ndnt

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ndnt“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ndnt“.

Išgirdus, kaip Lietuvos valdžia pasielgė su mama, Nomeda Marčėnaitė įsiuto: „Negaliu, kaip pykstu“

Laidų vedėją, menininkę Nomedą Marčėnaitę papiktino neįgalumo pensijų skyrimo tvarka. Jos garbaus amžiaus mamai priklauso neįgalumo pensija, tačiau papildomai mokama suma tiesiog „dingo“. Paaiškėjo, kad dokumentus  reikia tvarkyti kas dvejus metus, nors anksčiau apie tai moteris nebuvo girdėjusi. „Facebook“ istorija pasidalinusi N. Marčėnaitė rašė: „Negaliu, kaip pykstu! Šiandien man paaiškino, kad mamos priedas prie pensijos dėl neįgalumo (150 eurų) „baigėsi“. Taip ir pasakė.
2022-12-21

Primena, kaip ekstremaliosios situacijos metu kreiptis dėl neįgalumo ir nedarbingumo nustatymo

Tęsiantis ekstremaliajai situacijai daug nepatogumų gyventojams kyla tvarkant dokumentus. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba primena, kaip šiuo pandeminiu laikotarpiu kreiptis dėl neįgalumo ir darbingumo nustatymo. Pabrėžiama, kad kreipiantis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT) pakartotinai galimi keli prašymo nustatyti negalią ir kitų reikiamų dokumentų pateikimo būdai.
Aktualijos 2020-09-15

Kartą ir visiems laikams: neįgalumas ir kiti terminai – kuo jie skiriasi ir kada suteikiami?

Dar gruodžio viduryje surengtoje diskusijoje pacientų organizacijos kėlė kiek kurioziškai skambėti galinčią problemą. Pasirodo, į kokį Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) teritorinį skyrių paskambinęs ir nemokėdamas paklausti, reikiamos pagalbos gali ir nesulaukti, mat paprasčiausiai pavartoji ne tokį terminą. Siekiant mažinti tokių nesusipratimų pateikiame, kada kokia negalia yra nustatoma.  „Pavyzdžiui, žmogus klausia, kaip gali gauti neįgalumą.

Negalios nustatymas Lietuvoje: vardija, nuo ko pradėti

Negalia žmogų užklumpa netikėtai, nepasiruošusį, dažniausiai – nieko nežinantį apie jo laukiančius gyvenimo iššūkius. Nors valstybėje yra sukurta neįgaliųjų paramos sistema, pirmą kartą su šia situacija susidūrę žmonės nežino, kas jiems priklauso, kur kreiptis dėl vienokios ar kitokios pagalbos.

Dėl paralyžiuoto, bet 10 proc. darbingo vyro tarnyba pateikė savo versiją

Dar prieš pat didžiąsias metų šventes į portalo tv3.lt redakciją kreipėsi kaunietė Daiva, negalinti patikėti, kad jos paralyžuotam ir jau ketverius metus prie lovos prikaustytam 63-erių metų amžiaus vyrui nustatytas 10 procentų darbingumas. Moteris piktinosi atsakingų tarnybų abejingumu ir nežmoniškumu, nes jų tikrinimai esą leidžia suvokti, kad jei „daržovė“ gali kalbėti, tai jam 100 procentų slauga nepriklauso.

Svarbi informacija neįgalumą turintiesiems ir jų artimiesiems – šios paslaugos priklauso nemokamai

Pacientų organizacijos dalinasi Sveikatos apsaugos ministerijos paruošta svarbiausia informacija, ką būtina žinoti neįgaliesiems ir juos slaugantiems asmenims.   Šeimos gydytojo vizitas į namus, ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, kompensuojamosios priemonės – viskas išsamiai pateikiama Sveikatos apsaugos ministerijos parengtoje atmintinėje. Ji skirta tiek neįgalumą turintiems asmenims, tiek juos prižiūrintiems artimiesiems.

Kaunietė netiki tuo, ką mato: paralyžiuotas vyras pripažintas 10 proc. darbingu

Praktiškai mirties patale gulintį 63-erių metų vyrą slauganti kaunietė Daiva šiandien sunkiai renka žodžius. Tuoj bus ketveri metai, kai jos sutuoktinis Arūnas nepasikelia iš lovos, tačiau šeima atsimušė į šaltą biurokratizmo sieną – pasikeitus įstatymui nuo liepos mėnesio vyras gauna tik antro lygio slaugą. Moterį stebina atsakingų tarnybų abejingumas ir nežmoniškumas: „Suvok, jei „daržovė“ gali kalbėti, tai jam 100 procentų slauga nepriklauso.

Ligos surakintą seserį prižiūrinti Jelena: reikiamą slaugą skirtų, jei moteris būtų komoje?

Į portalą tv3.lt kreipėsi ponia Jelena, slauganti sunkiai sergančią seserį, ir tvirtino besijaučianti bejėgė prieš su logika prasilenkiančia nauja slaugos skyrimo tvarka. Pagal ją, moters teigimu, seseriai reikalingą pirmojo lygio slaugą galima būtų gauti šiai nebent esant komoje.   Jelena pasakoja, kad jos seserį prieš dvejus metus ištiko išeminis insultas. „Išrašant iš ligoninės į namus parašyta – būklė be dinamikos, ligoniui reikalinga nuolatinė priežiūra.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų