sporto sakos

Plaukikas V. Janušaitis: už bronzą – 500 litų
Plaukikas V. Janušaitis: už bronzą – 500 litų (1) 2011.01.18 11:45 Daugelis Lietuvą garsinančių sportininkų, gal tik išskyrus krepšininkus, nesulaukia nei dėmesio, nei paramos, kurios nusipelno. Vieni jaučia nuoskaudą, kiti renkasi valstybes, kurios priima išskėstomis rankomis. Daugkartinis Pasaulio ir Europos plaukimo čempionatų prizininkas, vienas geriausių Lietuvos plaukikų Vytautas Janušaitis (29) namuose nesitreniruoja, nes beveik nėra kur. O ką jau kalbėti apie rimtesnes šios sporto šakos varžybas – šalyje vos keli nutriušę sovietmečiu statyti baseinai.
Sostinės krepšinio mokyklos auklėtiniams – Vilniaus vicemero sveikinimai
Sostinės krepšinio mokyklos auklėtiniams – Vilniaus vicemero sveikinimai 2011.01.17 15:27 Šį savaitgalį Lietuvos mokleivių krepšinio lygoje (MKL) prasidėjo 1999-ais metais gimusių ir jaunesnių vaikų krepšinio čempionatas „Pirmasis iššūkis“, kuriame tarp 56 dalyvių kovoja ir trys didžiausios Lietuvoje sporto ugdymo įstaigos - Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos, teigiama pranešime spaudai.
D. Šemiotas: boksininkai kvaili? Mitas!
D. Šemiotas: boksininkai kvaili? Mitas! (1) 2011.01.17 08:34 Geriausiu 2010 metų Lietuvos boksininku paskelbtas Daugirdas Šemiotas negailėdamas savęs lieja prakaitą treniruotėse. „Pirmiausiai noriu iškovoti olimpinį kelialapį, o paskui įgyvendinti svajonę – laimėti olimpinį medalį“, – balsas.lt sakė 27 metų kaunietis. D. Šemiotas prisipažino, kad geriausias 2010 metų Lietuvos boksininko titulas jam buvo staigmena. „Tai buvo netikėta. Sužinojau apie tai važiuodamas automobiliu – žmona paskambino.
Sprinterį į krepšinį atvedė svajonė
Sprinterį į krepšinį atvedė svajonė 2011.01.16 15:33 „Stengiuosi nebūti nei griežtas, nei atlaidus“, — taip save apibūdina krepšininkų fizinio rengimo treneriu dirbantis sprinteris Rytis Sakalauskas. Keturiskart šalies čempionas, Lietuvos 100 m bėgimo rekordininkas Rytis Sakalauskas šiuo metu vos spėja suktis. 23—ejų sprinteris tudijuoja, sportuoja ir  dar dirba „Kauno“ krepšinio komandos fizinio rengimo treneriu. — Papasakok kaip atsidūrei šiame poste? — Tapti fizinio rengimo treneriu buvo mano svajonė.
Dvi na­cio­na­li­nės lie­tu­vių spor­to ša­kos – krep­ši­nis ir su­ge­bė­ji­mas skųs­tis
Dvi na­cio­na­li­nės lie­tu­vių spor­to ša­kos – krep­ši­nis ir su­ge­bė­ji­mas skųs­tis (4) 2011.01.09 13:20 Sunkią gyvenimo minutėlę kyla noras kam nors pasipasakoti. Galimi kandidatai pasirodo nepatikimi: mama dukters problemą būtinai norės aptarti su drauge ir palyginti su šios vaikų išgyvenimais, draugės meilės reikalai tuo metu jai aukščiau proto ribų, o mokytoja –ji juk vis tiek viską išpasakos mamai... Taip šis problemos ratas sukasi, nenurodydamas išeities taško. O kodėl gi nepasikalbėjus su kunigu? Pavyzdžiui, su Šv.
L. Armstrongas: šioms temoms aptarti prireiktų daug daug alaus
L. Armstrongas: šioms temoms aptarti prireiktų daug daug alaus 2011.01.08 10:42 Lance'as Armstrongas, jau kitą savaitę startuosiantis paskutiniosiose plento dviračių lenktynėse už JAV ribų, džiaugiasi galimybe dar kartą lankytis Australijoje ir ta proga komentuoja keletą dviračių sporto aktualijų, liečiančių ir jį patį – praneša „Sydney Morning Herald“. Palietus jautrias ir aktualias dviračių sporto problemas, kaip antai licencijų dalybų, dopingo, radijo ryšio naudojimo ir kt., L. Armstrongas pastebėjo, kad šioms temoms aptarti prireiktų daug daug alaus.
Prabangai būtinos lengvatos?
Prabangai būtinos lengvatos? (3) 2011.01.06 16:43 Medžioklė, žvejyba, golfas, pasiplaukiojimai jachtomis netrukus gali tapti ne tik prabangos ir elito ženklu, bet ir priemone susimažinti mokesčius valstybei. Vyriausybei siūlomas planas, kad visos šios turčių pramogos, išskyrus azartinius lošimus, būtų laikomos įmonių reprezentacinėmis sąnaudomis. Mat jas nurašius, mažėja įmonių apmokestinamas pelnas. Ministerijos malonė turčiams Apie diržų veržimą tik ir šnekanti Finansų ministerija (FM) šįmet nustebino netikėtu atšilimu.
D. Gudzinevičiūtė: nenoriu būti prastu pranašu, bet nujaučiu bėdą
D. Gudzinevičiūtė: nenoriu būti prastu pranašu, bet nujaučiu bėdą 2011.01.05 17:10 Balsas.lt vaizdo konferencijoje viešėjusi Sidnėjaus olimpinė čempionė šaulė Daina Gudzinevičiūtė tvirtino, kad jeigu valstybės požiūris į sportą nepasikeis, tokio medalių derliaus, kokio Lietuva sulaukė per pastaruosius dvejus metus, geriau nesitikėti. Šaulė D. Gudzinevičiūtė vaizdo konferencijoje išsakė savo nuomonę į šiuo metu aktualias Lietuvos sporto problemas ir atsakė į naujienų portalo Balsas.lt skaitytojų klausimus. Pateikiame įdomiausius pokalbio fragmentus.
Ar Lietuvai dar yra vilties?
Ar Lietuvai dar yra vilties? (1) 2011.01.02 20:01 Jaunimas – svarbiausias kiekvienos šalies turtas. Kuo jis talentingesnis, geriau išsilavinęs ir sumanesnis, tuo turtingesnė šalis. Lietuva tokiais jaunais žmonėms pasaulyje garsėjo visada, tačiau kiek šią tradiciją dar gebėsime išlaikyti ateityje? Ar mūsų šaliai dar yra vilties? Pagaliau, kaip gi patys jaunuoliai mato Lietuvą ir vertina savo galimybes čia gyventi, dirbti ir kurti? Apie tai šioje „Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo“ apskritojo stalo diskusijoje.
2010 metais žengtas tvirtas žingsnis vystant Lietuvos futbolą
2010 metais žengtas tvirtas žingsnis vystant Lietuvos futbolą (1) 2010.12.30 16:35 Už poros dienų skaičiuosime paskutinius laikrodžių dūžius iki Naujųjų 2011 metų, kuriuos Lietuvos futbolo bendruomenė gali pasitikti pakelta galva - šių metų pasiekimai tai tvirtas pagrindas ateinančiųjų iššūkiams, praneša LFF.
Filosofas teisėjo bokštelyje
Filosofas teisėjo bokštelyje 2010.12.21 15:51 Lietuvoje tenisas neatsiejamas nuo Ričardo Berankio, šiais metais įsiveržusio į geriausių pasaulio tenisininkų šimtuką. Teniso mėgėjai viską žino apie jų dievaičių pergales, žaidimą ir uždirbamus pinigus. Tačiau teniso mačas negalėtų vykti be teisėjų. Prieš kelias savaites Tarptautinės teniso federacijos (ITF) būstinėje Londone Lietuvos teniso sąjungos teisėjų kolegijos pirmininkas Jonas Dagys išlaikė egzaminus ITF teniso teisėjo sidabriniam ženklui gauti.
V. Rumiancevas: vasarą slides buvo pakeitusios pačiūžos
V. Rumiancevas: vasarą slides buvo pakeitusios pačiūžos (1) 2010.12.14 11:31 Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas žino, ko siekia. Jo tikslas – Sočio olimpiada. O po to laukia trenerio karjera. Geriausi planetos kalnų slidininkai jau senokai rungiasi šio sezono pasaulio taurės varžybose. Tuo tarpu šios sporto šakos lyderis Lietuvoje Vitalijus Rumiancevas tik neseniai pradėjo treniruotes ant sniego. „Pasirengimą sezonui pradėjome Latvijoje, Siguldoje. O po to išvažiuojame į Čekiją.
Treneris J. Romankovas: koja kojon su sportiniu ėjimu
Treneris J. Romankovas: koja kojon su sportiniu ėjimu 2010.12.13 20:12 Garbingą 60 metų jubiliejų paminėjęs treneris Juzefas Romankovas tikisi, kad jo auklėtiniai dalyvaus ir Londono olimpinėse žaidynėse, rašo lengvoji.lt. Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės treneriui, praeityje buvusiam puikiam ėjikui, sporto meistrui pabradiečiui Juzefui Romankovui šie metai neeiliniai. Sukako 30 metų, kai jis dirba sportinio ėjimo treneriu, o gruodžio 3 d. aplankė ir 60-asis jubiliejus.
J. Kinderis: esu savame kelyje
J. Kinderis: esu savame kelyje 2010.12.12 22:50 Panevėžiečiui penkiakovininkui Justinui Kinderiui šie metai buvo puikūs. Vaikinas viliasi, jeigu tokia sportinė sėkmė lydės ir kitąmet, dalyvauti 2012-ųjų vasaros olimpinėse žaidynėse Londone. Pokalbį su 23 metų penkiakovininku panevėžiečiu Justinu Kinderiu pradedame klausimu, kiekgi jis šiemet iš viso laimėjo medalių.
Futbolą žlugdo korupcija
Futbolą žlugdo korupcija (3) 2010.12.10 21:13 Kodėl pasaulyje karaliaujantis futbolas Lietuvoje merdi? Futbolo veteranai apgailestauja, kad pinigai užgožia jaunų futbolininkų troškimą laimėti bet kokia kaina, o  kelerius metus miesto futbolo klubui vadovavęs Adomas Klimavičius sako nusprendęs pasitraukti dėl šioje sporto šakoje klestinčios korupcijos. „Netiko nei bendravimas, nei žemas žaidėjų mentalitetas" Visiems sporto aistruoliams puikiai žinoma, kad „Šiaulių" klubas mėgino sujungti krepšinį ir futbolą.
Apdovanoti geriausi Lietuvos lenktynininkai
Apdovanoti geriausi Lietuvos lenktynininkai (1) 2010.12.07 15:11 Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) 2010 m. sezono uždarymo renginyje apdovanoti geriausi Lietuvos lenktynininkai, teigiama pranešime spaudai.
Sporto garsenybės – brolių ir seserų pasididžiavimas
Sporto garsenybės – brolių ir seserų pasididžiavimas 2010.12.03 15:15 Vyriausioji Saulės miesto vyrų krepšinio ekipos trenerio Antano Sireikos sesuo Stasė Maurušaitienė „Šiaulių naujienoms" atskleidė, kad jai lengviau atlaikyti verslo išbandymus nei brolio treniruojamų komandų varžybas: „Labai skaudu žiūrėti, kaip jis lieja emocijas.
Bėgant iš užburto rato
Bėgant iš užburto rato 2010.11.28 14:31 Pasak 1988 m. slidinėjimo olimpinės čempionės Vidos Vencienės, žiemos sportas Lietuvoje sukasi tarsi užburtame rate. Visuomenė viską matuoja pergalėmis, bet jų pasiekti negalima be ilgalaikių investicijų. Kai kurie perspektyvūs atletai palieka aktyvų sportą. Vis dėlto optimizmo nestokojanti čempionė tikisi teigiamų pokyčių. Kalendorinė žiema – visai čia pat. Daugumos žiemos sporto šakų sezonas jau prasidėjo. Kitų – pavyzdžiui, biatlono, elito sportininkai dar tik laukia starto.
A. Karpovas: kažkada šachmatai populiarumu nenusileido futbolui
A. Karpovas: kažkada šachmatai populiarumu nenusileido futbolui (2) 2010.11.27 15:36 Pagerbti Lietuvos šachmatų patriarcho Vlado Mikėno atminimo į Lietuvą atvykęs 12-asis pasaulio šachmatų čempionas rusas Anatolijus Karpovas apgailestavo dėl pasaulyje smukusio šios sporto šakos populiarumo. „Džiaugiuosi, kad Vilniuje vyksta toks turnyras. Atmosfera čia puiki“, – specialioje spaudos konferencijoje šeštadienį Vilniuje kalbėjo A. Karpovas. Gausiai žiniasklaidos atstovų sutiktas didmeistris pirmiausiai gražiu žodžiu paminėjo V. Mikėno vardą.
Tarptautinių vaikų žaidynių vadovai suprato: Kaune svarbiausias sportas - krepšinis
Tarptautinių vaikų žaidynių vadovai suprato: Kaune svarbiausias sportas - krepšinis 2010.11.26 16:07 Jei Kaunui pavyktų įveikti kitus pasaulio miestus pretendentus ir laimėti teisę 2016 metais surengti Tarptautines vaikų žaidynes, jų programoje būtinai būtų krepšinis.
Žavingoji moterų krepšinio pusė
Žavingoji moterų krepšinio pusė (1) 2010.10.24 20:17 Ne tik Lietuvoje, bet ir plačiame pasaulyje moterų krepšinis kamuojasi didžiojo vyrų krepšinio šešėlyje. Bet prieš kelias savaites praūžusiame pasaulio krepšinio čempionate sportinėmis suknelėmis pasipuošusios Baltarusijos rinktinės krepšininkės sulaukė išskirtinio dėmesio ir privertė Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) vadovus pažvelgti ir į moterų pusę. Moteriškos aprangos kodas Ilgus metus moterys krepšinio aikštėje lygiavosi į vyrus– tiek žaidimu, tiek apranga.
Koks yra lenkų milijonierius?
Koks yra lenkų milijonierius? (4) 2010.10.24 17:30 Koks yra lenkų milijonierius? Darbštus, tačiau nedraugaujantis su sportu ir kultūra. Šiandieniniai lenkų milijonieriai nepaveldėjo savo turtų, jie patys juos uždirbo savo darbu. Jie nemėgsta demonstruoti savo turtų. Skirtingai negu Vakarų Europos milijonieriai, lenkų milijonieriai nesportuoja. Laiko jie neturi ir turtingam kultūriniam gyvenimui, rašo wyborcza.biz.
Imtynių legenda R. Bagdonas: pasaulio čempionų dar turėsime
Imtynių legenda R. Bagdonas: pasaulio čempionų dar turėsime (1) 2010.10.18 10:23 Rimantas Bagdonas – kol kas vienintelis lietuvis, iškovojęs pasaulio graikų-romėnų imtynių čempiono titulą, tačiau 71 metų Lietuvos imtynių federacijos garbės prezidentas tiki, kad talentingas jaunimas netrukus užkops ant aukščiausio planetos pirmenybių apdovanojimo laiptelio.
Driftas iš automobilio vidaus
Driftas iš automobilio vidaus 2010.10.11 07:06 Savaitgalį vyko „D1Sport" komandos organizuota drifto sezono uždarymo šventė. Aikštelėje prie „Dvarkiemio" (važiuojant iš Vilniaus į Trakus) vyko drifto varžybos, kur susirinko visi geriausi Lietuvos slydimo specialistai. Geras oras švente leido džiaugtis daugybei šio sporto gerbėjų, o dalyviai nedavė jiems nuobodžiauti. Žinoma, yra daugybė tokių, kurie nesėdėjo šalia vairuotojo, kai jis paleidžia automobilį slysti šonu.
Seksualios futbolo varžybos (N-18)
Seksualios futbolo varžybos (N-18) (15) 2010.09.05 12:50 Pietų Afrikos Respublikoje neseniai pasibaigė XIX pasaulio futbolo čempionatas ir tai šios sporto šakos gerbėjams suteikia nemažai emocijų. Tačiau, pasinaudoję visuotiniu pamišimu, pikantiškų renginių organizatoriai Vokietijos sostinėje Berlyne surengė kiek kitokias futbolo varžybas. Neseniai porno žvaigždžių komanda „Visit-X Camgirls“ žaidė futbolą su „Blue Movie All Stars“ komanda.
D. Coulthardas: gal lietuviai dar labiau susidomės „Formule-1“
D. Coulthardas: gal lietuviai dar labiau susidomės „Formule-1“ (6) 2010.09.01 13:40 Į Lietuvą pirmą kartą atvykęs vienas žymiausių „Formulės-1“ lenktynininkų škotas Davidas Coulthardas spaudos konferencijoje Vilniuje teigė, kad jis labiausiai džiaugiasi, jog automobilių sportas jam suteikė galimybę keliauti po pasaulį. „Man svarbiausia ne tiek pergalės, kiek galimybės keliauti po pasaulį ir sutikti įvairių žmonių. Augau kaime ir apie tai buvo sunku net įsivaizduoti“, – sakė prieš dvejus metus „Formulės-1“ lenktynininko karjerą baigęs D. Coulthardas.
TV3 sezono pristatyme – maudynės fontane ir N. Šulijos orai „gyvai“
TV3 sezono pristatyme – maudynės fontane ir N. Šulijos orai „gyvai“ (8) 2010.08.31 00:38 „Ir atsiminkite, kad mes visi – viena didelė šeima“, – tokiais žodžiais TV3 televizija su 99 ir dar viena žvaigžde Rotušės aikštėje iškilmingai pradėjo sezono atidarymo tiesioginę transliaciją. Negalėjusiems atvykti visos grožybės buvo transliuojamos tiesiogiai, o vilniečiams ir miesto svečiams televizija padovanojo pusketvirtos valandos trukmės spalvingą koncertą, naujausių televizijos veidų, laidų pristatymą.
Pasaulio automobilių maratono rekordininkas V. Milius bandys jėgas bėgimo trasoje
Pasaulio automobilių maratono rekordininkas V. Milius bandys jėgas bėgimo trasoje (1) 2010.08.27 10:30 Pasaulio automobilių maratono rekordininkas V.Milius bandys jėgas bėgimo trasoje 15 tūkst. kilometrų per per 11 dienų! Toks pasaulio rekordas priklauso lietuviui Vitoldui Miliui, pernai automobiliu įveikusiam atstumą Lisabona-Vladivostokas. Neseniai patyręs automobilininkas užsikrėtė dar viena aistra. Prieš metus Vilniaus maratone įveikęs pusę distancijos – 21 km bėgte, rugsėjo 12 dieną bandys pagerinti tuomet pasiektą laiką, o Berlyne stos ir į 42,195 km trasą.
Didžiausias šalyje kartodromas bus Tauragėje
Didžiausias šalyje kartodromas bus Tauragėje (1) 2010.08.17 10:27 Didžiausias šalyje kartodromas bus Tauragėje Žydrūnė JANKAUSKIENĖ Jau po mėnesio Tauragės padangę žadama sudrebinti kartingų motorais. Mat visoje Lietuvoje savo padalinius steigianti bendrovė „Kart-1“ jau išsinuomojo patalpas ir Tauragėje. Projektų vadovas Donatas Rimkus šiuo metu ieško žmonių, galinčių prisidėti prie uždarų patalpų kartodromo steigimo. Šiandien jo noras vienas – surinkti kuo daugiau naudotų automobilių padangų trasoms įrengti. Šiame angare netrukus gaus kartų motorai.
Arūnas Volungevičius apie „Formulę-1“: šis sezonas – super
Arūnas Volungevičius apie „Formulę-1“: šis sezonas – super (6) 2010.08.04 14:20 Kuo toliau, tuo gražiau – taip trumpai būtų galima būtų apibūdinti šį „Formulės-1“ lenktynių sezoną. Jam persiritus į antrąją pusę aistrų vis daugėja, o kova dėl nugalėtojo vardo tik aštrėja.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!