• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Muzika nuo pat senovės padėdavo žmonėms iškęsti didžiausias nelaimes, pagyvinti įvairias progas ar tiesiog išreikšti emocijas. Pažvelkime į muzikos istoriją ir prisiminkime įsimintiniausius pusšimčio metų „perliukus“.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmąją dalį galite rasti čia.

Angliško rock'n'rollo pradžia

Kuomet šeštąjį dešimtmetį pasaulinei muzikos scenai taisykles diktavo amerikiečiai, netrukus muzikiniais sprendimais pradėjo stebinti britai, pasiūlę šimtmečio legendomis tapusias grupes.

REKLAMA

Viena jų – „The Beatles“, susikūrę Liverpulyje 1960 metais. Keturi vaikinai, Johnas Lennonas, George'as Harrisonas, Ringo Starras bei Paulas McCartney, sugebėjo sudrebinti ne tik didžiąją sceną, tačiau savo kūryba sukelti socialines ir kultūrines revoliucijas. „The Beatles“ buvo ne vieninteliai kalbėję apie karą Vietname, apie rytų kultūrines tradicijas bei galimas politines permainas, bet padarė didžiausią įtaką.

REKLAMA
REKLAMA

Visi grupės nariai vardijami kaip padarę didžiausią įtaką šimtmečio muzikos istorijai. Ne veltui - „The Beatles“ plokštelės, kasetės bei kompaktinės plokštelės buvo pardavinėjamos šimtus milijonų siekiančiais tiražais, o jų kūryba, be daugelio kitų apdvanojimų, įvertinta 13 “Grammy“ muzikos statulėlių.

Per pirmąjį gyvavimo dešimtmetį grupė sugebėjo išleisti dvyliką albumų, kartu ir žymiausius savo karjeros hitus:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netrukus po prasidėjusios „The Beatles“ manijos, jiems paskui pradėjo sekti 1962 susikūrusi grupė „The Rolling Stones“, padariusi ne ką žymesnę tiek muzikinę, tiek kultūrinę revoliuciją. Muzikos mylėtojai septintąjį dešimtmetį pasidalino į dvi grupes – visas pasaulis svaigo tik dėl jų.

Per visą savo karjerą „The Rolling Stones“ sugebėjo įrašyti 29 studijinius albumus ir parduoti daugiau nei 200 milijonų jų kopijų. Vienas įtakingiausių muzikos žurnalų „Rolling Stone“ šiai grupei skyrė ketvirtąją vietą įtakingiausių muzikos figūrų sąraše.

REKLAMA

Žymiausios septintąjį dešimtmetį sukurtos dainos tapo grupės vizitinėmis kortelėmis:

Tarp žymiausių britų kūrėjų, nustebinusių pasaulį, reikia paminėti ir grupę „The Troggs“, sukūrusią vieną geriausių šimtmečio dainų „Love is all around“:

Neliko nepastebėti ir britai „The Kinks“:

Psichodelikos pradžia

Kartu su vis populiarėjančia rock muzika, pradėjo plisti ir rock'n'rollo diktuojamas gyvenimo būdas, neatsiejamas nuo svaigalų ir narkotinių medžiagų. Ne vienas muzikantas prisipažino populiariausiais savo šlovės metais buvęs įjunkęs į kenksmingų preparatų vartojimą. Deja, toks gyvenimo būdas sujaukė ir daugelio žymiausių atlikėjų gerbėjų gyvenimus.

REKLAMA

Svaigus gyvenimas atsispindėjo ir muzikoje – itin pradėjo populiarėti psichodelinė muzika. Vienas žymiausių jos atstovų – gitaristas bei dainininkas Jimi Hendrixas, miręs 1970 metais, būdamas vos 28 metų.

Pop muzika amerikiečiams

Visam pasauliui muzikines taisykles padiktavusi Amerika atsigręžė į kur kas lengvesnio turinio muziką. Nors ir amerikiečiai svaigo dėl „The Rolling Stones“ bei „The Beatles“, turėjo ir savo dievaičius. Vieni jų – „The Beach Boys“, kurie, užuot siekę didelės socialinės įtakos, kūrė tiesiog linksmą muziką:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Linksmą gyvenimo būdą diktavo ir singlo „Hotel California kūrėjai „Eagles“:

Dar neseniai dėl džiazo muzikos svaigusi publika atsigręžė į R&B bei soul muziką. Ryškiausius šių stilių bruožus piešė Aretha Franklin, iki šiol laikoma viena žymiausių šios krypties „mokytojų“. Iki šiol koncertuojanti moteris vadinama įtakingiausia visų laikų atlikėja.

REKLAMA

Muzika prieš karą

Viena aktualiausių dešimtmečio temų – karas Vietname. Dėl amerikiečių veiksmų sujudo ne tik visuomenės veikėjai, tačiau ir muzikos kūrėjai, menininkai, dailininkai.

Atlikėjas Bob Dylanas vieną savo dainų skyrė Vietnamo kare kritusiems kariams:

Prie judėjimo prisidėjo ir „The Rolling Stones“, rengę nemokamus koncertus, „The Beatles“, atvirai kritikavę vykdomą politiką.

Daugelis sukurtų dainų tapo jei ne mėgstamomis paprastų žmonių, tai būdavo dažnai dainuojamos karių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų