NBA (National Basketball Association)

Profesionali vyrų krepšinio lyga Šiaurės Amerikoje, viena iš pirmaujančių pasaulio sporto organizacijų. Įkurta 1946 m. NBA sudaro 30 komandų (29 iš JAV ir 1 iš Kanados), kurios yra suskirstytos į Rytų ir Vakarų konferencijas. Svarbiausios NBA naujienos, rezultatai, interviu ir apžvalgos.

Siautėjęs „Hawks“ gynėjas paskutinę pratęsimo sekundę palaužė Rytų konferencijos lyderius

Pergalę prieš NBA lyderius sugebėjo išplėšti Atlantos „Hawks“ (34/39). Tik pratęsime Atlantos krepšininkai rezultatu 123:122 (28:29, 31:34, 30:27, 23:22, 11:10) palaužė Bostono „Celtics“ (57/16).  Tiesa, „Celtics“, kuri yra net 11 pergalių aplenkusi artimiausius Rytų konferencijos varžovus, reguliariojo sezono pabaigą gali išnaudoti pasiruošimui atkrintamosioms varžyboms. Nugalėtojų herojumi tapo Dejounte Murray, kuris pelnė 44 taškus, įskaitant lemiamą metimą paskutinę pratęsimo sekundę.
NBA Prieš 6 val.

Jonas Valančiūnas pelnė dvigubą dublį ir sužaidė geriausias savo mėnesio rungtynes

Pergalę prieš vienus NBA Rytų konferencijos lyderių pasiekė Naujojo Orleano „Pelicans“ (45/28). Rezultatu 107:100 (26:25, 35:20, 24:28, 22:27) Jono Valančiūno atstovaujama ekipa įveikė Milvokio „Bucks“ (46/27) krepšininkus.  Lietuvis sužaidė vienas geresnių rungtynių pastaruoju metu. Per 23 minutes aikštelėje J. Valančiūnas surinko dvigubą dublį – pelnė 17 taškų (6/10 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.) bei atkovojo 10 kamuolių.

LaMelo Ballas šiame NBA sezone neberungtyniaus

Šarlotės „Hornets“ komanda sezoną užbaigs be savo pagrindinio atakų organizatoriaus LaMelo Ballo. Čiurną susižeidęs 22 metų 201 cm ūgio amerikietis nežaidžia nuo sausio 26 dieną. Klubas neketina skubinti krepšininko sugrįžti į aikštę ir leis jam visiškai atsigauti iki naujo sezono pradžios. Šį sezoną traumų kamuotas L.Ballas sužaidė vos 22 rungtynes ir per vidutiniškai 32 minutes pasiekė 23,9 taško, 5,1 atkovoto, 1,8 perimto kamuolio bei 8 rezultatyvių perdavimų vidurkius.
NBA Prieš 17 val.

„Kings“ trenerį ispaną žavi viena Domanto Sabonio savybė: „Dabar jis žaidžia labai aukštu lygiu“

Sakramento „Kings“ ekipoje asistentu dirbantis 41-erių ispanas Jordi Fernandezas gražiai atsiliepė apie šios ekipos lyderį Domantą Sabonį. Šį sezoną „Kings“ stabilumo garantu esantis lietuvis vieną po kito gerina lygos rekordus, o neseniai įsirašė į lygos metraščius kaip daugiausiai dvigubų dublių iš eilės vieno reguliariojo sezono metu atlikęs krepšininkas.
NBA Prieš 21 val.

Joelis Embiidas į aikštę turėtų grįžti reguliariojo sezono kovose

Filadelfijos „76ers“ žvaigždė Joelas Embiidas į aikštę greičiausiai sugrįš dar reguliariojo sezono kovose. Tai patvirtino komandos treneris Nickas Nurse'as. „Yra didelė tikimybė, kad jis sugrįš prieš įkrintamąsias arba atkrintamąsias“, – sakė treneris. J.Embiidas paskutinį kartą žaidė sausio 30 dieną, kai rungtynėse prieš San Fransisko „Warriors“ patyrė kelio traumą. Po to komanda laimėjo 10 rungtynių ir pralaimėjo 16, šiuo metu ji yra Rytų konferencijos įkrintamųjų paveiksle.
NBA 2024-03-28

Saša Vezenkovas apie NBA: „Jiems nerūpi, ar tu Micičus, ar Vezenkovas“

Sakramento „Kings“ puolėjas Saša Vezenkovas pasisakė apie nelengvą įsiliejimą į NBA žaidimą. Bulgaras teigia, kad NBA žmonėms nerūpi, kaip tu prieš tai žaidei Eurlolygoje. „Jiems yra vienodai, ar tu esi Micičius, ar Vezenkovas, ar kažkuris kitas žaidėjas iš Europos. Kai kurie žmonės matė daugiau Eurolygos rungtynių nei kiti, bet jiems tai nesvarbu. Tu turi pradėti viską nuo pradžių. Todėl ir sakau, kad pirmaisiais metais prisitaikyti yra komplikuota.

