Niujorke (JAV) tęsiasi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „US Open“ teniso turnyras, kuriame užtikrintą pergalę pirmajame rate iškovojo serbas Novakas Džokovičius (ATP-2), per 1 val. 36 min. 6:0, 6:2, 6:3 nugalėjęs prancūzą Alexandre’ą Mullerį (ATP-84).

36-erių metų N. Džokovičiui ši pergalė reiškia, kad jis sugrįš į pirmąją ATP reitingo vietą ir aplenks 20-metį ispaną Carlosą Alcarazą, kuris N.Djokovičių šiuo metu lenkia vos 20 taškų.

N. Džokovičius pirmą kartą pirmąja pasaulio rakete tapo 2011 m. ir pirmoje vietoje yra praleidęs net 389 savaites.

Šis mačas JAV prasidėjo itin vėlai, kadangi turėjo laukti, kol Arhuto Ashe’o stadione po trijų setų pergalę švęs Coco Gauff bei įvyks naktinį atidarymo ceremonija, skirta 50 metų jubiliejui, kai atvirajama JAV teniso čempionate skiriami vienodi prizai.

„Žinojau, kad man tai bus vėlyava mačo pradžia“, – sakė N. Džokovičius. „Nepaisant to, noriu pasakyti, kad jaudinausi išėjęs į aikštę. Man nerūpėjo, kad pradėsiu po vidurnakčio, nes šios akimirkos laukiau kelerius metus. Norėjau būti didžiausiame ir garsiausiame mūsų sporto šakos stadione, žaisti naktinėje sesijoje“.

Praėjusiais metais N. Džokovičius nebuvo leista atvykti į JAV, kadangi jis nėra pasiskiepijęs nuo COVID-19. Jam tai buvo pirmasis mačas „US Open“ turnyre nuo 2021 m., kai finale pralaimėjo Daniilui Medvedevui.

N. Džokovičius pirmajame sete užtruko vos 23 minutes ir laimėjo pirmuosius 8 geimus.

„Manau, kad mano pasirodymas paaiškina, kaip šį vakarą jaučiausi, ypatingai pirmuose dvejuose setuose. Sužaidžiau beveik nepriekaištingą, tobulą pirmąjį setą. Turbūt turėjau atsakymą į kiekvieną jo smūgį“, – kalbėjo N. Džokovičius.

Kitame rate N. Džokovičius susikaus su ispanu Bernabe’u Zapata-Mirallesu (ATP-76), kuris per 2 val. 14 min. 6:4, 6:4, 6:3 nugalėjo amerikietį Ethaną Quinną (ATP-475).

Kitame mače graikas Stefanos Tsitsipas (ATP-7) per 1 val. 57 min. 6:2, 6:3, 6:4 nugalėjo kanadietį Miulošą Raoničių (ATP-337).

Bendrą „US Open“ turnyro prizų fondą šiemet sudaro 65 mln. JAV dolerių.