• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tai 40 kvadratinių metrų aikštelė, kuri nė iš tolo neprimena krepšinio aikštelės. Joje išdėstyti  4 batutai, o žaidėjai, šokinėdami per juos, turi įmesti į krepšį kamuolį. Tai „Slamball“.

REKLAMA
REKLAMA

Mėgstantiems ne tik krepšinį

„Tai krepšinio ir amerikietiško futbolo ir net ledo ritulio bei gimnastikos elementus jungiantis žaidimas. Aikštelėje savo pranašumą viena prieš kitą įrodyti stengiasi dvi komandos, kuriose yra po 4 žaidėjus. Laimi ta komanda, kuri pelno daugiau taškų“, – pristatydamas naują Lietuvoje pramogą sakė UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) generalinis direktorius Audrius Zabotka.

REKLAMA

Pasinaudoję INVEGA valdomo Verslumo skatinimo fondo (VSF) parama, šią pramogą iš JAV į Lietuvą atvežė keli jauni verslininkai.

Lietuvoje – nauja sporto šaka „Slamball“ (nuotr. Organizatorių)Lietuvoje – nauja sporto šaka „Slamball“ (Jurgos Brazauskaitės nuotr. )

Nuo pramogos iki tarptautinių turnyrų

„Vienas iš mano kolegų lankėsi JAV ir matė, kaip žaidžiamas šis žaidimas. Ten slamball-as žaidžiamas jau nuo 2002 metų. Kadangi Lietuva – krepšinio šalis, mes nusprendėme, kad jis patiks ir lietuviams“, – pasakoja naująją pramogą Lietuvos gyventojams nusprendęs pasiūlyti Povilas Gavelis.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas sukonstruotos dvi pirmosios aikštelės, kurias jis vadina ringais. Tačiau tai – tik pradžia.

„Tai, ką esame sukonstravę dabar – laisvalaikio pramoga. Nestatėme didelės arenos, bet nusprendėme sukonstruoti mobilias aikšteles, vadinamuosius slamboll-o ringus, kadangi iš pradžių nusprendėme atlikti savotišką testą – sužinoti, kiek bus norinčių žaisti šį žaidimą. Kol žmones supažindiname su nauja sporto šaka, negalime investuoti labai daug pinigų“, – pasakoja verslininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, su kolegomis iš karto nuspendė, kad jeigu naujasis žaidimas Lietuvos gyventojams patiks, investicijos didės.

„Jeigu žaidimas žmonėms patiks, planuojame pastatyti didelę areną. Bet nors pirmąją aikštelę pastatėme tik balandžio mėnesį, jau matome, kad sumanymas pasiteisino“, –  sako P. Gavelis.

Naujoji sporto šaka jau pristatyta kai kuriuose Lietuvos miestuose. Vyrai paprasčiausiai viską susipakuoja į specialią priekabą ir važiuoja į įvairius renginius.

REKLAMA

„Buvome Druskininkuose. Pramogų ten tarsi ir užtenka, bet jos skirtos atvykstantiems turistams ir didesnes pajamas turintiems žmonėms. Buvome ten dvi dienas ir supratome, kad vaikams ir jaunimui trūksta būrelių. Sulaukėme prašymų, ar galėtume aikštelę palikti jų mieste, kad vaikai galėtų treniruotis“, – pasakojo Povilas.

Todėl, sako jis, ateityje didesniuose Lietuvos miestuose taip pat atsiras panašios aikštelės.

„Kai žinosime, kiek tokių arenų reikia, – plėsime. Surasime investuotojus, kurie norėtų statyti tokias aikšteles, auginsime šios sporto šakos gerbėjus. O ateityje visa tai persikels ir į didelę areną“, – pasakoja Povilas.

REKLAMA

Tačiau jo siekiai dar didesni. Jaunas verslininkas jau svajoja apie šios sporto šakos federaciją ir didelius tarptautinius turnyrus.

„Mes pirmieji Europoje. Ir nenorime apsiriboti vien Lietuva – norime populiarinti šią sporto šaką visose Baltijos valstybėse ir visoje Europoje. Dabar deramės su slamball-o įkūrėjais dėl licencijos Europai, ir aš manau, kad tik laiko klausimas, kada ši sporto šaka taps populiari“, – ambicingus planus atskleidžia P. Gavelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įprasto fizinio pasirengimo nepakaks

„Kai žmonės stebi viduje šokinėjančius sportininkus, jiems atrodo, kad viskas labai paprasta. Bet net sportuojantys žmonės, užlipę ant batuto ir pašokinėję 15 minučių, pajunta, kad turi dirbti visi kūno raumenys. Todėl norintiems gerai žaisti slamball-ą, įprasto – net ir gero – fizinio pasirengimo nepakaks. Kita vertus, jeigu nežinosi, kaip atsispirti, kaip nusileisti, gali ir traumų patirti. Todėl būtina specialiai treniruotis“, – aiškina naujosios sporto šakos entuziastas.

REKLAMA

Lietuvoje – nauja sporto šaka „Slamball“ (nuotr. Organizatorių)Lietuvoje – nauja sporto šaka „Slamball“ (Jurgos Brazauskaitės nuotr.)

Verslininko teigimu, jau dabar netrūksta norinčių ne tik pašokinėti jų įrengtoje slamboll-o aikštelėje, bet ir ją išsinuomoti ar net įsigyti. Norintiems išbandyti savo jėgas, Povilas su kolegomis parengė taisykles, su kuriomis turi susipažinti kiekvienas, lipantis į ringą.

REKLAMA

„Kiekvienam paaiškiname, kaip reikia elgtis, ir tik po to leidžiame šokinėti“, – sako jis.

Anot P. Gavelio, tai nėra brangi pramoga. Jeigu savo renginiams ringą nuomojasi įmonės, taikomi sutartiniai įkainiai, tačiau tiesiog atėjusiam išbandyti jėgų 10 minučių kainuoja 10 litų. Bet nepatyrusiam sportininkui daugiau kaip 15 minučių šokinėti jis nepataria.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verslininkas Povilas Gavelis (nuotr. Organizatorių)Verslininkas Povilas Gavelis (Jurgos Brazauskaitės nuotr.)

Verslo startui – INVEGA fondo parama

Sukonstruoti ir sukomplektuoti vieną mobilią slamboll-o aikštelę, P. Gavelio teigimu, kainavo apie 60 tūkst. litų. Verslininkai jas kol kas turi dvi.

„Paėmėme maksimalią paramą – 86 tūkst. litų. Bet ir savų pinigų investuojame. Paskolos pinigų viskam neužtenka, bet jie labai pravertė. Ypač dėl to, kad beveik visos palūkanos mus sugrįžta. Tuos pinigus taip pat galime investuoti“, – sakė P. Gavelis.

REKLAMA

„Tuo ir ypatinga paskola, kurią smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms suteikia Verslumo skatinimo fondas, kad kompensuojama net 95 proc. paskolos palūkanų. Be to, net 80 proc. paskolos sumos INVEGA gali suteikti garantiją“, – aiškina INVEGA generalinis direktorius A. Zabotka.Tačiau jis pabrėžia, kad pradedantieji savo verslą paskolas iš VSF gali gauti tik iki 2014 metų birželio 30 d., ir tik mūsų šalies kredito unijose, kurias atstovauja Lietuvos centrinė kredito unija.

Tokia parama, anot A. Zabotkos, žmonėms suteikia daugiau drąsos imtis savo verslo: sukurti darbo vietą ne tik sau, bet ir kietiems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų