• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Iš Indijos grįžusi Šiaulių vicemerė Daiva Matonienė vakar vaišino indiška arbata ir saldainiais, pasakodama, kad ten su kolegomis buvo priskirti aukščiausiai kastai „kaip baltieji ir kaip valdžios atstovai“. Iš Gruzijos parvykusi kita vicemerė Danguolė Martinkienė pranešė susipažinusi su Zugdidžio miesto futbolininkais.

Iš Indijos grįžusi Šiaulių vicemerė Daiva Matonienė vakar vaišino indiška arbata ir saldainiais, pasakodama, kad ten su kolegomis buvo priskirti aukščiausiai kastai „kaip baltieji ir kaip valdžios atstovai“. Iš Gruzijos parvykusi kita vicemerė Danguolė Martinkienė pranešė susipažinusi su Zugdidžio miesto futbolininkais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ataskaita – kaip studentų

Indijos sostinėje Delyje lapkričio 25–30 dienomis viešėjo trys miesto Savivaldybės atstovai: vicemerė Daiva Matonienė, Tarybos narys Vytautas Juškus ir Investicijų ir miesto plėtros skyriaus vedėja Aistė Žalevičienė.

REKLAMA

Po kelionės iš paruoštų skaidrių vicemerė D. Matonienė perskaitė, kiek Indijoje yra gyventojų, į kokias administracines teritorijas šalis suskirstyta, kas yra sostinė, keliomis kalbomis kalba indai. Vicemerė pranešė, kad Indijos pagrindinė valiuta yra Indijos rupijos, kiek bilijonų dolerių uždirba šalies ekonomika, kad Indija yra atrandama pasaulyje, kaip „svarbus ekonominis žaidėjas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Vizito tikslas – užmegzti bendradarbiavimą su Indijos verslo struktūromis, valdžios atstovais, siekiant tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo į Šiaulių miestą“, – skaitė skaidrėse parašytą tekstą apie kelionę D. Matonienė.

Kontaktai – ne telefonu

Vicemerė pripažino, kad tai buvo pirmas Šiaulių žingsnis į Indijos rinką.

„Nereikia tikėtis, kad pirmas žingsnis padarys visą darbą. Tai yra tiktai viena sudedamųjų dalių. Toliau reikia stipriai dirbti“, – tikino D. Matonienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji teigė, kad yra planuojami trys atsakomieji Indijos investuotojų vizitai į Šiaulius.

„Negali paskambinti telefonu, turi kalbėtis, bendrauti. Indai labai stebi žmones, zonduojasi. Vienas vizitas nieko nereiškia. Turi būti trys keturi susitikimai. Jie tikrinasi informaciją, nes yra didelė rizika. Jie daug nežino“, – aiškino būtinybę važiuoti į Indiją D. Matonienė.

REKLAMA

„Labai aktyvūs pristatinėtojai“

„Mes buvome labai aktyvūs pristatinėtojai. Labai gerai buvome pasiruošę. Indai labai gerai kalba angliškai. Ne taip, kaip Kinijoje, kur buvo labai sudėtinga susišnekėti“, – lygino dvi savo pastarąsias keliones į egzotines šalis D. Matonienė.

Vicemerė pasakojo Indijoje pristačiusi keturis investicinius paketus: miesto industrinį parką, laisvąją ekonominę zoną, Logistikos centrą bei Šiaulių oro uostą.

REKLAMA

D. Matonienė pabrėžė, kad šiauliečių delegacija turėjo keturis susitikimus su Indijos investuotojais, dalyvavo tarptautinėje parodoje. Demonstravo nuotraukų iš susitikimų.

D. Matonienė tikino, kad sutiktus indų verslininkus kvietėsi į ambasadą, ten vyko oficialus priėmimas.

„Mes tik vizitinėmis keitėmės, net nespėjome per porą valandų su visais pasikalbėti. Sakėme, kad informaciją atsiųsime elektroniniu paštu“, – pasakojo vicemerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vicemerė džiaugėsi, kad parvežė pakvietimą Šiaulių oro uostui į 2013 metų specializuotą aviacijos parodą Indijoje.

Pasijuto svarbia kasta

Vicemerė D. Matonienė sakė sužinojusi, kad Indijoje yra septynios žmonių kastos.

„Pati aukščiausia kasta Indijoje yra aukščiausio lygio verslininkai ir valdžios atstovai. Mes, kaip baltieji ir kaip valdžios atstovai, patekome į pirmą – antrą kastą. Galbūt mūsų sėkmės ir pagrindas buvo, kad su mumis drauge dalyvavo ambasados atstovė“, – dar pasakojo vicemerė D. Matonienė.

REKLAMA

Vicemerei D. Matonienei pasiūlius papildyti jos pasakojimą apie kelionę bendražygio V. Juškaus, jis pridūrė: „Esu sužavėtas mūsų vicemerės miesto pristatymais delegacijoms. Labai didžiulį įspūdį padarė ambasadoje. Investitoriai sakė, kad jiems labai patiko Šiaulių pristatymas. Už tai reikia pagirti mūsų vicemerę“.

Europos Sąjungos pinigai – ir Lietuvos pinigai

Trijų asmenų kelionė į Indiją kainavo 19 574 litai. Iš jų Europos Sąjungos (taip pat ir Lietuvos) lėšos – 15 687 litai, o Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto dalis – 3887 litai, į šią sumą įskaičiuoti ir komandiruotpinigiai.

REKLAMA

„Pasirodė klaidinanti informacija, kad šitos lėšos gali būti panaudotos mokykloms. Negalima, nes tai lėšos, skiriamos pagal projektą būtent mūsų industrinei zonai pristatyti. Todėl tų lėšų negalima atiduoti kažkam kitam“, – teigė D. Matonienė.

Į Gruziją vežė kvietimą

Kita vicemerė Danguolė Martinkienė ir Tarybos narys Ramūnas Snarskis lapkričio 27–30 dienomis viešėjo Gruzijoje, čia vyko Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuoti susitikimai su Gruzijos savivaldybių asociacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak D. Martinkienės, vyko susitikimai Zugdidžio miesto savivaldybėje, susitikta su pabėgėlių atstovais, futbolo komanda.

„Pasikeitėme kontaktais su futbolo komanda, nors jų komanda yra aukštesnio lygio nei Šiaulių“, – sakė D. Martinkienė.

Jos teigimu, gruzinai iš Zugdidžio labai džiaugėsi, kad Šiauliai sutiko draugauti su jų miestu, „keistis kultūriniais, sportiniais, socialiniais pasiekimais“.

REKLAMA

„Nuvežėme jiems kvietimus į „Saulės žiedo“ festivalį. Ar paštu neįmanoma buvo nusiųsti? Įmanoma ir paštu. Bet kai buvo nuvykęs meras Justinas Sartauskas prieš kelis mėnesius į šį Gruzijos miestą, buvo aptarta, kad mes ketiname vykdyti bendradarbiavimą. Tai mes dar įteikėme oficialų mero raštą, kad yra oficialus sutikimas su jais bendradarbiauti“, – aiškino kelionės į Gruzijos miestą prie jūros D. Martinkienė.

REKLAMA

Sąskaitą parvežė Savivaldybei

D. Martinkienė tikino, kad kelionės išlaidas padengė Lietuvos savivaldybių asociacija. O ji pati už dvi naktis viešbutyje mokėjusi po 70 JAV dolerių.

„Parvežiau sąskaitas iš viešbučio, pridaviau Savivaldybėje“, – prasitarė vengdama tiesaus atsakymo, ar už vicemerės nakvynę mokės Savivaldybė. Tarybos narys R. Snarskis taip pat pristatė Savivaldybei tokias pat kaip ir vicemerė sąskaitas už nakvynes viešbučiuose.

„Nieko nežinau, gal dar mokės komandiruotpinigius?“ – svarstė vicemerė.

R. Snarskis tikino komandiruotpinigių negausiąs.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų