuose nugalėjo vyrų 200 ir 400 m plaukimuose laisvu stiliumi, o R. Meilutytė abu kartus buvo greičiausia moterų 50 m krūtine rungtyje.

Jei lietuviams pavyks pakartoti šiuos pasiekimus ir Budapešte, jiems atiteks vadinamoji triguba karūna ir 10 tūkst. JAV dolerių siekianti premija.

Varžybos Vengrijoje prasideda 10 val. Lietuvos laiku, o finalai numatyti 18.30 val.

200 m laisvu st. – D. Rapšys

Prieš olimpinius metus varžybos tradiciškai rengiamos 50 m ilgio baseine, tad visi pasaulio taurės serijoje dalyvaujantys plaukikai turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į Paryžiaus olimpines žaidynes.