„Rockets“ pratęsė įspūdingą pergalių seriją

Po atkaklios kovos pergalę NBA reguliariojo sezono dvikovoje iškovojo Hiustono „Rockets“ (37/35) krepšininkai. Ime'o Udoka auklėtiniai svečių arenoje 132:126 (28:17, 21:33, 31:35, 32:27, 20:14) nugalėjo Oklahomos „Thunder“ (50/22) klubą ir laimėjo dešimtą kartą iš eilės. Hiustono komandai Jalenas Greenas pelnė 37 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko septynis rezultatyvius perdavimus.

„Suns“ išsivežė pergalę iš čempionų tvirtovės

Pergalę NBA dvikovoje iškovojo Fynikso „Suns“ (43/30) krepšininkai. Franko Vogelo treniruojama komanda svečiuose 104:97 (29:29, 30:23, 24:21, 21:24) nugalėjo Denverio „Nuggets“ (51/22) klubą. Fynikso komandai Kevinas Durantas pelnė 30 taškų, atkovojo 13 kamuolių bei blokavo penkis metimus. Devinas Bookeris įmetė 17 taškų ir atliko 9 perdavimus. Pralaimėjusiems Nikola Jokičius pelnė 22 taškus, atliko 10 perdavimų ir sugriebė 9 kamuolius.

„Lakers“ į pergalę vedė trigubą dublį surinkęs LeBronas Jamesas

Pergalę NBA reguliariojo sezono dvikovoje iškovojo Los Andželo „Lakers“ (41/32) komanda. Darvino Hamo auklėtiniai išvykoje 136:124 (37:36, 32:25, 33:31, 34:32) nugalėjo Memfio „Grizzlies“ (24/49) ekipą ir laimėjo penktą kartą iš eilės. LeBronas Jamesas nugalėtojų gretose atliko trigubą dublį. Po čiurnos problemų į aikštę sugrįžęs puolėjas per 34 žaidimo minutes surinko 23 taškus (8/13 dvit., 0/1 trit., 7/11 baud.

Vasilije Micičius užfiksavo asmeninį NBA rekordą

Pergalę NBA akistatoje iškovojo Šarlotės „Hornets“ (18/54) komanda. Steve'o Cliffordo treniruojama komanda namuose 118:111 (33:43, 36:27, 31:26, 18:15) įveikė Klivlando „Cavaliers“ (44/29) ekipą. Vasilije Micičius nugalėtojams per 34 žaidimo minutes pelnė 11 taškų (4/8 dvit., 1/3 trit.), sugriebė 1 kamuolį, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, perėmė 2 kamuolius, tačiau prasižengė 3 kartus bei suklydo 5 sykius. Serbas šiąnakt užfiksavo naują asmeninį NBA rezultatyvių perdavimų rekordą.

Orlande – „Warriors“ pergalė ir Curry sugraudinęs dar vienas Greeno išvarymas

Pergalę NBA lygoje iškovojo San Fransisko „Warriors“ (38/34) klubas, kuris svečiuose 101:93 (27:11, 18:26, 27:29, 29:27) įveikė Orlando „Magic“ (42/30). San Fransisko komandai Andrew Wigginsas pelnė 23 taškus, iš kurių 13 surinko paskutiniame ketvirtyje. Svarbiausius taškus įmetė Stephenas Curry. Mačo pabaigoje jis pelnė penkis paskutinius rungtynių taškus, taip didindamas „Warriors“ pranašumą iki aštuonių taškų.

Žiniasklaida: po sezono Rokas Jokubaitis gali sugrįžti į „Žalgirį“

„Barcelona“ klubą atstovaujantis Rokas Jokubaitis po sezono paliks Ispaniją ir ieškosis naujos stotelės. Italijos spaudoje pasirodė žinios apie tai, kad Kauno „Žalgiris“ yra favoritas susigrąžinti lietuvį. „Rokas Jokubaitis šio sezono pabaigoje paliks Barseloną. Vasarą lietuvis dalyvaus NBA Vasaros lygoje ir bandys įgyvendinti savo svajonę patekti į aukščiausią pasaulio krepšinio lygą, tačiau jei nepavyks, jis gali grįžti į Europą.

Milvokyje – du pratęsimai, įspūdingi pasirodymai ir „Lakers“ pergalė

Sunkią pergalę po dviejų pratęsimų NBA rungtynėse iškovojo Los Andželo „Lakers“ (40/32) klubas. Darvino Hamo auklėtiniai svečiuose 128:124 (16:32, 26:26, 32:30, 27:13, 16:16, 11:7) nugalėjo Milvokio „Bucks“ (46/26) krepšininkus ir laimėjo ketvirtą kartą iš eilės. Austinas Reavesas nugalėtojų gretose atliko antrąjį karjeros trigubą dublį. Jis per 47 minutes įmetė 29 taškus (6/9 dvit., 4/11 trit., 5/6 baud.
NBA 2024-03-27

Domantas Sabonis buvo per žingsnį nuo trigubo dublio, bet buvo užgožtas įsibėgėjusio „Mavericks“

Skaudžią nesėkmę NBA Vakarų konferencijoje patyrė Sakramento „Kings“ komanda (42/30). Rezultatu 96:132 (28:31, 25:27, 23:38, 20:36) jie nusileido turnyrinės lentelės kaimynams Dalaso „Mavericks“ (43/29).  Domantas Sabonis rungtynėse pratęsė savo dvigubų dublių seriją iki 55-ių. Lietuvis per 31 min. pelnė 12 taškų (3/10 dvit., 6/8 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Pelicans“ su Jonu Valančiūnu sugebėjo panaikinti 20 taškų deficitą, bet paleido pergalę iš rankų

Pergalę NBA Vakarų konferencijoje pasiekė vieni lyderių Oklahomos „Thunder“ (50/21). Rezultatu 119:112 (33:34, 40:24, 23:32, 23:22) jie įveikė Jono Valančiūno atstovaujamą Naujojo Orleano „Pelicans“ (44/28).  Lietuvis mače aikštelėje praleido kiek daugiau nei 10 min., per kurias pelnė 6 taškus (2/4 dvit., 2/3 baud.) ir atkovojo 6 kamuolius.  29 taškus „Pelicans“ pelnė Zionas Williamsonas, kuris taip pat atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o CJ McCollumas įmetė 23 taškus.

NBA tiria galimas „Raptors“ centro sąsajas su lažybomis

NBA pradėjo tyrimą dėl Toronto „Raptors“ aukštaūgio Jontay Porterio galimų sąsajų su lažybomis. Pranešama, kad NBA nagrinėja „Raptors“ sausio 26 dieną vykusias rungtynes prieš Los Andželo „Clippers“ ir kovo 20 dienos akistatą su Sakramento „Kings“. JAV lažybų kontora paskelbė, kad šiose rungtynėse J.Portero „underiai“ klientams buvo pelningiausi dienos individualių žaidėjų statymai.
NBA 2024-03-26

Kevinas Love'as pasveikino Domantą Sabonį pagerinus jam priklausiusį rekordą

Domantas Sabonis NBA lygoje šį sezoną net 54 kartus paeiliui surinko dvigubą dublį ir taip pagerino visų laikų lygos rekordą. Iki šiol šis rekordas priklausė NBA čempionui 35-erių metų Kevinui Love‘ui, kuris 2010/11 m. buvo surinkęs 53 dublius iš eilės. Tai yra ilgiausios dvigubų dublių serijos nuo 1976 m., kai NBA susijungė su ABA. Su tokiu pasiekimu lietuvį pasveikino ir pats K. Love'as, kuriam kaip minėjome šis rekordas priklausė ankščiau. „Ir vis dar skaičiuojame.
163

30 taškų deficitą panaikinusi „Hawks“ pasiekė pergalę prieš „Celtics“

NBA įspūdingą pergalę įsirašė Atlantos „Hawks“ (32/39) komanda, kuri sugebėjo numažinti savo atsilikimą ir namuose 120:118 (22:44, 34:30, 34:22, 30:22) įveikė Bostono „Celtics“ (57/15) ekipą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo De'Andre Hunteris, kuris pelnė 24 taškus, o Bogdanas Bogdanovičius įmetė 22. Tuo tarpu pralaimėjusiems daugiausiai taškų pelnė Jaysonas Tatumas.

Trigubą dublį įsirašęs Luka Dončičius vedė savo komandą į pergalė prieš „Jazz“

Dalaso „Mavericks“ (42/29) krepšininkai svečių arenoje 115:105 (37:41, 24:25, 27:22, 27:17) nugalėjo Jutos „Jazz“ (29/43) klubą ir laimėjo ketvirtą kartą paeiliui. Luka Dončičius šiąnakt įsirašė 19–ąjį sezono trigubą dublį. Slovėnas nugalėtojų gretose per 41 minutę surinko 29 taškus (8/13 dvit., 2/11 trit., 7/8 baud.), sugriebė 12 kamuolių, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, perėmė kamuolį, blokavo metimą, tačiau pažeidė taisykles 3 kartus ir suklydo 4 sykius.

Nikola Jokičiaus vedami NBA čempionai namuose susidorojo su „Grizzlies“

Namuose žaidusi Denverio „Nuggets“ (51/21) 128:103 (39:24; 30:20; 30:32; 29:27) įveikė Memfio „Grizzlies“ krepšininkus. Į pergalę Denverio ekipą vedė Nikola Jokičius, kuris surinko 29 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir padavė 8 rezultatyvius perdavimus. Tuo tarpu Memfio komandos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Lamaras Stevensas, kuris pelnė 19 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir pasižymėjo 2 rezultatyviais perdavimais.