Rūpoldinge (Vokietija) vykstančiame penktajame pasaulio biatlono taurės etape sekmadienį surengtos prestižinės vyrų 15 km bendro starto lenktynės, kuriose teisę startuoti gavo tik 30 elitinių sportininkų.

Net keturias pirmąsias vietas užėmė biatlonininkai iš Norvegijos. Nugalėjo sezono lyderis Johannesas Thingnesas Boe (36:12.0 min.), kuriam nesutrukdė net ir 3 baudos ratai. Už jo liko tautiečiai – Vetle Sjaastadas Christiansenas (+19.3 sek., 2 baudos ratai), Sturla Holmas Laegreidas (+35.3, 2) ir Tarjei Boe (+36.4, 1).

Istorinį pasirodymą surengė Vytautas Strolia. Lietuvis uždengė 19 taikinių iš 20 ir finišavo 6-as (+55.6, 1). Tai – geriausias Lietuvos biatlonininkų pasirodymas šioje prestižinėje rungtyje per visą pasaulio taurės istoriją. V.Strolia po pirmojo šaudymo buvo 10-as, po antrojo – 8-as, o po trečiojo – 4-as. Į paskutinį šaudymo ruožą lietuvis atšliuožė 5-as ir tada padarė vienintelę savo klaidą. Beje, po baudos rato V.Strolia vis dar buvo 5-as, bet likus iki finišo mažiau nei 2 km jį aplenkė prancūzas Emilienas Jacquelinas.

Pernai V.Strolia Rūpoldinge buvo 4-as sprinte ir 5-as – persekiojime. Tuo tarpu bendro starto lenktynėse tokių rezultatų dar neturėjo.

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje lyderių trejetą sudaro norvegai: J.T.Boe (959 taškai), S.H.Laegreidas (785) ir V.S.Christiansenas (503). V.Strolia su 227 tšk. pakilo į 21-ą vietą. Karolis Dombrovskis su 10 tšk. liko 71-as.

Pasaulio taurės etapą sekmadienį užbaigs moterų 12,5 km bendro starto lenktynės.