REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdantieji valstiečiai pasiekė, kad kitą antradienį Seime būtų pakartota procedūra dėl parlamento pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo.

Valdantieji valstiečiai pasiekė, kad kitą antradienį Seime būtų pakartota procedūra dėl parlamento pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo.

REKLAMA

Už tai, kad balsavimas būtų kartojamas, balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo 45 ir keturi Seimo nariai susilaikė.

Šį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovės valstietės Agnės Širinskienės siūlymą balsavimui teikė posėdžiui pirmininkavęs valstietis Arvydas Nekrošius.

Seimo valdyba tuo tarpu susirinkusi svarstė, ar toks perbalsavimas iš viso galimas.

A. Širinskienė siūlymą perbalsuoti teigė argumentuodama, kad parlamentas pareiškė nepasitikėjimą antradienį balsus skaičiavusia Seimo narių grupe. Ši grupė vykdė slaptą balsavimą, per kurį V. Pranckietis išsaugojo postą.

Seimas labai aiškiai pasakė, kad tokia grupe, kuri skaičiuoja balsus, kuri nėra patvirtinta Seime, kur žmonės paskiriami be Seimo balsavimo, Seimas nepasitiki“, – sakė A. Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Už tai, kad balsų skaičiavimo grupei būtų pareikštas nepasitikėjimas, ketvirtadienį balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo aštuoni ir du susilaikė. 

REKLAMA

Nepasitikėjimą balsų skaičiavimo komisija A. Širinskienė argumentavo tuo, kad ji nebuvo patvirtinta parlamente. Be to, palyginti su rytinio posėdžio metu paskelbta komisijos sudėtimi, pasikeitė du nariai: tik vienu atveju valstietė Rima Baškienė supainiojo pavardę skaitydama sąrašą, vietoj liberalo Jono Varkalio paminėjo valstietį Juozą Varžgalį, o kitu – konservatorių Vytautą Kernagį išties pakeitė Irena Hasse.

Seimo narys konservatorius teisininkas Stasys Šedbaras stebėjosi, kad dėl galimų procedūrinių pažeidimų nesikreipta į Etikos ir procedūrų komisiją, bet pareikštas nepasitikėjimas balsų skaičiuotojais.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar arklys pastatytas už vežimo, ne prieš vežimą. (...) apeinant Etikos ir procedūrų komisiją, kuri yra vienintelė kompetentinga tokiems klausimams, daugumos balsavimo būdu tie klausimai yra sprendžiami“, – sakė jis.

S. Šedbaras atkreipė dėmesį, kad Etikos komisija jau nagrinėja kitus skundus dėl nenumatyto Seimo posėdžio surengimo antradienį, kai balsuota dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu.

Antradienį nenumatytame posėdyje surengtas balsavimas dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu žlugo, jame dalyvavus tik 11 Seimo narių.

Procedūrą iš pradžių inicijavę valdantieji protestuodami balsavime nedalyvavo, nes procedūrą norėjo surengti ketvirtadienį, kai tikėjosi užsitikrinti reikiamą balsų skaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, reikėjo ne mažiau kaip 71 balso „už“.

Valstiečiai V. Pranckietį kelis mėnesius ragino trauktis iš pareigų, nes pagal koalicijos partnerių susitarimą Seimo pirmininko postas turėtų atitekti „socialdarbiečiams“.

V. Pranckietis nesutinka trauktis pats, tvirtindamas, kad jo atstatydinimo siekia tik valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, kerštaudamas už neklusnumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų