REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įprasta manyti, kad parazitais gali užsikrėsti tik vaikai, kadangi jie prasčiau laikosi asmens higienos: retai plauna rankas, kiša pirštus į burną, ne visada valgo švariomis rankomis ir panašiai.

Įprasta manyti, kad parazitais gali užsikrėsti tik vaikai, kadangi jie prasčiau laikosi asmens higienos: retai plauna rankas, kiša pirštus į burną, ne visada valgo švariomis rankomis ir panašiai.

REKLAMA

 Tačiau žolininkai ir dauguma medikų sutinka, kad parazitų, deja, savo organizme turime beveik visi. Todėl pavasaris ir ruduo yra tas metas, kai verta profilaktiškai apsivalyti. Vienas iš patikimų ir mažiau kenksmingų būdų – parazitus valanti arbata. Todėl svarbu žinoti, kokia arbata pasižymi antiparazitinėmis savybėmis ir kaip ją vartoti. 

Požymiai, kad organizme gyvena parazitai

Parazitai – visi nepageidaujami mūsų organizmo gyventojai. Tai – ne tik kirmėlės, tačiau ir įvairūs vienaląsčiai, kurie minta mūsų organizmo atsargomis, jam kenkia ir jį nuodija. Labai dažnai šie nepageidaujami svečiai nesukelia jokių specifinių simptomų.

Kurį laiką apskritai galima nieko blogo nejausti ir neįtarti. Vis dėlto, vėliau simptomų atsiranda: dažniausiai jaučiamas padidėjęs nuovargis, energijos stoka, susilpnėjęs imunitetas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat galima įtarti, kad organizmas užkrėstas parazitais iš šių simptomų:

  • sutrikęs virškinimas: pykinimas, apetito praradimas arba, priešingai, labai padidėjęs apetitas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas;
  • svorio svyravimas: arba staigiai krenta, arba priaugama labai daug svorio;
  • odos problemos: spuogeliai, pūlinukai, bėrimai, egzema, paraudimas, niežėjimas;
  • neaiškios kilmės sausas kosulys;
  • mažakraujystė;
  • niežėjimas išangės srityje.

Šių požymių buvimas, be abejo, gali būti susijęs ir su kitomis ligomis. Visgi, jeigu visi atlikti tyrimai konkrečios problemos nerodo, labai tikėtina, kad organizmą alina parazitai. 

REKLAMA

Net jeigu nejaučiate jokių simptomų, patariama profilaktiškai, pavasarį ir rudenį, pagerti arbatos, kuri naikina parazitus. Tai ypač aktualu vaikams, kuriems tikimybė užsikrėsti parazitais dar didesnė nei suaugusiems.

Kas yra parazitus valanti arbata?

Tai dažniausiai žolelių pagrindu paruošta gydomoji arbata. Ji veikia panašiai kaip vaistai, todėl vartoti reikėtų atsakingai ir geriausiai pasitarus su patikimu žolininku ar vaistininku. 

Parazitus valanti arbata ruošiama iš karčių žolelių (pelyno, bitkrėslės) ir / arba dezinfekuojamųjų, valančių vaistažolių (medetkos, mairūno, ramunėlių, debesylo). Parazitai nepakenčia kartumo, tad pelyno ir bitkrėslės arbatos bei jų milteliai nuo seno naudojami parazitams varyti iš organizmo.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tiek pelynas, tiek bitkrėslė yra dalinai nuodingi augalai, todėl juos vartoti reikia atsargiai ir saikingai. Ypač atsakingai žolelėmis reikėtų gydyti vaikus.

Parazitus valanti pelyno arbata

Pelynas jau nuo neatmenamų laikų naudotas parazitų valymui iš organizmo. Be to, jis pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, todėl puikiai tinka kovai su įvairiomis infekcijomis. Pelynas ypač veiksmingai kovoja su spalinėmis ir askaridėmis.

Ingredientai:

0,5–1 a. š. džiovinto pelyno žolės;

1 stiklinė vandens.

Paruošimas: pelyną sudėti į stiklinę ir užpilti verdančiu vandeniu. Palikti pritraukti 15 min, po to nukošti.

Vartojimas: gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, 30 min iki valgymo.

Įspėjimas: pelynas yra toksiškas augalas, todėl vartoti reikia atsargiai, negalima perdozuoti. Per didelės dozės gali sukelti pykinimą, vėmimą, net traukulius. Turintiems padidėjusį skrandžio rūgštingumą, pelyno arbatą reikėtų gerti po valgio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parazitus valantis bitkrėslės arbata

Bitkrėslės arbata gali būti ruošiama atskirai arba maišoma kartu su pelyno arbata, taip išplečiant veikimo spektrą. Be to, bitkrėslė veiksmingai kovoja su grybeliais, bakterijomis, slopina infekcijų plitimą, tinka netgi žaizdų gydymui. 

Ingredientai:

5 g džiovintų bitkrėslės žiedų;

1 stiklinė vandens.

Paruošimas: bitkrėslę užplikyti verdančiu vandeniu ir palikti 10–15 min pritraukti. Nukošti.

Vartojimas: gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną.

Įspėjimas: bitkrėslė yra nuodingas augalas, todėl didesnė dozė gali ne juokais apnuodyti. Sukelti galvos svaigimą, pykinimą, skrandžio skausmą, koordinacijos ir regėjimo sutrikimą, smegenų slopinimą. Vaikams bitkrėslės arbata nerekomenduojama dėl galimo stipraus šalutinio poveikio. 

Šaltinis: arbatosnauda.lt

iš seimo išvalo?
Parazitai švarūs bus, valio!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų