Metinės

 Papildomi saugikliai – žemės sandoriams nuo spekuliacijos apsaugoti
Papildomi saugikliai – žemės sandoriams nuo spekuliacijos apsaugoti 2014.03.26 13:50 Šiandien posėdyje ministrų kabinetas pritarė Žemės ūkio ministerijos parengtam įstatymo pakeitimo projektui dėl sąlygų įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę, kuriuo sukuriami papildomi saugikliai, siekiant išvengti spekuliacijos žeme. Žemės ūkio ministerija norintiems įsigyti žemės siūlo įvesti patirties ir kvalifikacijos reikalavimus.
V. Tomaševskis prašo Lenkijos pagalbos
V. Tomaševskis prašo Lenkijos pagalbos (46) 2014.03.25 19:29 Giedrius Vitkauskas, Irma Janauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Europalamentaras Valdemaras Tomaševskis prašo Lenkijos pagalbos sprendžiant tautinių mažumų problemas Lietuvoje. Esą Lietuva peržengė ribas engdama vietos lenkų mažumą, todėl be paramos iš Tėvynės jie neišsaugos savos kalbos. Lietuvoje viešintis Lenkijos Seimo vicepirmininkas ramina, esą nesutarimai išsispręs priėmus Tautinių mažumų įstatymą.
LKF svarstytų galimybę prisidėti prie 2015 metų Europos vyrų čempionato organizavimo
LKF svarstytų galimybę prisidėti prie 2015 metų Europos vyrų čempionato organizavimo 2014.03.25 15:05 Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdis. Jo metu buvo nutarta svarstyti galimybę kelti kandidatūrą rengti 2015 m. Europos vyrų krepšinio čempionatą drauge su Suomija, Estija ir Latvija, jei čempionatas nevyktų Ukrainoje. „Kol kas konkrečiau apie tai kalbėti anksti, tačiau savatgalį per LKF taurės finalo ketvertą tokią galimybę aptarsime su Suomijos, Estijos ir Latvijos kolegomis“, - sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.
Serbijoje minimos 15-osios NATO bombardavimų kampanijos metinės
Serbijoje minimos 15-osios NATO bombardavimų kampanijos metinės 2014.03.25 13:37 Serbija pirmadienį mini 15-ąsias NATO bombardavimų kampanijos, kuria siekta sustabdyti Slobodano Miloševičiaus režimo susidorojimą su nepriklausomybės siekiančiais Kosovo albanais, metines. 11-a savaičių trukusi operacija buvo pirmoji didelė Šiaurės Atlanto aljanso oro kampanija Europoje, kuri tebėra giliai įsirėžusi Serbijos visuomenės atmintyje nepaisant vyriausybės pastangų judėti į priekį.
Skamba Kremliaus pavojaus varpai
Skamba Kremliaus pavojaus varpai (3) 2014.03.24 13:55 Audrius Bareišis Kol tvirti Vladimiro Putino vėzdo mostai triuškina Ukrainos tvirtovę, pseudoarmiją turinčios Lietuvos politinis elitas ruošiasi ne tiek karui, kiek skaudiems ekonominiams kirčiams. JAV viceprezidentas Josephas Bidenas oficialiai pažadėjo apginti tris Baltijos valstybes nykštukes nuo staiga praalkusios ir pusryčiams Krymą net nekramčius sudorojusios imperijos agresijos. Ar toks pažadas jus nuramino? Mažytė, bet iškalbinga istorinė detalė.
Festivalyje „Dainos iš tremties“  moksleiviai prisimins masinį Baltijos šalių gyventojų trėmimą
Festivalyje „Dainos iš tremties“ moksleiviai prisimins masinį Baltijos šalių gyventojų trėmimą 2014.03.24 09:15 2014 m. kovo 25 d. 14.00 val. Vilniaus Viršuliškių mokykloje (Viršuliškių g. 7, Vilnius) įvyks moksleivių dainų festivalis „Dainos iš tremties“, skirtas paminėti 1949 metų kovo 25–28 d. vykusio masinio Lietuvos gyventojų trėmimo 65-ąsias metines. Okupantų ir vietinių kolaborantų vykdyta operacija „Bangų muša“ („Priboj“) buvo didžiausia masinių trėmimų akcija Baltijos valstybėse. Jos metu per kelias dienas buvo ištremta virš 100 000 žmonių, vien iš Lietuvos apie 32 000 žmonių.
