Taivane vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Santaizi Challenger“ vyrų teniso turnyre savo pasirodymą baigė 33-ejų Ričardas Berankis (ATP-324), kuris ketvirtadienį ketvirtfinalyje per 1 valandą 42 minutes 3:6, 6:7 (7:9) pralaimėjo trečiajai turnyro raketei australui Adamui Waltonui (ATP-111).

Šie tenisininkai vienas prieš kitą žaidė pirmą kartą. Pirmajame sete lietuvis didesnių vilčių neturėjo. R.Berankis „break pointų“ nesusikūrė, o ketvirtajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją. A.Waltonas galėjo atitrūkti ir didesniu skirtumu, jei antrajame arba šeštajame geimuose nebūtų iššvaistęs net 4 „break pointų“.

R.Berankis antrajame sete startavo galingai (3:0), bet septintajame geime „sausai“ pralaimėjo savo padavimų seriją ir išbarstė pranašumą. Pratęsimas vėliau klostėsi apylygiai ir galėjo pakrypti bet kuria linkme.

R.Berankis buvo susikūręs „set pointą“ ir to taško metu buvo arti pergalės, tačiau smūgiu apsikeitimas prie tinklo sėkmingiau baigėsi A.Waltonui. Vėliau australas susikūrė „match pointą“ ir jį realizavo.

Lietuvis pelnė 12 ATP vienetų reitingo taškų ir 2270 JAV dolerių. R.Berankis Taivane nepasinaudojo proga susigrąžinti pirmosios Lietuvos raketės statusą.

Lietuvis virtualiame ATP reitinge dabar yra pakilęs į 308-ą vietą, o Vilius Gaubas žengia 283-ias. ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Taivane prizų fondą sudaro 82 tūkst. JAV dolerių.