• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaiko teisių gynėjai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai išsakydami poziciją dėl Kauno klinikose gydomos išsekusios neįgalios mergaitės, atkreipė dėmesį, kad šiurkštūs vaiko teisių pažeidimai yra prastos vaiko teisių apsaugos politikos Lietuvoje pasekmė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ekspertų, mūsų šalyje yra per daug globos namų, o juose gyvena per didelis skaičius vaikų. Vyriausybė raginama kuo greičiau kurti veiksmingą šeimos politiką, nes kitaip panašių atvejų kaip Ventos globos namuose esą bus daugiau.

REKLAMA

„Mes turim valstybėje, kur nevykdoma veiksminga vaikystės politika, neleistinai didelį skaičių globos institucijų. Lietuva nėra išsprendusi visų šitų problemų, todėl apie ją mes ne paskutinį kartą girdime apie tragedijas tiek namuose, tiek globos institucijose“, – sako vaikų psichiatras Dainius Pūras.

„Per 2012 metus iš viso globos neteko 2032 vaikai, iš jų 1164 vaikai buvo apgyvendinti globos institucijose. Deja, mūsų globos institucijos nėra tos, kurios yra draugiškos vaikui, ir, deja, turime didelių institucijų, kur gyvena po vienu stogu 150 vaikų“, – teigia „SOS vaikų kaimų“ draugijos Lietuvoje atstovė Virginija Pleckevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Nevyriausybinių organizacijų atstovai teigia, kad mažametės Ventos globos namų auklėtinės būklę galima prilyginti kankinimams. Todėl institucija už tai turėtų atsakyti teisme. Tačiau abejoja, ar taip atsitiks. Vaiko teisių specialistai taip pat teigia galintys tik spėlioti, kokia ateitis laukia dabar jau šiek tiek svorio priaugusios neįgalios mergaitės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmogaus teisių gynėjai siūlo seimui aiškintis ne tik konkretų atvejį, bet ir pasakyti, kas trukdo Lietuvai pasukti keliu kurį jau 20 metų rekomenduoja tarptautinės organizacijos. Ekspertai sako turintys duomenų, kad ne vienuose globos namuose vaikai skriaudžiami, pavyzdžiui naktį pririšami.

Griežtai draudžiama LRT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti LRT medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LRT kaip šaltinį  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų