REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narė „valstietė“ Laimutė Matkevičienė siūlo gyventojams, kurie įrodytų savanoriavę ilgiau kaip 25 metus, šią veiklą pripažinti darbo stažu ir skirti senatvės pensiją.

Seimo narė „valstietė“ Laimutė Matkevičienė siūlo gyventojams, kurie įrodytų savanoriavę ilgiau kaip 25 metus, šią veiklą pripažinti darbo stažu ir skirti senatvės pensiją.

REKLAMA

Parlamentarai, dirbantys Socialinių reikalų ir darbo komitete, sutinka, kad savanorystė turi būti skatinama, bet abejoja, ar savanoriavimas yra geriausias kelias užsitikrinti senatvės pensiją. Siūloma savanorius skatinti kitaip.

Sveikatos reikalų komiteto narė L. Matkevičienė Seime šią savaitę registravo Savanoriško veiklos įstatymo pataisą, kuri, jeigu Seimas jai pritartų, įsigaliotų nuo 2020 metų gegužės. Pasak parlamentarės, leidus savanoriams pretenduoti į pensiją, jie būtų skatinami ir patys užsiimti tokia veikla, ir pritraukti daugiau žmonių į savanorystę.

„Reikia, kad žmonės užsiimti savanoryste būtų labiau motyvuoti, kad ta savanorystė nenueitų vėjais“, – BNS teigė pataisos iniciatorė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot L. Matkevičienės, tokia lengvata būtų reikalinga hospisuose, socialiniuose namuose, gydymo įstaigose dirbantiems savanoriams.

Keli Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai priklausantys ir opozicijai, ir valdantiesiems, abejoja tokia idėja.

REKLAMA

Komiteto pirmininkė „socialdarbietė“ Rimantė Šalašavičiūtė įsitikinusi, kad savanorystė turi būti skatinama, bet L. Matkevičienės siūlymas „nesiderina su tvarka, kuri reglamentuoja pensijų skyrimą“.

„Pensijos skiriamos atsižvelgiant į darbo stažą, į gautą atlyginimą, o savanorystė yra neapmokama veikla“, – BNS sakė komiteto vadovė.

Pasak R. Šalašavičiūtės, L. Matkevičienės pataisą teks tobulinti, kai bus gauta išvada, kokia praktika skatinant savanorystę yra Europos Sąjungos valstybėse.

Šio komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas BNS piktinosi, kad savanorystę norima pripažinti darbine veikla.

REKLAMA
REKLAMA

„Savanoriavimas yra neapmokamas, niekas nereikalauja už jį kažkokių kompensacijų. Žmonės juk turi profesijas, dirba, o savanoriauja laisvalaikiu. Tai daro iš pašaukimo, iš noro, iš domėjimosi. Iš didelio rašto išeina iš krašto. Kieno sąskaita tai bus daroma (mokamos pensijos – BNS)?“ – svarstė jis.

Konservatorė Monika Navickienė sakė, kad įrodyti savanorystę šiandien Lietuvoje dar per sudėtinga.

„Turėtume pradėti skatinti savanoriauti nuo kitų dalykų, suteikti kitas geresnes galimybes tiems žmonėms, pavyzdžiui, kreditus stojant į universitetus, darbinantis valstybės tarnyboje. Taip pat paraginti valstybines institucijas geriau registruoti tuos žmones, kurie savanoriauja, turėti savanorių duomenų bazę“, – kalbėjo M. Navickienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat pasigedo informacijos, kaip pensija būtų skaičiuojama tiems asmenims, kurie savanorystę derintų su darbine veikla.

Anot parlamentarės, savo poziciją šiuo klausimu turėtų išsakyti savanorių platformų valdytojai, kurie sutelkę daugiausia savanorių, įstaigos, kur labiausiai reikia tokių žmonių.

Vidutinė senatvės pensija 2019 metų gegužę siekė 344 eurus, o 20-čia eurų didesnė turint būtinąjį stažą.

Lietuvoje savanorystę įstatymas reguliuoja nuo 2011 metų vasaros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų