sporto sakos

Filosofas teisėjo bokštelyje
Filosofas teisėjo bokštelyje 2010.12.21 15:51 Lietuvoje tenisas neatsiejamas nuo Ričardo Berankio, šiais metais įsiveržusio į geriausių pasaulio tenisininkų šimtuką. Teniso mėgėjai viską žino apie jų dievaičių pergales, žaidimą ir uždirbamus pinigus. Tačiau teniso mačas negalėtų vykti be teisėjų. Prieš kelias savaites Tarptautinės teniso federacijos (ITF) būstinėje Londone Lietuvos teniso sąjungos teisėjų kolegijos pirmininkas Jonas Dagys išlaikė egzaminus ITF teniso teisėjo sidabriniam ženklui gauti.
V. Rumiancevas: vasarą slides buvo pakeitusios pačiūžos
V. Rumiancevas: vasarą slides buvo pakeitusios pačiūžos (1) 2010.12.14 11:31 Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas žino, ko siekia. Jo tikslas – Sočio olimpiada. O po to laukia trenerio karjera. Geriausi planetos kalnų slidininkai jau senokai rungiasi šio sezono pasaulio taurės varžybose. Tuo tarpu šios sporto šakos lyderis Lietuvoje Vitalijus Rumiancevas tik neseniai pradėjo treniruotes ant sniego. „Pasirengimą sezonui pradėjome Latvijoje, Siguldoje. O po to išvažiuojame į Čekiją.
Treneris J. Romankovas: koja kojon su sportiniu ėjimu
Treneris J. Romankovas: koja kojon su sportiniu ėjimu 2010.12.13 20:12 Garbingą 60 metų jubiliejų paminėjęs treneris Juzefas Romankovas tikisi, kad jo auklėtiniai dalyvaus ir Londono olimpinėse žaidynėse, rašo lengvoji.lt. Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės treneriui, praeityje buvusiam puikiam ėjikui, sporto meistrui pabradiečiui Juzefui Romankovui šie metai neeiliniai. Sukako 30 metų, kai jis dirba sportinio ėjimo treneriu, o gruodžio 3 d. aplankė ir 60-asis jubiliejus.
J. Kinderis: esu savame kelyje
J. Kinderis: esu savame kelyje 2010.12.12 22:50 Panevėžiečiui penkiakovininkui Justinui Kinderiui šie metai buvo puikūs. Vaikinas viliasi, jeigu tokia sportinė sėkmė lydės ir kitąmet, dalyvauti 2012-ųjų vasaros olimpinėse žaidynėse Londone. Pokalbį su 23 metų penkiakovininku panevėžiečiu Justinu Kinderiu pradedame klausimu, kiekgi jis šiemet iš viso laimėjo medalių.
Futbolą žlugdo korupcija
Futbolą žlugdo korupcija (3) 2010.12.10 21:13 Kodėl pasaulyje karaliaujantis futbolas Lietuvoje merdi? Futbolo veteranai apgailestauja, kad pinigai užgožia jaunų futbolininkų troškimą laimėti bet kokia kaina, o  kelerius metus miesto futbolo klubui vadovavęs Adomas Klimavičius sako nusprendęs pasitraukti dėl šioje sporto šakoje klestinčios korupcijos. „Netiko nei bendravimas, nei žemas žaidėjų mentalitetas" Visiems sporto aistruoliams puikiai žinoma, kad „Šiaulių" klubas mėgino sujungti krepšinį ir futbolą.
Apdovanoti geriausi Lietuvos lenktynininkai
Apdovanoti geriausi Lietuvos lenktynininkai (1) 2010.12.07 15:11 Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) 2010 m. sezono uždarymo renginyje apdovanoti geriausi Lietuvos lenktynininkai, teigiama pranešime spaudai.
Sporto garsenybės – brolių ir seserų pasididžiavimas
Sporto garsenybės – brolių ir seserų pasididžiavimas 2010.12.03 15:15 Vyriausioji Saulės miesto vyrų krepšinio ekipos trenerio Antano Sireikos sesuo Stasė Maurušaitienė „Šiaulių naujienoms" atskleidė, kad jai lengviau atlaikyti verslo išbandymus nei brolio treniruojamų komandų varžybas: „Labai skaudu žiūrėti, kaip jis lieja emocijas.
Bėgant iš užburto rato
Bėgant iš užburto rato 2010.11.28 14:31 Pasak 1988 m. slidinėjimo olimpinės čempionės Vidos Vencienės, žiemos sportas Lietuvoje sukasi tarsi užburtame rate. Visuomenė viską matuoja pergalėmis, bet jų pasiekti negalima be ilgalaikių investicijų. Kai kurie perspektyvūs atletai palieka aktyvų sportą. Vis dėlto optimizmo nestokojanti čempionė tikisi teigiamų pokyčių. Kalendorinė žiema – visai čia pat. Daugumos žiemos sporto šakų sezonas jau prasidėjo. Kitų – pavyzdžiui, biatlono, elito sportininkai dar tik laukia starto.
A. Karpovas: kažkada šachmatai populiarumu nenusileido futbolui
A. Karpovas: kažkada šachmatai populiarumu nenusileido futbolui (2) 2010.11.27 15:36 Pagerbti Lietuvos šachmatų patriarcho Vlado Mikėno atminimo į Lietuvą atvykęs 12-asis pasaulio šachmatų čempionas rusas Anatolijus Karpovas apgailestavo dėl pasaulyje smukusio šios sporto šakos populiarumo. „Džiaugiuosi, kad Vilniuje vyksta toks turnyras. Atmosfera čia puiki“, – specialioje spaudos konferencijoje šeštadienį Vilniuje kalbėjo A. Karpovas. Gausiai žiniasklaidos atstovų sutiktas didmeistris pirmiausiai gražiu žodžiu paminėjo V. Mikėno vardą.
Tarptautinių vaikų žaidynių vadovai suprato: Kaune svarbiausias sportas - krepšinis
Tarptautinių vaikų žaidynių vadovai suprato: Kaune svarbiausias sportas - krepšinis 2010.11.26 16:07 Jei Kaunui pavyktų įveikti kitus pasaulio miestus pretendentus ir laimėti teisę 2016 metais surengti Tarptautines vaikų žaidynes, jų programoje būtinai būtų krepšinis.
Žavingoji moterų krepšinio pusė
Žavingoji moterų krepšinio pusė (1) 2010.10.24 20:17 Ne tik Lietuvoje, bet ir plačiame pasaulyje moterų krepšinis kamuojasi didžiojo vyrų krepšinio šešėlyje. Bet prieš kelias savaites praūžusiame pasaulio krepšinio čempionate sportinėmis suknelėmis pasipuošusios Baltarusijos rinktinės krepšininkės sulaukė išskirtinio dėmesio ir privertė Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) vadovus pažvelgti ir į moterų pusę. Moteriškos aprangos kodas Ilgus metus moterys krepšinio aikštėje lygiavosi į vyrus– tiek žaidimu, tiek apranga.
Koks yra lenkų milijonierius?
Koks yra lenkų milijonierius? (4) 2010.10.24 17:30 Koks yra lenkų milijonierius? Darbštus, tačiau nedraugaujantis su sportu ir kultūra. Šiandieniniai lenkų milijonieriai nepaveldėjo savo turtų, jie patys juos uždirbo savo darbu. Jie nemėgsta demonstruoti savo turtų. Skirtingai negu Vakarų Europos milijonieriai, lenkų milijonieriai nesportuoja. Laiko jie neturi ir turtingam kultūriniam gyvenimui, rašo wyborcza.biz.
Imtynių legenda R. Bagdonas: pasaulio čempionų dar turėsime
Imtynių legenda R. Bagdonas: pasaulio čempionų dar turėsime (1) 2010.10.18 10:23 Rimantas Bagdonas – kol kas vienintelis lietuvis, iškovojęs pasaulio graikų-romėnų imtynių čempiono titulą, tačiau 71 metų Lietuvos imtynių federacijos garbės prezidentas tiki, kad talentingas jaunimas netrukus užkops ant aukščiausio planetos pirmenybių apdovanojimo laiptelio.
Driftas iš automobilio vidaus
Driftas iš automobilio vidaus 2010.10.11 07:06 Savaitgalį vyko „D1Sport" komandos organizuota drifto sezono uždarymo šventė. Aikštelėje prie „Dvarkiemio" (važiuojant iš Vilniaus į Trakus) vyko drifto varžybos, kur susirinko visi geriausi Lietuvos slydimo specialistai. Geras oras švente leido džiaugtis daugybei šio sporto gerbėjų, o dalyviai nedavė jiems nuobodžiauti. Žinoma, yra daugybė tokių, kurie nesėdėjo šalia vairuotojo, kai jis paleidžia automobilį slysti šonu.
Seksualios futbolo varžybos (N-18)
Seksualios futbolo varžybos (N-18) (15) 2010.09.05 12:50 Pietų Afrikos Respublikoje neseniai pasibaigė XIX pasaulio futbolo čempionatas ir tai šios sporto šakos gerbėjams suteikia nemažai emocijų. Tačiau, pasinaudoję visuotiniu pamišimu, pikantiškų renginių organizatoriai Vokietijos sostinėje Berlyne surengė kiek kitokias futbolo varžybas. Neseniai porno žvaigždžių komanda „Visit-X Camgirls“ žaidė futbolą su „Blue Movie All Stars“ komanda.
D. Coulthardas: gal lietuviai dar labiau susidomės „Formule-1“
D. Coulthardas: gal lietuviai dar labiau susidomės „Formule-1“ (6) 2010.09.01 13:40 Į Lietuvą pirmą kartą atvykęs vienas žymiausių „Formulės-1“ lenktynininkų škotas Davidas Coulthardas spaudos konferencijoje Vilniuje teigė, kad jis labiausiai džiaugiasi, jog automobilių sportas jam suteikė galimybę keliauti po pasaulį. „Man svarbiausia ne tiek pergalės, kiek galimybės keliauti po pasaulį ir sutikti įvairių žmonių. Augau kaime ir apie tai buvo sunku net įsivaizduoti“, – sakė prieš dvejus metus „Formulės-1“ lenktynininko karjerą baigęs D. Coulthardas.
TV3 sezono pristatyme – maudynės fontane ir N. Šulijos orai „gyvai“
TV3 sezono pristatyme – maudynės fontane ir N. Šulijos orai „gyvai“ (8) 2010.08.31 00:38 „Ir atsiminkite, kad mes visi – viena didelė šeima“, – tokiais žodžiais TV3 televizija su 99 ir dar viena žvaigžde Rotušės aikštėje iškilmingai pradėjo sezono atidarymo tiesioginę transliaciją. Negalėjusiems atvykti visos grožybės buvo transliuojamos tiesiogiai, o vilniečiams ir miesto svečiams televizija padovanojo pusketvirtos valandos trukmės spalvingą koncertą, naujausių televizijos veidų, laidų pristatymą.
Pasaulio automobilių maratono rekordininkas V. Milius bandys jėgas bėgimo trasoje
Pasaulio automobilių maratono rekordininkas V. Milius bandys jėgas bėgimo trasoje (1) 2010.08.27 10:30 Pasaulio automobilių maratono rekordininkas V.Milius bandys jėgas bėgimo trasoje 15 tūkst. kilometrų per per 11 dienų! Toks pasaulio rekordas priklauso lietuviui Vitoldui Miliui, pernai automobiliu įveikusiam atstumą Lisabona-Vladivostokas. Neseniai patyręs automobilininkas užsikrėtė dar viena aistra. Prieš metus Vilniaus maratone įveikęs pusę distancijos – 21 km bėgte, rugsėjo 12 dieną bandys pagerinti tuomet pasiektą laiką, o Berlyne stos ir į 42,195 km trasą.
Didžiausias šalyje kartodromas bus Tauragėje
Didžiausias šalyje kartodromas bus Tauragėje (1) 2010.08.17 10:27 Didžiausias šalyje kartodromas bus Tauragėje Žydrūnė JANKAUSKIENĖ Jau po mėnesio Tauragės padangę žadama sudrebinti kartingų motorais. Mat visoje Lietuvoje savo padalinius steigianti bendrovė „Kart-1“ jau išsinuomojo patalpas ir Tauragėje. Projektų vadovas Donatas Rimkus šiuo metu ieško žmonių, galinčių prisidėti prie uždarų patalpų kartodromo steigimo. Šiandien jo noras vienas – surinkti kuo daugiau naudotų automobilių padangų trasoms įrengti. Šiame angare netrukus gaus kartų motorai.
Arūnas Volungevičius apie „Formulę-1“: šis sezonas – super
Arūnas Volungevičius apie „Formulę-1“: šis sezonas – super (6) 2010.08.04 14:20 Kuo toliau, tuo gražiau – taip trumpai būtų galima būtų apibūdinti šį „Formulės-1“ lenktynių sezoną. Jam persiritus į antrąją pusę aistrų vis daugėja, o kova dėl nugalėtojo vardo tik aštrėja.
Kopėčių sportas
Kopėčių sportas 2010.07.30 15:31 Jei nesuprantate, ką daro šie su kopėčiomis lakstantys pamišėliai, žinokite, jog tai yra Prancūzijoje gimusios naujos sporto šakos atstovai. Tai tam tikra „Parkour“ – fizinės disciplinos, mokančios protingai ir saugiai įveikti bet kokią kelyje pasitaikiusią kliūtį, atmaina.
Kas ta paslaptingoji Šveicarija?
Kas ta paslaptingoji Šveicarija? (4) 2010.07.26 09:32 Nuo birželio 4 iki 11 d. 53 bočiukai iš Ukmergės, Anykščių, Kupiškio ir Vilniaus bendrijų, Ciuricho miesto senjorų bendruomenės pakviesti; lankėsi  Šveicarijoje. Išvyką organizavo puiki ir energinga turistinės firmos „Ditmos projektai“ vadovė Edita Masaitytė. Jau pradžioje visų nuotaika buvo gera sulaukus išvaizdaus ir komfortabilaus autobuso.
Deividas Šemberas: man kraujas užverda retai
Deividas Šemberas: man kraujas užverda retai (15) 2010.07.09 12:15 Pasaulis serga futbolu. Vienas garsiausių Lietuvos futbolininkų Deividas Šemberas, žaidžiantis Maskvos CSKA klube, dabar karščiausias pasaulio futbolo čempionato rungtynes stebi dalyvaudamas atsakingame futbolo turnyre Austrijoje. 31 metų sportininko širdį drasko ne tik futbolo aistros, bet ir jausmų sumaištis. Pastaruoju metu interviu vengiantis D.Šemberas sutiko šnekėtis tik apie futbolą. Tik... Meilės išdavystė? Ši žinia buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus.
Per BTV – sunkvežimių „Formulė“
Per BTV – sunkvežimių „Formulė“ 2010.06.29 19:39 Nuo liepos mėnesio BTV pradeda rodyti Europos sunkvežimių žiedinių lenktynių 2010 m. čempionatą. Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) organizuojamose varžybose kasmet dėl greičiausio sunkvežimio titulo varžosi pajėgiausi šios sudėtingos sporto šakos lenktynininkai ir automobilių gamintojai. Autosporto žinovų vertinimu, dėl labai užkrečiančio, azartiško reginio ir naudojamų naujausių technologinių sprendimų šios lenktynės – tikra „sunkiasvorė" F1 čempionato analogija.
E. Lementauskas: ar tai yra laimė – neturėti stadiono?
E. Lementauskas: ar tai yra laimė – neturėti stadiono? (40) 2010.06.23 12:20 Vilniaus miesto valdžia pristato visuomenei ambicingą miesto strateginį planą ateinantiems dešimčiai metų, pagal kurį Vilniuje turėtų gyventi aktyvūs, draugiški ir laimingi žmonės. Pagal šį planą vilniečiai taps laimingais, mieste turėdami modernų daugiafunkcinį kultūros centrą, bet ne šiuolaikinius reikalavimus atitinkantį stadioną.
Golfui Lietuvoje – jau 10 metų
Golfui Lietuvoje – jau 10 metų 2010.06.12 09:35 Šeštadienį pakaunėje, Didžiosiose Lapėse, esančiame golfo aikštyne „Elnias“ rengiamas šios sporto šakos aktyvaus propagavimo Lietuvoje 10-asis gimtadienis. Ta proga rengiamas jubiliejinis golfo turnyras, kurio apdovanojimų ceremonijoje ketina dalyvauti Prezidentas Valdas Adamkus. Lietuvoje golfas žaidžiamas nuo 2000 metų. Tais metais Didžiosiose Lapėse „Elnio“ klubas įrengė pirmąjį 9 laukų golfo aikštyną. Netrukus buvo įsteigta ir Lietuvos golfo federacija.
G. Adamonis: „Trasoje tik pats sau esi konkurentas“
G. Adamonis: „Trasoje tik pats sau esi konkurentas“ 2010.06.11 11:27 Birželio 3-6 dienomis Beskidų kalnuose (Lenkijos pasienyje su Čekija ir Slovėnija) vyko „MTB Trophy“ varžybos, kuriose dalyvavo ir 5 dviratininkai, atstovaujantys dvi Lietuvos komandas. Apie  lenktynių sunkumus ir privalumus, bei aistrą kalnų dviračiams portalas „Balsas“ kalbėjo su geriausiai iš lietuvių pasirodžiusiu „Top Team“ komandos dviratininku Giedriumi Adamoniu.
10 ateities žvaigždžių Pasaulio čempionate
10 ateities žvaigždžių Pasaulio čempionate (5) 2010.06.08 12:20 Jau šį penktadienį Pietų Afrikos Respublikoje prasidėsiančiame Pasaulio futbolo čempionate išvysime ne tik būrį pripažintų šios sporto šakos žvaigždžių, bet ir daugybę šio statuso dar nepelniusių, tačiau talentu šių dienų herojams nenusileidžiančių jaunųjų žaidėjų. Portalas goal.com sudarė sąrašą ateities futbolo žvaigždžių, žaisiančių šiose pirmenybėse.
Neįtikėtini futbolo rinktinių plakatai
Neįtikėtini futbolo rinktinių plakatai (3) 2010.06.04 16:05 Birželio 11 dieną Pietų Afrikos respublikoje prasidedančio Pasaulio futbolo čempionato dalyviai intensyviai ruošiasi varžyboms, bilietus įsigiję šios sporto šakos gerbėjai derina balso stygas, 0 milijonai televizorių žiūrovų su nekantrumu laukia tiesioginių transliacijų. Tuo tarpu sporto kanalas ESPN pasiūlė pažvelgti meniškai į visas 32 šalis, pasirodysiančias svarbiausioje pasaulio futbolo šventėje.
Visiems adrenalino fanatams - „Mirtininkų“ šou – Apokalipsės kariai!
Visiems adrenalino fanatams - „Mirtininkų“ šou – Apokalipsės kariai! 2010.06.02 12:40 2010 metų birželio 12 ir 13 dienomis Kaune įvyks „BIKE SHOWMillennium & AUTO SHOW'2010, LITHUANIA“. Fiesta mieste kiekvieną kart sukelia vibracijas – tarptautinė, didžiulio pasisekimo sulaukianti šventė vyks vienuoliktą kartą iš eilės. Intriguojantys pasirodymai net dešimtyje Europos, Baltijos šalių bei Lietuvos čempionatų kaitina kraują visiems: ir vaikui, ir jaunam, ir pagyvenusiam! Geriausi auto-, motosporto profesionalai – „apokalipsės kariai“ čia kaunasi iš paskutiniųjų.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!