 Už kilogramą šviežių suomiškų bulvių suomiai moka 20 eurų
Už kilogramą šviežių suomiškų bulvių suomiai moka 20 eurų 2014.03.21 12:20 Aurelija Kaškelevičienė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Ankstyvas pavasaris džiugina Suomijos bulvių augintojus. Pirmosios suomiškos bulvės jau pasodintos rekordiškai anksti, pačioje kovo pradžioje, mažoje vietovėje Vakarų Suomijos salyne.
Seimo vicepirmininkas siūlo iš Rusijos žurnalisto atimti Sausio 13-osios atminimo medalį
Seimo vicepirmininkas siūlo iš Rusijos žurnalisto atimti Sausio 13-osios atminimo medalį (5) 2014.03.20 10:59 Seimo vicepirmininkas liberalas Petras Auštrevičius siūlo prezidentei Daliai Grybauskaitei atimti iš Rusijos žurnalisto Dmitrijaus Kiseliovo Sausio 13-osios atminimo medalį. „Rusų žurnalistas D.Kiseliovas savo šmeižikiška pastarojo meto veikla nuolat žemina apdovanotojo vardą. Šio veikėjo skleidžiama propaganda akivaizdžiai tyčiojamasi iš pamatinių laisvės ir nepriklausomybės vertybių.
Už spąstais sugautus barsukus medžiotojas privalės atlyginti valstybei žalą
Už spąstais sugautus barsukus medžiotojas privalės atlyginti valstybei žalą 2014.03.19 15:14 Teismo sprendimu Panevėžio rajono gyventojas turės sumokėti valstybei beveik 10 tūkstančių litų už gamtai padarytą žalą. Panevėžio miesto apylinkės teismas antradienį rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento ieškinį atsakovui D. M. dėl žalos atlyginimo.
Kaip tinkamai pasipiršti?
Kaip tinkamai pasipiršti? 2014.03.17 13:22 „Negadink gražios istorijos teisybe, o nuostabios meilės vedybomis“, – sako išmintingi žmonės. Visiška teisybė, tačiau tie patys žmonės nuolat kvaršina Tau galvą klausimu, „kada pagaliau apsiženysi?“, analogišku smalsumu pokalbius apie sportą papildo ir draugė. Ir nors pats dar deramai vis tiek nesupranti, kam to vis dėlto reikia, galų gale įtikinai save, kad esi beprotiškai įsimylėjęs tik ją vienintelę, ir mylėsi ją iki pat savo gyvenimo galo – taigi, ir nutarei su ja susituokti.
Kuklumo švyturys kapitalizmo jūroje
Kuklumo švyturys kapitalizmo jūroje 2014.03.14 21:51 Popiežius Pranciškus ketvirtadienį atšventė savo išrinkimo metines. Tiesa, jis šios datos neminėjo iškilmingai. Pirmas popiežius iš Lotynų Amerikos ketvirtadienį praleido rekolekcijose – toli nuo pirmuosius jo metus lydėjusių besižavinčių minių ir įtampos Bažnyčios hierarchijoje. Prašo nesureikšminti 77-erių pontifiko kovo 13-ąją net nebuvo Vatikane. Jis sekmadienį išvyko į rekolekcijas miškuose vaizdingame pietrytiniame Romos pakraštyje.
Krymo įkaitų drama
Krymo įkaitų drama (2) 2014.03.14 21:12 Rūta Klišytė Savo Pandoros skrynią V.Putinas atidarė įstabiajame Kryme – senovės graikai apdainuotoje Taurijoje . Saldus kąsnis, apie kurį Rusija svajojo ir į kurį senokai gviešėsi, kol kas dar įstrigęs plačioje jos gerklėje. Tokia reikalų padėtis turbūt šiurpiausia yra Krymo totoriams.Tragiškoje jų istorijoje Rusija vis dar atlieka nenuspėjamo grobuonies vaidmenį. Buvę tremtinai tampa pabėgėliais Iš Krymo jau bėga gyventojai, daugiausia Krymo totoriai.
Sirijoje galimai nužudytas samdinys iš Lietuvos
Sirijoje galimai nužudytas samdinys iš Lietuvos (2) 2014.03.14 17:26 Vykintas Pugačiauskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Sirija skelbia, kad tarp joje nužudytų samdinių iš užsienio yra ir vienas atvykėlis iš Lietuvos. Minėdamas trečiąsias sukilimo Sirijoje metines, jos ambasadorius Jungtinėse Tautose apkaltino Vakarus ilgai rėmus sukilėlius. Šalyje žuvo per 130 tūkst. žmonių ir apie 9 mln. turėjo bėgti. „Šie vadinamieji „tarptautiniai teroristai“ nužudė tūkstančius nekaltų Sirijos žmonių, tūkstančius sužeidė. Jie save vadina džihadžiais.
Krizė Kryme: Rusija, nepaisydama Vakarų spaudimo, demonstruoja Ukrainai savo karinę galią
Krizė Kryme: Rusija, nepaisydama Vakarų spaudimo, demonstruoja Ukrainai savo karinę galią 2014.03.13 13:34 16 val. 41 min. Ukrainos parlamentas priėmė kreipimąsi į JT dėl padėties Kryme Ukrainos parlamentas trečiadienį kreipėsi į Jungtines Tautas su prašymu aptarti Rusijos pajėgų įvykdytą jai priklausančio Krymo pusiasalio okupaciją, ir nurodė pasiliekantis teisę prašyti atskirų šalių pagalbos sprendžiant šią problemą.
 Ar būsto rinka išjudinta ilgam?
Ar būsto rinka išjudinta ilgam? (1) 2014.03.13 13:00 Praėjusiais metais baigėsi maždaug penkerius metus trukusi stagnacija būsto rinkoje – sandorių skaičius sparčiai augo visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Didesnį aktyvumą iš dalies lėmė gerėjantys gyventojų lūkesčiai dėl šeimos pajamų bei mažesnis nerimas dėl ekonominės aplinkos. Tačiau didžiausios įtakos gyventojų sprendimui įsigyti būstą greičiausiai turėjo padidėjęs būsto įperkamumas bei išaugęs nuomos pajamingumas.
N. Mačiulis: NT burbulų susidarymo rizika yra gana maža
N. Mačiulis: NT burbulų susidarymo rizika yra gana maža 2014.03.13 11:23 Praėjusiais metais baigėsi maždaug penkerius metus trukusi stagnacija būsto rinkoje – sandorių skaičius sparčiai augo visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Didesnį aktyvumą iš dalies lėmė gerėjantys gyventojų lūkesčiai dėl šeimos pajamų bei mažesnis nerimas dėl ekonominės aplinkos. Tačiau didžiausios įtakos gyventojų sprendimui įsigyti būstą greičiausiai turėjo padidėjęs būsto įperkamumas bei išaugęs nuomos pajamingumas.
„Samsung Electronics Baltics“ tapo geriausiu 2014 metų darbdaviu Europoje
„Samsung Electronics Baltics“ tapo geriausiu 2014 metų darbdaviu Europoje 2014.03.12 10:22 „Samsung Electronics Baltics“ yra pirmoji įmonė Baltijos šalyse, kuri laimėjo prestižinį „Top Employers Institute” sertifikatą „2014 metų Europos Top darbdavys” ir taip pelnė tarptautinį pripažinimą dėl aukštų standartų laikymosi žmogiškųjų išteklių ir darbo aplinkos srityse. „Mūsų atliktas išsamus tyrimas patvirtina, kad „Samsung Electronics Baltics“ yra viena iš įmonių, prisidedančių prie darbo sąlygų gerinimo visame pasaulyje.
Tautininkų Kovo 11-osios eitynėse – šūkis „Lietuva - lietuviams“ ir ant baslio pamauta galva
Tautininkų Kovo 11-osios eitynėse – šūkis „Lietuva - lietuviams“ ir ant baslio pamauta galva (8) 2014.03.11 16:32 „Tai pirmos eitynės, kurios labai taikiai sugyveno su savivaldybe, - dar prieš patriotines eitynes antradienį kalbėjo Lietuvos Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka. – Jeigu pernai savivaldybė dar kišo pagalius į ratus, tai šiais metais suderinome viską be problemų“. Šįkart patriotinės eisenos maršrutas nebuvo tradicinis. Eisenos dalyviai rinkose Rotušės aikštėje. Gerą valandą savo dainomis visus šildė Jonas Čepulis ir Aleksandras Makejevas.
