• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaraisiais metais nemažai pačių  įdomiausių knygų Šiaurės šalyse buvo parašytos imigrantų arba žmonių, turinčių imigrantų šaknis. Šiose knygose randame svarbių ir įvairiapusių realybės atspindžių iš skirtingų kultūrų susidūrimų.

REKLAMA
REKLAMA

Ką žmogus praranda ir ką  gauna palikęs savo gimtąją šalį? Kaip įmanoma kurti grožinę  literatūrą užsienio kalba? Ar literatūros apie emigraciją kūrimas yra ne tik kūrybinis, bet ir politinis veiksmas?

REKLAMA

Į diskusiją šiais klausimais lapkričio 10 d. kviečia renginių ciklas „Antras antradienis“, kuris rengia susitikimą su danų rašytoja Lone Aburas, švedų rašytoju Theodoru Kallifatides ir rašytoja iš Suomijos Sofi Oksanen. Visų šių trijų Šiaurės šalių rašytojų šaknys vienu ar kitu būdu yra ne Šiaurės šalyse.  

„Šių autorių knygose nėra politinės demagogijos ar romantinių iliuzijų. Jų kūryba mums rodo, ką reiškia, jog šiandieninės mūsų visuomenės yra daugiakultūrės tikrąja to žodžio prasme“, sako Vilniaus Universiteto danų kalbos lektorius Stefanas Anbro.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės šalys patyrė nemažai migracijos bangų - vidinė migracija tarp Šiaurės šalių, Europos migracija, o nuo 60-ųjų didėjanti imigracija iš tolimesnių kraštų Viduriniuosiuose Rytuose ir Azijoje. Migracijos rezultatas – įvairiausi žmonių, kultūrų ir kalbų susidūrimai. Šie susidūrimai praturtino Šiaurės šalių kultūras, tačiau taip pat tapo nerimo, o kartais net priešiškumo atsiradimo priežastimi.

Renginys „Imigrantų literatūra Šiaurės šalyse“ vyks Suomijos Respublikos ambasadoje (Kalinausko g. 24, Vilnius), pradžia 18.00 val.; renginio kalba anglų. Renginys organizuojamas kartu su Vilniaus Universiteto Skandinavistikos centru ir Šiaurės šalių ambasadomis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėmesio! Kadangi renginys vyks Suomijos Respublikos ambasados patalpose, dalyvius prašome turėti asmens dokumentą.



Apie rašytojus

Lone Aburas (gim. 1979 m.) yra viena iš įdomiausių rašytojų, debiutavusių danų literatūrinėje scenoje 2009 m. Kovo mėnesį pasirodęs jos romanas „Foteks ežeras“ (Føtexsøen) sulaukė labai palankių kritikų įvertinimų Danijoje. Šiame romane L. Aburas užmezga žaismingą dialogą su autobiografinio rašymo tradicija, duodama suprasti, kad pagrindinės herojės Lenės istorija iš tiesų yra jos pačios istorija.  

REKLAMA

Theodoras Kallifatides (gim. 1938 m.) emigravo iš Graikijos į Švediją 1964 m. ir ten gyvena iki šiol. Nors Kallifatides debiutavo kaip poetas, pripažinimo jis sulaukė už savo romanus.  Kallifatides kūryba, kurioje jis grįžta prie savo gyvenimo Graikijoje ir buvimo graiku svetimoje šalyje, yra įvertinta daugeliu apdovanojimų. Dauguma jo kūrinių yra išversti į daugiau nei 20 kalbų.  

Sofi Oksanen (gim. 1977 m.) turi suomiškas ir estiškas šaknis. Oksanen romanai sukėlė gyvą viešąją diskusiją, jie apdovanoti įvairiomis literatūros premijomis. Tarp jų ir svarbiausias Suomijos literatūros apdovanojimas „Finlandia“, įteiktas rašytojai 2008 m. Į Suomijos rašytojų elitą Oksanen įsiveržė jau su debiutiniu romanu „Stalino karvės“ (Stalinin lehmät), kurį parašė 2003 m. Šiame romane vaizduojami trijų moterų - senelės, motinos ir dukros – gyvenimai.  

Prašome atkreipti dėmesį, kad vietų skaičius yra ribotas, vietų rezervacija nevykdoma.

Įėjimas nemokamas.



„Antras antradienis“
yra Šiaurės šalims skirtų renginių ciklas, kurio renginiai vyksta kiekvieno mėnesio antrą antradienį. Ciklo sumanytojas ir rengėjas Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų