Kauno „Žalgiris“ (14/20) savo Eurolygos sezoną uždarė pralaimėjimu.. Andrea Trinchieri auklėtiniai paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse paskutinę sekundę 62:64 (9:16, 16:15, 17:13, 20:20) pralaimėjo Madrido „Real“ (27/7) klubui.

Likus 0,3 sek. pergalingą dvitaškį iš aikštės kampo pataikė argentinietis Gabrielis Deckas.

Prieš tai likus  7,9 sek. rezultatą tritaškiu buvo išlyginęs žalgirietis Kevarriusas Hayseas.

Paskutinėje „Real“ atakoje Dovydas Giedraitis bandė išnaudoti atsargoje turimas žalgiriečių pražangas, tačiau jos prieš Sergio Llullą nebuvo fiksuojamos.

Lemiamu metu kamuolys pasiekė G. Decką, kuris iš pataikė pergalingą metimą.

Žalgiriečiai savo atsakymui dar turėjo 0,3 sek., tačiau Edgaro Ulanovo per visą aikštę siųstas kamuolys adresato nepasiekė.

Tai buvo paskutinės kauniečių rungtynės šio sezono Eurolygoje. Žalgiriečiai nepateko į įkrintamąsias varžybas, o galutinė Kauno klubo vieta tarp 18 Senojo žemyno komandų paaiškės po penktadienio vakaro susitikimų.

Penkis taškus rungtynių pradžioje pelnė Dovydas Giedraitis, po dvitaškį įmetė Laurynas Birutis ir Kevarriusas Hayesas, tačiau tai buvo visi komandos taškai pirmame ketvirtyje – 9:16.

Baudų metimus pataikė Keenanas Evansas, po dvitaškį įmetė L.Birutis ir Brady Manekas, o D.Giedraitis pataikė iš toli – 18:25. Dar keturis taškus pridėjo K.Evansas, o Rolandas Šmitas smeigė tritaškį – 25:31.

Penkis taškus iš eilės po pertraukos surinko K.Evansas, o dviejų taškų vertės metimą įmetė D.Giedraitis – 32:37. Šešių taškų atkarpą sužaidė Edmondas Sumneris, o dvitaškius pataikė Lukas Lekavičius ir L.Birutis – 42:44.

B.Manekas lemiamo ketvirčio metu pataikė keturis tritaškius, o du taškus pridėjo E.Sumneris – 56:57. Tritaškį smeigė ir K.Evansas, o K.Hayeso tritaškis lygino rezultatą – 62:62. Tiesa, per likusias 10 sekundžių varžovai surengė rezultatyvų išpuolį ir kauniečiai Eurolygos sezoną užbaigė pralaimėjimu – 62:64.

„Žalgiris“: K.Evansas 14 (5 rez. perd.), B.Manekas 14 (7 atk. kam., 3 per. kam.), D.Giedraitis 10, E.Sumneris 8, L.Birutis 6, K.Hayesas 5, R.Šmitas 3, L.Lekavičius 2, E.Ulanovas 0 (6 rez. perd., 2 per. kam.), D.Butka 0, D.Lavrinovičius 0.

„Real“: Džananas Musa 17 (7 atk. kam.), Mario Hezonja 16 (4/7 trit.), Walteris Tavaresas 8, Gabrielis Deckas ir Vincentas Poirier (7 atk. kam.) – po 6.

Rungtynės

IV kėlinys

Brady Maneko tritaškiai pirmą kartą išvedė  „Žalgirį“ į priekį – 53:52.

Vis tik tai netruko ilgai – ispanai netrukus sugrąžino pervarą ir sužaidus 35 min. pirmavo 57:53.

Likus 7,9 sek. rezultatą tolimu metimu išlygino Kevarriusas Hayseas.

III kėlinys

„Real“ po ilgosios pertraukos išlaikė persvarą, kuri įpusėjus trečiajam kėliniui siekė 7 taškus – 39:32.

Po Edmondo Sumnerio metimo „Žalgiris“ priartėjo iki 40:44.

Kėlinį užbaigė Lauryno Biručio taškai – 42:44.

Po trijų kėlinių Lietuvos čempionai vis dar buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau nuotaikos Nemuno saloje buvo kur kas pakilesnės, kadangi komandas skyrė vos du taškai.

II kėlinys

„Žalgiris“ pagaliau sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir po Lauryno Biručio taškų sumažino Eurolygos čempionų persvarą iki 15:20 (12 min.).

Sužaidus 15 min. kauniečiai varžovus vijosi 20:27.

Po Keenano Evanso dvitaškio čempionų pranašumas ištirpo tik iki 4 taškų (29:25, 18 min.).

Po dviejų kėlinių rezultatas bylojo apie įtemptą kovą – 31:25 pirmavo „karališkasis“ „Real“ klubas.