REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net jeigu esate užtikrinti, kad jūsų organizme nesiveisia kirmėlės, žolininkė Dominika Balčiūnienė teigia, kad parazitų organizme turime beveik visi. Ji pasidalino patarimu, ką daryti, kad atsikratytume šių nemalonių „nuomininkų“, tūnančių mūsų organizme.

Net jeigu esate užtikrinti, kad jūsų organizme nesiveisia kirmėlės, žolininkė Dominika Balčiūnienė teigia, kad parazitų organizme turime beveik visi. Ji pasidalino patarimu, ką daryti, kad atsikratytume šių nemalonių „nuomininkų“, tūnančių mūsų organizme.

REKLAMA

Tai, kad jūsų organizme knibžda kirmėlių gali išduoti, pilvo skausmai, pykinimas, viduriavimas, kartais net su krauju, pilvo pūtimas, silpnumas, nepaaiškinamas svorio netekimas. Tačiau neretai pasitaiko atvejų, kuomet parazitai žmogaus organizme gali gyvuoti ilgą laiką ir nepasirodyti jokie simptomai.

„Visi mes jau gimstame su kirmėliukais. Tik organizmas yra protingas ir stiprus imunitetas susitvarko su tais nuomininkais. Deja stiprus imunitetas yra ne pas visus“, – įsitikinusi žolininkė.

Šis mišinys gali padėti išnaikinti visas organizme tūnančias kirmėles, net ir tas, kurios dar tik turėtų išsiristi iš kiaušinėlių.

REKLAMA
REKLAMA

Viskas, ko jums reikės, yra: pelynas, bitkrėslė, prieskoninis gvazdikėlis ir medus.

Visos vaistažolės turi būti džiovintos ir sumaltos kavamale.  Augalų milteliai imami lygiomis dalimis – po 1 valgomą šaukštą ir maišoma su medumi (kad suliptų). Jeigu esate alergiškas medui, galite jo nedėti, tokiu atveju vaistažolių miltelius užgerkite stikline šilto vandens.

REKLAMA

Sumaišius su medumi voliokite rutuliukus žirnio dydžio – suspauskite kaip tabletę, kad būtų lengviau nuryti. Naudoti po 2-3 žirniukus vakare prieš miegą – nuryti nekramčius užsigeriant šiltu vandeniu arba arbata.

Naudoti kas vakarą 30-40 dienų.

Kirmėlėmis užsikrėsti galima ir nuo augintinio

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad vienos pavojingiausių yra apvaliosios kirmėlės, kitaip dar žinomos kaip askaridės. Subrendusios apvaliosios kirmėlės per parą gali išskirti iki 200 tūkst. kiaušinėlių, iš kurių išsiritusios lervos tampa itin pavojingos ligos toksokarozės sukėlėjomis. Palankioje aplinkoje, dažniausiai dirvožemyje, kirmėlių kiaušinėliai išsilaiko iki ketverių metų.

REKLAMA
REKLAMA

Kirmėlių neretai turi ir ką tik dienos šviesą išvydę šuniukai, kuriems jų mamos parazitų lervas dar negimusiems perduoda per kraują. Apvaliosios kirmėlės suaugusių gyvūnų audiniuose gali snausti gana ilgą laiką. Jauniems keturkojams, kurių atsparumas infekcijoms yra nedidelis, toksokarozė gali baigtis netgi žūtimi.

Kirmėlių lervos iš žarnyno su krauju migruoja į kitus organus, pažeidžia audinius, plaučius, širdį, inkstus, akis. Todėl gali sukelti kosulį ir dusulį, vėmimą, viduriavimą. Parazitai gali toksiškai paveikti nervų sistemą, nuodyti vidaus organus ir išsivystyti mažakraujystė.

Belfasto profesorius Erikas Morganas daug metų tyrinėjo šių parazitų epidemiologiją bei poveikį žmonių sveikatai. Paaiškėjo, kad parazitų sukelti susirgimai gali išprovokuoti astmą, epilepsiją, sutrikdyti smegenų raidą, pažeisti regėjimą. Neretai pasitaiko atvejų, kai šiomis ligomis skundęsi asmenys sirgo toksokaroze. Lietuvoje prieš keletą metų plačiai nuskambėjo atvejis, kai dėl akis pasiekusių toksokaros lervų viena akimi apako ilgai negydytas berniukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip apsisaugoti nuo tykančių pavojų

Šių parazitų pramogaudami lauke į namus šeimininkams gali parnešti keturkojai. Todėl žmonės neretai tampa parazitų taikiniais dėl nuo kirminų reguliariai negydomų kačių ir šunų.

Naminiai gyvūnai net ant savo kailio gali pernešti kirminų kiaušinėlius arba atvirkščiai – šeimininkai gali parnešti ant savo batų kiaušinėlių į namus ir užkrėsti į lauką net neinančią katę Toksokarozės galima išvengti, tačiau negana tik laikytis higienos ir po kontakto su gyvūnu kruopščiai plauti rankas.

Norint savo šeimą apsaugoti nuo nepageidaujamų ligų, būtina augintinius profilaktiškai nukirminti – sugirdyti tablečių, skirtų augintiniams. Jei augintiniui sušersite šių tablečių 1 kartą per mėnesį, šeimos nariams nereikės papildomai gerti vaistų, apsaugančių nuo parazitų.

REKLAMA

Šuniukus ir kačiukus nukirminti reikia anksti, atitinkamai nuo dviejų iki trijų savaičių. Šeimininkai turėtų įsidėmėti, kad augintiniai kirminais gali užsikrėsti pakartotinai, todėl preparato gyvūnams reikia sušerti reguliariai, gydymas vieną ar du kartus per metus neturi poveikio.

Saugiausi augintinio organizmui (kepenims) yra vaistai nuo kirminų, kartu apsaugantys nuo blusų ir erkių. Juos, pasitarus su veterinarijos gydytoju, gyvūnui reikia sušerti reguliariai.

Specialistams vis didesnį susirūpinimą kelia tai, kad kirminų paplitimas didėja dėl palankių klimato sąlygų. Todėl ir privačiuose namuose, ir kiemuose auginami šunys turi būti kruopščiai apsaugoti nuo lauke tykančių parazitų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų