dvasios

Žinomiausi Lietuvos prekės ženklai kuria nacionalines šventes
Žinomiausi Lietuvos prekės ženklai kuria nacionalines šventes 2015.03.25 08:55  Prekės ženklo žinomumas apibūdina vertę, kurią gali gauti jo valdytojas turėdamas gerai atpažįstamą ir žinomą prekės ženklą. Tokiais prekės ženklais pažymėti produktai generuoja daugiau pelno, nei niekam nežinomi, neretai vartotojas žinomą prekės ženklą susieja su pasitikėjimu, tam tikru pažadu.
Prasidėjo registracija į didžiausias multisporto varžybas
Prasidėjo registracija į didžiausias multisporto varžybas 2015.03.24 18:50 Prasidėjo registracija į septintą kartą organizuojamas urbanistines multisporto varžybas „Vilnius Challenge“. Komandos įveiks nuo valandą iki daugiau nei 8 valandas trunkančias įvairias sporto rungtis ir užduotis, išsidėsčiusias keturiose skirtingose trasose. Varžybos vyks birželio 6 d, teigiama pranešime spaudai. „Džiaugiamės, kad per šešerius metus mažai kam žinomą varžybų koncepciją pavertėme vienu laukiamiausių vasaros renginių Lietuvoje.
Išsikastruodami bandė priartėti prie Dievo
Išsikastruodami bandė priartėti prie Dievo (1) 2015.03.20 20:40  Indijos policija nuolat turi problemų su dvasiniais mokytojais, taip vadinamais guru, kurie perteikia „tikrąją tiesą“ savo mokiniams. Nors manoma, kad guru turi šventų galių, o ypač įtakingi guru laikomi šventaisiais, tačiau jų mokymas kartais prieštarauja įstatymams.
Atpažinta nuskandinto 1942-ųjų „inžinerijos stebuklo“ nuotrauka
Atpažinta nuskandinto 1942-ųjų „inžinerijos stebuklo“ nuotrauka 2015.03.06 10:54 Vienas buvęs Antrojo pasaulinio karo japonų jūrininkas ketvirtadienį pareiškė atpažinęs savo nuskandinto savo šarvuotlaivio, kuris buvo vienas didžiausių to tipo laivų, nuolaužas, kurias praeitą savaitę netoli Filipinų krantų rado komanda, vadovaujama vieno iš IT milžinės „Microsoft“ įkūrėjų Paulo Alleno. Shizuhiko Haraguchi tarnavo artilerijos karininku šarvuotlaivyje „Musashi“, kai jis buvo įrengiamas Japonijoje prieš išplaukdamas į Ramųjį vandenyną 1943 metais.
TOP-19: įspūdingiausios Vilniaus bažnyčios
TOP-19: įspūdingiausios Vilniaus bažnyčios (1) 2015.03.02 20:35 Vilniuje gausu įvairiausių architektūros grožybių, kurias taip mėgsta užsienio turistai. Įspūdinga architektūra, kuri mena įvairius istorinius laikotarpius, pasižymi Vilniaus bažnyčios. Tad kviečiame peržvelgti įspūdingiausias sostinės bažnyčias, kurias tikrai verta aplankyti vien jau kultūriniais sumetimais. Vilniaus turizmo puslapis vilnius-tourism.lt pateikia 19 miesto bažnyčių, jas išties verta aplankyti.
Horoskopas kovo 2 d., pirmadieniui
Horoskopas kovo 2 d., pirmadieniui 2015.03.02 01:59 Avinas Geras laikas ieškoti paramos, užmegzti bendradarbiavimą. Bet labiausiai pasistenkite suprasti, įvertinti savo sutuoktinį – tai padės atgauti dvasios pusiausvyrą ir išspręsti šeiminio bendravimo nesklandumus. Nereikėtų klausyti apkalbų apie antrąją pusę: apgavikai, liežuvautojai šiuo metu aktyvesni. Tauras Tinka spręsti finansines problemas: palanku skolintis ar imti kreditą.
Projekte „Šuolis“ – ugnies kaitra ir vis tobulėjantys pasirodymai
Projekte „Šuolis“ – ugnies kaitra ir vis tobulėjantys pasirodymai 2015.03.01 20:11 Rinkimų aistras malšina TV3 televizijos rengiamo projekto „Šuolis“ dalyvių pasirodymai. Šou palikus Daliai Bilevičiūtei ir Vitai Jakutienei, toliau kovą tęs dar 10 dalyvių. Šiandien šuolininkai savo pasirodymus demonstruos drauge su profesionalais. Pirmoji šuoliui ryžosi praėjusią laidą dalyvių gretų papildyti pakviesta Juozo Erlicko dukra Radvilė.
Alkoholiku save vadinantis vyras: „Buvau erelis...“
Alkoholiku save vadinantis vyras: „Buvau erelis...“ (2) 2015.02.22 18:55 Margarita PŪDŽIUVIENĖ „Maniau, kad mirsiu. Širdis permušė, jaučiausi siaubingai. Ropodamas pasiekiau telefoną ir paskambinau draugui, kuris mane nuvežė į ligoninę“, – dienos fragmentą, kai po daugiadienių išgertuvių pajuto pasiekęs dugną, pasakoja alkoholikas. Jau metai, kai jo lūpos nesiekė nė vienos taurelės ar butelio.
Ką žada Darbo kodekso pakeitimų projektas?
Ką žada Darbo kodekso pakeitimų projektas? 2015.02.18 13:41 Žinių radijas LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas teigia, jog Lietuvos Darbo kodeksas yra pavyzdys, kaip per 25 metus galima nieko nenuveikti ir gyventi visiškoje stagnacijoje. Reformos būtinybę jau daugybę metų aiškina visi – nuo Lietuvos įmonių iki Europos Komisijos. Bet Lietuvos Darbo kodeksas – nė krust.
Prezidentė ragina būti pasiruošusius ginti savo valstybę
Prezidentė ragina būti pasiruošusius ginti savo valstybę (7) 2015.02.16 13:34  Prezidentė Dalia Grybauskaitė minint Valstybės atkūrimo dieną ragina būti pasiruošusius ginti savo valstybę. „Vasario 16-oji - visada ypatinga diena. Ji mums primena griuvėsius, iš kurių buvo atstatyta mūsų valstybė, ir jos pamatus, kurie niekada nebuvo sugriauti - mūsų lietuvišką dvasią. Ši diena mums primena ir apie išskirtinę drąsą, kurios reikėjo Lietuvai praėjusio amžiaus pradžioje, pakilusiai vaduotis iš imperinės Rusijos gniaužtų.
Nepatikėsite: šiuos nuostabaus grožio vaizdus užfiksavo „Google Street View“
Nepatikėsite: šiuos nuostabaus grožio vaizdus užfiksavo „Google Street View“ (1) 2015.02.16 11:37 Šios 24 nuotraukos, sunku tuo net patikėti, rastos „Google Street View“. Kviečiame pasigrožėti ir jus. Akimirka iš Japonijos     Ir iš Airijos     Išties užburiantis vaizdas     Sunku patikėti, kad tokius vaizdus užfiksavo „Google Street View“     Vaizdai buvo redaguojami naudojant nuotraukų redagavimo įrankį „Pollar“         Nuotraukoms patobulinti gali būti naudojami filtrai         Gali būti keiči...
Migracijos kaleidoskopas: Lietuva ir pasaulis
Migracijos kaleidoskopas: Lietuva ir pasaulis (4) 2015.02.11 09:12 Dainius Paukštė Šventės išvakarėse norėtųsi kalbėti tik apie gerus dalykus. Tačiau tuomet tik apgaudinėtume save. O tai prie gero tikrai nieko neatvestų. Po emigracijos piko 2010 metais, kai Lietuvą paliko apie 83 577 žmonės, 2013 ir 2014 metais emigracija iš Lietuvos beveik grįžo prie emigracijos vidurkių ir siekė apie 38 000 žmonių kasmet. Daugiamečiai emigracijos vidurkiai nuo 1990 metų siekia maždaug po 37 000 emigrantų kasmet. Taigi, daugiamečio emigracijos vidurkio dar nepasiekėm.
Siūlymą liberalizuoti daugiau uždirbančiųjų atleidimą nagrinės ekspertai
Siūlymą liberalizuoti daugiau uždirbančiųjų atleidimą nagrinės ekspertai 2015.02.09 13:06  Siūlymą liberalizuoti daugiau uždirbančiųjų atleidimą iš darbo nagrinės ekspertai, rengiantys Darbo kodekso pataisas. Tačiau premjeras mano, kad Darbo kodeksas yra pasenęs ir jį reikia keisti, nes pagal darbo rinkos padėtį šalis „Doing Bussines“ reitinge užima tik 124 vietą.
Kai miestas be „gaspadoriaus“
Kai miestas be „gaspadoriaus“ 2015.02.08 18:09 Tuoj minėsime 25-ąsias Lietuvos nepriklausomybės metines, o Šiauliai per tiek laiko vis dar neturėjo gero „gaspadoriaus“. Tuo įsitikinęs „Šiaulių naujienų“ redakcijoje apsilankęs šiaulietis Bronius Mitkevičius.
Vaistažolių užkalbėtoja: visos ligos pagydomos
Vaistažolių užkalbėtoja: visos ligos pagydomos (5) 2015.02.08 14:26 Turbūt nelengva atsakyti į klausimą, kiek žmonių domisi vaistažolių teikiama nauda. Vieni rytais mėtų arbatėlės su citrina pageria, kiti ant duonos česnako užsispaudžia manydami, kad tai apsaugos nuo ligų, o treti įvairiais metų laikais laigo po miškus ir pievas rinkdami tai, ką geriausio duoda gamta.
Šimtametė S. Korkienė uždainuoja ne tik liaudies dainas
Šimtametė S. Korkienė uždainuoja ne tik liaudies dainas 2015.02.05 23:23 Ramunė DAMBRAUSKAITĖ Šiaulietė Stanislava Korkienė vasario 3-iąją pasitiko 100 metų jubiliejų. Užėjus į svečius mus pasitinka jubiliatės dukra Jadvyga Beconienė. Namus puošia S. Korkienės rankdarbiai ir tvyro jauki atmosfera. O pasiklausius mamos gyvenimo istorijos belieka stebėtis, koks visgi yra stiprus tas žmogus. Gyvenimas – kupinas intensyvaus ir varginančio darbo Užeiname į jubiliatės kambarį. S. Korkienė guli baltuose pataluose pasidabinusi balta skarele.
Vilniaus mažajame teatre vakaras skiriamas didžiajai M.
Vilniaus mažajame teatre vakaras skiriamas didžiajai M. 2015.02.05 16:03 Valstybinis Vilniaus mažasis teatras pradeda inovatyvų renginių ciklą, skirtą pažinčiai su įdomiausia pasaulio literatūra. Jau vasario 14 d. nuo 20 val. Mažojo teatro fojė vyks pirmasis ciklo renginys skirtas: geismui, sentimentams, svajoms, pavydui, aistrai, kančiai, švelnumui, baimei ir viskam kas slypi po didžiąja raide M. Iš anksto perspėjame, kad šiame renginyje žodį „Meilė“ išgirsite lygiai 100 kartų. Nuo 20 val.
Vilniaus mažajame teatre vakaras skiriamas didžiajai M.
Vilniaus mažajame teatre vakaras skiriamas didžiajai M. 2015.02.05 11:55 Valstybinis Vilniaus mažasis teatras pradeda inovatyvų renginių ciklą, skirtą pažinčiai su įdomiausia pasaulio literatūra. Jau vasario 14 d. nuo 20 val. Mažojo teatro fojė vyks pirmasis ciklo renginys skirtas: geismui, sentimentams, svajoms, pavydui, aistrai, kančiai, švelnumui, baimei ir viskam kas slypi po didžiąja raide M. Iš anksto perspėjame, kad šiame renginyje žodį „Meilė“ išgirsite lygiai 100 kartų. Nuo 20 val.
Honkonge vėl vyksta protestai
Honkonge vėl vyksta protestai 2015.02.02 07:21 Tūkstančiai protestuotojų Honkonge išėjo į gatves reikalaudami tikros demokratijos. Tai pirmas toks protestas šiais metais, 2014-ųjų pabaigoje milžiniški protestai kelias dienas vyko viename didžiausių pasaulio finansų centrų. Geltonais skėčiais nešini protestuotojai užplūdo Honkongo gatves protestuodami prieš centrinę Kinijos valdžią. Geltoni skėčiai tapo protestuotojų simboliu, kai pernai jais protestuotojai gynėsi nuo ašarinių dujų, kurias naudojo policija bandydama numalšinti protestus.
Vytautas Landsbergis apie Vakarų reakciją į puolimą Ukrainoje: bailiai
Vytautas Landsbergis apie Vakarų reakciją į puolimą Ukrainoje: bailiai (17) 2015.01.28 07:27  Buvęs Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis piktinasi, kad nepaisant atsinaujinusio smurto Rytų Ukrainoje, Vakarai ir toliau drebina kinkas prieš Rusiją užuot ėmęsi veiksmų. „Svarstymai, ar ką nors daryti, yra niekinga laikysena. Jau seniai turėjo būti tai svarstoma. Ir ar to pakanka, jei padėtis blogėja, ar tyčia bloginama. Dabar Rusija mulkina visus ir žemina. Ir Vakarai tai priima“, – teigia jis.
Gražuolė Simona Paciukonytė apie prabangą Šveicarijoje: jaučiausi lyg kino filme
Gražuolė Simona Paciukonytė apie prabangą Šveicarijoje: jaučiausi lyg kino filme (1) 2015.01.27 09:03 Balerina Simona Paciukonytė visai neseniai grįžo iš vienos įspūdingiausių gyvenimo kelionių. Kartu su kolegėmis Hilda ir Edita šokių projektą „Lonely Lips“ subūrusi scenos profesionalė, leidosi į gyvenimo nuotykį Šveicarijoje, Sankt Morico kurorte, kuriame tapo „Chopard“ parodos dalimi. „Kiekvieną žiemą juvelyrinių dirbinių kompanija „Chopard“ Sankt Morico kurorte rengia parodą, trunkančią 10 dienų.
Menant vaikystę: žadą atimantys pasakų įkvėpti peizažai
Menant vaikystę: žadą atimantys pasakų įkvėpti peizažai 2015.01.23 08:49 Pilys, senelės namas miške ar gūdi giria, kurioje gyvena piktosios dvasios ar pamėklės. Vokietis fotografas Kilianas Schonbergeris pristatė legendinių Brolių Grimų pasakų įkvėptą nuotraukų seriją, pavadintą „Pasivaikščiojimai su Broliais Grimais“.  Fotografijose užfiksuotas paslaptingų ir kiek pasakiškų Centrinės Europos pastatų ir gamtos grožis.
Laimėjimus užsienyje skinantis „Leviatanas“ užrūstino Rusijos kultūros ministrą
Laimėjimus užsienyje skinantis „Leviatanas“ užrūstino Rusijos kultūros ministrą (1) 2015.01.16 11:36 Rusijos kultūros ministras Vladimiras Medinskis nemano, kad Andrejaus Zviagincevo „Leviatanas“ atspindi Rusijos istoriją, ir yra tikras, kad tokį patį kiną būtų galima sukurti JAV, Prancūzijoje ar Italijoje, rašoma „Izvestija“. „Antirusiškas? Tai, kad jis man išvis neatrodo rusiška istorija... Su nežmogiškais valdininkais, uždaru ratu, galima susidurti visur... Keista, tačiau tarp visų filmo herojų nėra išvis nė vieno teigiamo personažo. Ko nekenčia A. Zviagincevas, daugiau ar mažiau aišku.
Futbolo mėgėjams – Deidvido Šembero kartos iššūkis
Futbolo mėgėjams – Deidvido Šembero kartos iššūkis 2015.01.14 15:06 Ar norėtumėte išmėginti jėgas su geriausiu 2014-ųjų Lietuvos futbolo A lygos žaidėju ir ilgametę patirtį Čempionų lygoje sukaupusiu Deividu Šemberu? Šis iš pirmo žvilgsnio paikas noras yra visai realus, jeigu žaidžiate Sekmadienio futbolo lygoje (SFL). „7 prieš 7“ žiemos čempioato B grupėje besivaržančios komandos šiemet turi unikalią galimybę pasigalynėti su buvusiais ar esamais profesionalais, susibūrusiais į komandą FK 78. Jos žaidėjų sąrašas skaba tikrai įspūdingai.
Putino karta: ko laukti iš būsimų Rusijos lyderių
Putino karta: ko laukti iš būsimų Rusijos lyderių 2015.01.13 09:27 Ellen Mickiewicz knygos „Be iliuzijų. Būsimų Rusijos lyderių balsai“ apžvalga (E. Mickiewicz. „No Illusions: The Voices of Russia’s Future Leaders“. „Oxford University Press“, 2014). „Prieš dvidešimt metų, dirbdama Chimkuose, Rusijoje, Nacionaliniame demokratiniame institute, stebėjau dirbančią tiriamąją grupę, – pasakoja E. Mickiewicz. – Sėdėdama niūriame bute, kartu su kolegomis bandžiau suprasti, ką vietos gyventojai mano apie asmenis, pretenduojančius į Rusijos parlamento narius.
Vytautas Landsbergis: kol iš rytų tebedunda grasymai, grąžinkime šauktinių tarnybą
Vytautas Landsbergis: kol iš rytų tebedunda grasymai, grąžinkime šauktinių tarnybą 2015.01.12 23:11  Pirmasis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę, Kovo 11-osios Akto signataras ir buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis siūlo grąžinti šauktinių kariuomenę, kol kyla grėsmės iš Rytų. „Mūsų gynybos reikmės dar pasidės, o gynyba prasideda nuo dvasios. Tikiuosi, kad politikai, pareigūnai, istorikai ir šviesuomenė bus vieningi, nepamirš garbės. (...) Gynėjai, jūsų darbas nebaigtas, budėjimas tęsiasi.
Lūžęs Benedikto Vanago riešas komandos dvasios nenužudė
Lūžęs Benedikto Vanago riešas komandos dvasios nenužudė 2015.01.12 12:15 Atėjus laisvai dienai Dakare „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos mechanikai turi aiškų planą – „Toyota Hilux“ bolidui perrinkti greičių dėžę, pakeisti sankabą ir stabdžių trinkeles, transmisijos tepalus, oro ir benzino filtrus, patikrinti amortizatorius, važiuoklę ir suremontuoti vairo mechanizmą. Savo sąrašą turi ir Benediktas Vanagas – „susiremontuoti“ lūžusį riešą. Istoriją, kaip B. Vanagas susilaužė riešą, tikriausiai jau žino visi.
Bažnyčios durys – avinų ar avinėlių vartai?
Bažnyčios durys – avinų ar avinėlių vartai? 2015.01.11 07:23 Oksana LAURUTYTĖ „Yra pakrikštytų, kurie gyvena kaip „nabašnykai“. Iš išorės religingai atrodo, vaikšto su dideliais kryžiais, bet viduje yra pagonys. Jie gali lengvai kam nors gerklę perpjauti „dėl Dievo“, – pirmąją sausio dieną Šiaulių vyskupijoje kalbėjo pranciškonų vienuolis, kunigas Gediminas Numgaudis OFM.
Dakaro teisėjai B. Vanagą grąžino arčiau starto rikiuotės priekio
Dakaro teisėjai B. Vanagą grąžino arčiau starto rikiuotės priekio 2015.01.10 09:46 Po nesėkmingo šeštojo etapo Dakaro ralyje Benediktui Vanagui ir Andrejui Rudnickiui suteikta galimybė bent šiek tiek atsigriebti. Varžybų direktorius įvertino Lietuvos ekipažo triūsą pirmuosiuose greičio ruožuose ir skyrė jų tempui artimesnę 18-ąją starto poziciją. Penktadienio pavakarę Lietuvą prie kompiuterių ekranų prikaustė „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos dingimas greičio ruože. Pusantros valandos B. Vanagas užtruko keisdamas lūžusį pusašį.
Padeda išgyventi, kai iš po kojų slysta žemė
Padeda išgyventi, kai iš po kojų slysta žemė 2015.01.09 22:49  Sostinės senamiestyje veikia sielovados centras „Bendrakeleiviai“. Čia atramą randa žmonės, kai ima byrėti jų šeima. Vieną šios veiklos iniciatorių bei pradininkių Elvyrą KUČINSKAITĘ kalbino VL žurnalistė Aušrinė Šėmienė. Jau daugiau kaip dešimtmetį padedate žmonėms atsigauti po skyrybų. Deja, tokių žmonių nemažėja, o priešingai – daugėja. Ar nesvyra rankos? Dirbame jau keturiolika metų.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!