 Signatarė B. Valionytė apie Rusijos agresiją: ateis eilė ir Baltijos valstybėms
Signatarė B. Valionytė apie Rusijos agresiją: ateis eilė ir Baltijos valstybėms (26) 2014.03.11 13:20 Lietuvai minint 24-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines Seime skambėjo nerimas dėl pastarųjų Rusijos veiksmų Ukrainoje ir galimos grėsmės Baltijos šalims. „Europos Sąjunga (dėl Ukrainos - BNS) trypčioja vietoje todėl, kad visos didžiosios šalys pirmiausia gina savo interesus, o Prancūzija net rengiasi parduoti karinius laivus, kurių vienas vadinasi „Sevastopolis“. NATO yra ryžtingesnė (...). Praktiškai šalys nenori sugadinti santykių su Rusija ir nepažeisti savo ekonominių interesų.
Tibeto kovai dėl laisvės vadovauja jaunimas, sako tibetiečių premjeras
Tibeto kovai dėl laisvės vadovauja jaunimas, sako tibetiečių premjeras 2014.03.10 17:03 Jauni tibetiečiai vadovauja kovai už savo tėvynės laisvę nuo Kinijos valdymo, pirmadienį pareiškė šios bendruomenės vyriausybės tremtyje vadovas. Tibeto egzilinės vyriausybės Lobsangas Sangay (Lobsangas Sangė) savo komentarus išsakė minint tibetiečių sukilimo, kurio kruvinas numalšinimas privertė regiono dvasinį vadovą Dalai Lamą pasitraukti į Indiją, pradžios 55-ąsias metines.
Planšečių pigimas pradeda lėtėti
Planšečių pigimas pradeda lėtėti 2014.03.10 13:34 Planšetinių kompiuterių rinka nebeaugs tokiais veržliais tempais kaip iki šiol, o jų pigimo dinamika ims lėtėti, prognozuoja rinkos tyrimų bendrovės IDC analitikai. Jie prognozuoja, kad 2014 m. pasaulinės planšetinių kompiuterių, įskaitant hibridinius modelius, galinčius tapti nešiojamaisiais kompiuteriais, tiekimo apimtys pasieks 260,9 mln. vienetų. Tai 19,4 proc. mažiau, nei praėjusiais metais. 2013 m. planšečių metinės tiekimo apimtys buvo išaugusios 51,6 proc.
Atsakomybė už Lietuvą – kiekvieno piliečio pareiga
Atsakomybė už Lietuvą – kiekvieno piliečio pareiga (15) 2014.03.10 11:42 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kudirkos Naumiestyje (Šakių r.), kur bendravo su V. Kudirkos gimnazijos mokiniais ir mokytojais, dvyliktokams pravedė pilietiškumo pamoką. Vėliau su miestelio žmonėmis šalies vadovė paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Prezidentė Kudirkos Naumiestyje apsilankė gavusi V. Kudirkos gimnazijos šeštokų laišką.
Lietuvos valstybės istorija – ant Vilniaus kalvų
Lietuvos valstybės istorija – ant Vilniaus kalvų (3) 2014.03.09 20:15 kovo 11-ąją minėsime nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tačiau mūsų šalies istorija – tai ne tik Sąjūdis ir 1990-ieji, ne tik 1918-ieji ir Vasario 16-oji, bet ir Trakai, Kernavė ir net XIII-XIV a. dabartinio Kalnų parko teritorijoje gyvavęs Kreivasis miestas.
Kiek Rusijai dabar vertas Krymas?
Kiek Rusijai dabar vertas Krymas? 2014.03.09 17:30 (papildyta 17.54) Maskva yra pasirengusi suteikti 1 mlrd. dolerių pagalbą Krymui, kuris imasi žingsnių atsiskirti nuo Ukrainos, sekmadienį pranešė įtakingas rusų parlamentaras. „Rusijos vyriausybė jau rezervavo daug pinigų, tai maždaug 40 mlrd. rublių, kad paremtų Krymo pramoninės ir ekonominės infrastruktūros plėtrą“, - regiono sostinėje Simferopolyje žurnalistams sakė Pavelas Dorochinas, Rusijos Valstybės Dūmos Pramonės komiteto pirmininko pavaduotojas.
V. Putinas žada parodyti „baltą vėliavą“?
V. Putinas žada parodyti „baltą vėliavą“? (29) 2014.03.09 07:03 (papildyta 17.20) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį per pokalbį telefonu su Britanijos premjeru Davidu Cameronu (Deividu Kameronu) pareiškė norįs rasti Ukrainos krizės „diplomatinį sprendimą“. Douning Stritas taip pat nurodė, jog D.Cameronas paragino Rusijos lyderį „deeskaluoti“ situaciją Ukrainoje ir kad V.Putinas sutiko, kad „stabili Ukraina“ atitinka visų interesus.
H. Chavezo mirties metinės trumpam sustabdė smurtą Venesueloje
H. Chavezo mirties metinės trumpam sustabdė smurtą Venesueloje 2014.03.08 17:12 Karolis Kaupinis, LRT televizijos laida „Pasaulio panorama“, LRT.lt Atokvėpis nuo mėnesį trukusių kruvinų susirėmimų tarp policijos ir protestuotojų Karakase, nusinešusių bent 20 aukų, buvo velionio Hugo Chavezo metinės, tačiau jo sūnumi besivadinantis Nicolas Maduro gedulingą nuotaiką išnaudojo karingam demaršui prieš Panamą, su kuria N. Maduro paskelbė nutraukiantis diplomatinius ir įšaldantis ekonominius santykius.
Popiežius Pranciškus: nesu aš supermenas
Popiežius Pranciškus: nesu aš supermenas 2014.03.05 19:42  Nors popiežius Pranciškus gali sujaudinti minias ir turi ištikimų pasekėjų visame pasaulyje, tačiau pontifikas tvirtina, kad tikrai nėra „supermenas“. „Man nepatinka ... popiežiaus Pranciškaus mitologizavimas“, – sakė jis interviu, kurį paskelbė Italijos dienraštis „Corriere della Sera“, minintis pirmąsias jo pontifikato metines. „Popiežiaus vaizdavimas kaip tam tikro supermeno, superžvaigždės, atrodo įžeidžiantis, – sakė jis.
Ūkininkų turtas gali prasmegti skradžiai žemę
Ūkininkų turtas gali prasmegti skradžiai žemę (1) 2014.03.05 09:14 Vida Tavorienė Geologai prognozuoja, kad pavasarį Biržų ir Pasvalio krašte gali aktyviau judėti žemė ir atsirasti daugiau įgriuvų. Taigi ūkininkai turės būti apdairesni, kad su moderniais traktoriais ir padargais nenugarmėtų į staiga atsivėrusias duobes. Mokslininkai perspėja, kad dėl klimato kaitos karstiniai procesai intensyvėja, todėl čia dirbantys žemdirbiai patiria daugiau vargo ir nepatogumų. Jie prašo, kad už ūkininkavimą sudėtingomis sąlygomis būtų numatytos atskiros subsidijos.
Smegduobių krašte daugėja pavojų
Smegduobių krašte daugėja pavojų 2014.03.04 23:27 Vida Tavorienė Geologai prognozuoja, kad pavasarį Biržų ir Pasvalio krašte gali aktyviau judėti žemė ir atsirasti daugiau įgriuvų. Taigi ūkininkai turės būti apdairesni, kad su moderniais traktoriais ir padargais nenugarmėtų į staiga atsivėrusias duobes.   Mokslininkai perspėja, kad dėl klimato kaitos karstiniai procesai intensyvėja, todėl čia dirbantys žemdirbiai patiria daugiau vargo ir nepatogumų. Jie prašo, kad už ūkininkavimą sudėtingomis sąlygomis būtų numatytos atskiros subsidijos.
Pirmuoju „Lelijos garbės ženklu“ apdovanotas R. Adomaitis
Pirmuoju „Lelijos garbės ženklu“ apdovanotas R. Adomaitis 2014.03.04 10:49 Minint šv. Kazimiero dieną, Lietuvoje pirmą kartą įteiktas „Lelijos garbės ženklas“. Pirmuoju šios garbingos, Šv. Kazimiero ordino inicijuotos, nominacijos laimėtoju kovo 2-ąją paskelbtas Šiaulių miesto šviesuolis, dirigentas, muzikas, pasaulinių konkursų laureato – Šiaulių miesto moksleivių namų berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!