REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansinių nusikalimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybes besiaiškinanti Seimo Antikorupcijos komisija šį darbą tęsia ir ketvirtadienį – rytą sušauktas skubus komisijos posėdis.

REKLAMA
REKLAMA

Į posėdį pakviestas generalinis prokuroras Darius Valys ir jo pavaduotojas Darius Raulušaitis, Prezidentės vyriausiasis patarėjas Jonas Markevičius, Krašto apsaugos ministerijos Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius plk. Juozas Kačergius, asmuo, dirbęs su poligrafu.

REKLAMA

Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius Gediminas Grina. (nuotr. Elta)Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius Gediminas Grina. (nuotr. Elta)

Trečiadienį komisijoje buvo apklausti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, buvę FNTT vadovai – direktorius Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas, Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Gediminas Grina ir jo pavaduotojas Romualdas Vaišnoras.

VSD generalinis direktorius Gediminas Grina (d) ir jo pavaduotojas Romualdas Vaišnoras. (nuotr. Elta)VSD generalinis direktorius Gediminas Grina (d) ir jo pavaduotojas Romualdas Vaišnoras. (nuotr. Elta)

REKLAMA
REKLAMA

Naudinga opozicijai

Politikos tyrimų ir analizės instituto direktorius Marius Ulozas teigia, kad tokiose situacijose sunku visiškai atriboti teisėsaugos veiksmus nuo politikos ir rinkiminės kovos. „Ši drama vystosi dviejuose lygmenyse: politiniame – tarp partijų, bei tarp teisėsaugos institucijų – VSD ir FNTT. Kitą vertus, jau sunku atskirti, kur baigiasi politika (politikų rankos) ir prasideda teisėsaugos institucijų kompetencija bei atvirkščiai, nes metų metus politikai siekė paversti teisėsaugos institucijas savo įrankiais. Prieš porą metų vykęs institucijų vadovų pakeitimas tai puikiai iliustruoja“, – sakė jis portalui Balsas.lt.

M. Ulozas teigia sąmoningai vadinąs šią situacija „drama“. „Ji plėtojasi artėjančių Seimo rinkimų kontekste ir panašu, kad bus bent pusmetį eskaluojama, o nauji atradimai „aptaškys“ vis daugiau politikų bei institucijų. Todėl sunku vienareikšmiškai pasakyti, kuriai politinei partijai tai bus naudinga. Labai daug kas priklausys nuo to, kaip pasiskirstys jėgų pusiausvyra teisėsaugos institucijose. Artimiausiu metu šis sujudimas bus naudinga Darbo partijai, nes jos „juodosios buhalterijos“ byla nueina į antrą planą. Kita vertus, kiekvienas politikas turės labai apgalvotai rinktis savo poziciją ir žodžius, nes tai gali lemti jų palaikymo kritimą arba kilimą – matome, kad net Prezidentė savo komentarais sugebėjo prisitraukti ugnį į save“, – komentavo politologas.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Antikorupcijos komisija skubiai kviečiasi VSD ir generalinės prokuratūros vadus(foto)

VSD vadovui Seime teko prakaituoti ir reikės aiškintis iš naujo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų