Klaipėdoje masažo paslaugas teikiantis save gydūnu pristatantis vyras sulaukė kaltinimų dėl galimai nederamo elgesio. Moterys kaltina, kad gydūnas lietė jų genitalijas ir kitaip seksualiai priekabiavo. Portalo tv3.lt kalbinti teisininkai tvirtina, kad gydūno veiksmuose galima įžvelgti ir seksualinės prievartos požymių, o už tai vyras ilgam sėstų už grotų. Tačiau specialistai pažymi, kad realu, jog gydūnas gali išvengti bausmės.

Praėjusią savaitę TV3 Žinios rodė reportažą apie kaltinimų seksualiniu priekabiavimu sulaukusį, save gydūnu vadinantį masažuotoją Rimantą Petravičių iš Klaipėdos.

Moterys tvirtina, kad gydūnas užspausdavo jų miego arterijas ir prievartaudavo klientes: kišdavo pirštus į išeinamąją angą, tenkino savo poreikius oraliniu būdu. Pats R. Petravičius visus kaltinimus neigia.

Moterims prabilti prireikė laiko

Advokatas Karolis Rugys portalui tv3.lt aiškino, kad seksualinis priekabiavimas yra laikomas baudžiamuoju nusižengimu. Pasak jo, apkaltinamasis nuosprendis atlikus baudžiamąjį nusižengimą negali būti priimtas, kuomet yra praėję treji metai, kai buvo padarytas baudžiamasis nusižengimas.

REKLAMA

„Taigi, moterys, kurios mano, kad nukentėjo nuo seksualinio priekabiavimo, į teisėsaugos institucijas gali kreiptis per trejus metus nuo baudžiamojo nusižengimo padarymo momento. Savaime suprantama, rekomenduotina tą daryti kuo operatyviau, nedelsiant po galimai padarytų nusikalstamų veikų“, – teigė K. Rugys.

Kai kurios moterys apie nederamą gydūno elgesį prabilo tik po kelių metų.

Pasak advokato Arūno Žliobos, tai visiškai suprantama.

„Tai, kad nukentėję asmenys kreipiasi į teisėsaugą tik po tam tikro ilgesnio laiko, yra normalu, mat tokiam žingsniui ryžtis labiausiai turi įtakos patirto nusikaltimo pasekmės asmenybei, jos psichikai, susiformavęs noras už tai atkeršyti ar užkirsti kelią tolimesniems nusikaltimams. Paprastai visiems šiems motyvams subręsti reikia laiko“, – kalbėjo teisininkas.

A. Žliobos teigimu, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl gydūno veiklos, užtektų, kad dėl to kreiptųsi bent viena nukentėjusi moteris.

„O šiuo metu tokių nukentėjusių moterų yra ne viena, todėl labai tikėtina, kad turėsime dar vieną iš nedaugelio seksualinio pobūdžio bylų“, – kalbėjo A. Žlioba.

Įžvelgia prievartavimą

K. Rugys atkreipia dėmesį, kad gydūno atveju galima būtų įžvelgti ir kito galimai padaryto nusikaltimo požymių – seksualinio prievartavimo.

„Priėmus apkaltinamąjį nuosprendį dėl seksualinio priekabiavimo baudžiamąja tvarka gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas. Paprastai, jeigu nusikalstama veika buvo padaryta pirmą kartą, tai yra skiriama su laisvės atėmimu nesusijusi bausmė. Už seksualinį prievartavimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki septynerių metų“, – apie gręsiančias bausmes gydūnui pasakojo K. Rugys.

REKLAMA

Gydūnas gali išsisukti?

K. Rugys pažymi, kad paprastai panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas galima įrodyti nukentėjusio, liudytojų parodymais, garso ar vaizdo įrašais, elektroniniais laiškais, SMS žinutėmis.

„Visgi gydūno advokatui čia būtų ką veikti, mat neabejotinai kiltų klausimų dėl pačių faktų tikrumo. Juk vargu ar kuri iš moterų filmavosi masažo procesą, o pats gydūnas viešai neigia metamus kaltinimus. Jei ir būtų nustatyti tam tikri faktai, tai kiltų begalė interpretacijų dėl moterų valios – davė jos sutikimą tokiems gydūno veiksmams, ar ne“, – samprotavo A. Žlioba.

Anot advokato, žymiai paprasčiau tokio pobūdžio nusikaltimai išnarpliojimai tyliai, kai prokuratūra, gavusi nukentėjusio asmens kreipimąsi, slapta filmuoja masažų saloną, kol panašaus pobūdžio masažas pasikartoja.

Tačiau, advokato tvirtinimu, šis modelis tinka tik tokiems atvejams, apie kuriuos nerašo žiniasklaida.

„Akivaizdu, jei gydūnas ir elgėsi netinkamai, tai dabar gydūno masažų metodika tikrai pasikeis ir bet koks masažų slaptas filmavimas ateityje nebeteks prasmės“, – teigė A. Žlioba.

Varė velnią ne tik kišdamas pirštus

Portalas tv3.lt praėjusią savaitę rašė moterų, apsilankiusių pas gydūna R. Petravičių, liudijimus.

„Tai, kad mane masažavo, lietė įvairias vietas, man tuo momentu atrodė normalu, net tai, kad sakė, jog manyje rado velnią ir klausė, ar jį gali išvaryti, aš sutikau... tik dabar aš suvokiu“, – feisbuke rašė viena moteris.

„Aš atsiguliau ant to pilvo. Jis man pradeda visus tuos tekstus sakyt. Aš jau galvoju, Jolanta, kur tu esi pakliuvus. Jis man pradeda tą kūną masažuot, bet tiktai kojas. Kojas ir jis sako dabar… Šneka jis apie kažkokias gyvates, šūdus, ir vienu žodžiu jis sako – neišsigąsk ir jis man pirštu į išeinamąją angą. Į angą“, – apie apsilankymą pas gydūną pasakojo kita moteris. 

REKLAMA

Pasak jos, tik įžengus į saloną, gydūnas užsiminė, kad mokėti greičiausiai teks smarkiai daugiau. Neva moteris – užteršta. Paties masažo metu moterį apėmė panika ir milžiniška baimė.

„Jautėsi, kad jis man nori sukelti orgazmą per analinį. Kaip aš išsigandau. Aš galvoju, ar aš galiu tai sustabdyti – aš paniškai jo bijojau. Ir jis užlipa ant manęs. Jis maigė mane kokią pusę valandos. Paskui jis užlipa ant manęs. Aš galvoju, jis, matyt, kiš man gerą savo daiktą į vidų. Jis pamatė, kad manęs neatjungė, bet buvo arti to“, – teigė nukentėjusioji.

Daugelis nukentėjusių dabar pasakoja, kad tuomet iki galo nesuvokė, ką su jų kūnu daro gydūnas, jautėsi tarsi transe. Dėl to, pasak aukų, galimai kalta jo taikoma hipoksija.

Medikai tokią gydūno praktiką vertina itin prieštaringai. Esą, toks masažas – tik per žingsnį nuo tragedijos.

„Pavojus yra tai, kad, ypač vyresniam amžiuje, jei yra aterosklerotiškai pakitusios gyslos, jas jis pamasažuos, tai tas pats, kas jus patrupinsite vamzdį ir nuo jo atšoks tos klišinės plokštelės, kurios nukeliaus ir užkiš jums smulkesnio kalibro gyslas ir gausite insultą garantuotai“, – sako gydytojas anesteziologas Ričardas Slavinskas.

Taip pat tai gali baigtis smegenų infarktu, paralyžiumi ar koma.

Gydūnas R. Petravičius pripažįsta matęs jam mestus kaltinimus, tačiau su jais vyras kategoriškai nesutinka. Esą taip galimai atsiliepia tos moterys, kurias sukrėtė jo masažo sukeliamas išėjimas iš komforto zonos. Tačiau, toks, pasak vyro, yra jo gydymo metodas. Esą jis priekabiauti negalėjęs vien dėl beprotiškos, dešimtmetį trunkančios meilės savo žmonai.

Vika
2019-11-18 22:37:51
Kiek reikia but durnom, kad isileist iskrypeli mankstint angas, cia nesuvokiama pacios kaltos
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Violeta 2019-11-28 16:53:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pamacius video kaip jis masazuoja ir megaujas jo vidus is karto supratau ,kad tai iskrypelis ,parasiau jam komentara ,gavau tuoj atsakyma .Dar keletas zmoniu ejo uz ji ,galvoju eikit eikit ar viena diena galai neislys    ATSAKYTI
Irena Tamoševičienė 2019-11-25 00:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Oho sezoniniai sveikinimai visiems mano draugams, aš taip džiaugiuosi, kad mano nutrūkusi santuoka buvo atkurta, o mano vyras grįžo po to, kai jis paliko mano du vaikus su kita moterimi. Po aštuonerių santuokos metų mano vyras ir aš buvome vienoje ar kitoje kovoje, kol jis galiausiai paliko mane ir persikėlė į Kanadą būti su kita moterimi. Jaučiau, kad mano gyvenimas baigėsi ir vaikai manė, kad daugiau nebematys savo tėvo. Stengiausi būti stipri tik dėl vaikų, tačiau nesugebėjau suvaldyti skausmų, kurie kankina mano širdį, mano širdis buvo pilna liūdesio ir skausmo, nes buvau tikrai įsimylėjusi savo vyrą. Kiekvieną dieną ir kiekvieną vakarą galvoju apie jį ir visada linkiu, kad jis sugrįžtų pas mane, aš tikrai buvau nusiminęs ir man reikėjo pagalbos, todėl internete ieškojau pagalbos ir radau svetainę, kurioje teigiama, kad dr. Igbinovia padėjo daugybei žmonių Tada aš pajutau, kad turėčiau pabandyti. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasakė, ką daryti, ir aš padariau tai, tada jis padarė (Meilės burtą) man. Po 28 valandų mano vyras man tikrai paskambino ir pasakė, kad labai praleido mane ir vaikus, toks nuostabus! ir štai kaip jis tą pačią dieną grįžo su didele meile ir džiaugsmu ir atsiprašė už savo klaidą ir už skausmą, kurį ji sukėlė man ir vaikams. Tada nuo tos dienos mūsų santuoka buvo stipresnė nei anksčiau, visa tai daktaro Igbinovijos dėka. Jis yra toks galingas ir aš nusprendžiau pasidalyti savo istorija internete, kad dr. Igbinovia yra tikras ir galingas burtininkas, jei jums reikia jūsų santykių ar jūsų vyras persikėlė į kitą moterį, daugiau nebeverkite, susisiekite su šiuo galingu rašybos žinovu . Čia yra jūsų kontaktas: siųskite el. Laišką adresu [email protected], taip pat galite paskambinti arba įtraukti jį į „Whatsapp“: +2348144480786, taip pat galite susisiekti su juo dėl viruso telefono numeriu +2348144480786, imkitės dalykų savaime suprantamu dalyku, o jis imsis iš tu.......   ATSAKYTI
Agnė 2019-11-21 10:37:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keista man, kiek komentatorių kaltina moteris. Tai toks iškrypėlis atseit normalu, o va išsigandusi ir užhipnotizuota moteris tai nenormali. Turbūt mūsų visuomenėj iškrypėlių daugiau nei mes galvojam. Ir dauguma jų dar ir komentarus rašo... Turbūt ne alkoholiui apribojimų reikia, o internetui. Be spec pažymos neturėtų būti leidžiama naudotis internetu...    ATSAKYTI
Emma22 2019-11-19 18:44:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nоrite susіrasti mеrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.l­ad­y­4.fu­n   ATSAKYTI
ARŪNAS 2019-11-19 14:55:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerbiamos moterys. Pačios esate kaltos jei kreipiatės į tokius "ŽUVIES GRYBUS". Argi nematote,kad šiam pasaulyje yra net sunku savo vyrais pasitikėt. Jau ir taip daug melo,ir kitokių blogybių. Jei jau taip gyvenime pasimetusios ir nežinote kuriu keliu eit... tai tada išsimeskit kortas   ATSAKYTI
Ausma 2019-11-19 06:40:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na, Lietuvoje karjera baigta!   ATSAKYTI
MANGIRIS 2019-11-19 10:24:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dabar ieškos durnelių svetur...:)))  
oho-ho 2019-11-19 04:56:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Negaliu atsistebėti tokiu moteraičių proto trūkumu ir durnumu tikėti šiais laikais tokiais gydūnais - pas jį nuėjo TIK visiškos glušės - tegu nesupyksta - bet tai auksinė tiesa.   ATSAKYTI
Sigis 2019-11-19 03:11:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Reikėtų ta masazista aplankyti, kad ir iš kalėjimo išėjusi ir jam padėti. Yra gerų vaistų nuo tos ligos, bet vis labiau uzmistami vartoti.vaistai labai veiksmingi, dauguma ligonių išgydomi.    ATSAKYTI
Ujis 2019-11-19 02:26:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia tas moteriškas smalsumas ir kaltas,pačios lendat pas jį, yra seni masažo salonai tai ir eikit,o del gydimo tai kitur reikia kreiptis.o gal ne viena ir su šypsena veide išrūko iš jo !    ATSAKYTI
Ieva 2019-11-18 23:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Turiu ir aš su tuo “gydūnu” nemalonią patirtį. Prieš mano valią “pasmaugt” mane sugalvojo, nespėjau net suvokt, kaip staigiai buvau “atjungta”... Panika, karščio pylimas, ašaros, rauda... Nesupratau kas su manim įvyko. Stebint administratorei, kuriai pamenu pasiųlė dar viską filmuot... Kai pasakiau ką čia nusišnekat, priėjo, pridėjo rankas prie kaklo- nespėjau nei suvokt, nei pabėgt... Siaubas ... Ačiū Dievui, kad nebuvau viena su juo ir džiaugiuos, kad manęs šis “gydūnas” nemasažavo... Bet tas smaugimas - vaje vaje.......    ATSAKYTI
Abonentad 2019-11-19 22:58:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Irgi protelio nulis  
G. 2019-11-18 23:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nu siaubo filmas ! Iki tokio kvailumo reikia prieiti kad papulti pas tokį " masažistą" ! Graudu skaityt ! Kodėl tokios kvailos moterys ? Baisu !    ATSAKYTI
tai 2019-11-18 23:15:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
klaipediskiai visa ziema be kepuriu vaikscios-kur ja uzdesi kai ragai tokie.......eikit dirbti zmonoms po masazo dar papildomai uz orgazma reikia susimoketi......   ATSAKYTI
Kazkas 2019-11-18 23:01:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kiso pirsta i anga, norejo sukelti orgazma.... Viska jauciau, jis manes neatjunge..uzlipo ant virsaus... Paniskai jo bijojau... Blemba straipsnis, juokingas negaliu! O tai jis pries kisdamas jums pirsta suriso rankas? Labai pasibjaurejot, supratot, kad cia kazkas ne taip, taciau leidot jam uzlipti jums ant virsaus..... Tai tikriausiai jau ir rekti nebegalejot,? O gal nenorejot? Nes orgazmas atejo? Juokdare negaliu!    ATSAKYTI
Vika 2019-11-18 22:37:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kiek reikia but durnom, kad isileist iskrypeli mankstint angas, cia nesuvokiama pacios kaltos    ATSAKYTI
gydunas 2019-11-21 18:19:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
teisingai parasei tik puse tu senu bobu nepistu ir tiek patiko kol tenkino kazkas netiko ir supyko ir simtai tokiu bobu  
As 2019-11-18 22:03:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nenustebau, iš pat pradžiū kažkoks nenormalus atrodė   ATSAKYTI
Emigrantas 2019-11-18 21:53:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Jūs einate norėdamos, tai ko čia būti nepatenkintoms? Ar skaudėjo? Juk ne, tik kaifavot. Tuo viskas ir baigta, iki sekančio.   ATSAKYTI
Nukentėjusi 2019-11-18 21:50:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Priejei Rimantai liepto galą. Priejei. Nesuprantu kiap tawe dar žeme nešioja. Rašiau apie jį pas jį komentarus, bet jis užblokuoja ir neleidžia komentuoti tiesos. Labai norėčiau kad jis būtų nubaustas. Šitiek moterų sušalojo. Taip ir galvojau kad prieisi. Karma Rimantai karma. Dar lig šiol negaliu atsigauti kaip tu priwkabiavai prie manęs. Kaip grįžusi iš jūsų masažo. Teko skambinti į savižudžių linija. Kur man padėjo savanorė. Kuriai ačiū. Nes visa kaltę verčiau sau. Galvojau gal aš isprovokavau. Netylekim moterys eikim ieškoti tiesos. O tu susitiksime teisme    ATSAKYTI
tikras lietuvis 2019-11-18 23:59:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
:) :) :)  
Skaitytojas 2019-11-19 19:29:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tu vapše rašyt išmok pirmiausiai :D  

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Prieš pat Velykas, masinis lietuvių apsipirkimas Lenkijoje (nuotr. Raimundo Maslausko)
Šiemet per Kalėdas lietuviai vėl taškysis pinigais – pinigines atvers plačiau nei bet kada anksčiau. Net pusė tautiečių dovanoms nepagailės nuo 60 iki 200 eurų. Tiesa, vaišėms ...
Gorbačiovai ir Miteranai (nuotr. wikipedia.org)
Sovietinės moterys niekuo nenusileido vyrams – jos studijavo, sunkiai ir daug dirbo, stojo į partiją, o vėliau – į eiles parduotuvėse. Tekėti už pasirinkto vyro, o ...
Asociatyvi (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Klaipėdoje prie geležinkelio gyvenantys bei triukšmą ir trūkinėjančias sienas kenčiantys Nemuno gatvės gyventojai sulaukė ultimatumo arba išsikelti ir imti ...
Kameros Kaune (nuotr. stop kadras)
Kaunas ginkluojasi vaizdo stebėjimo kameromis. Jų skaičius mieste artimiausiu metu padidės bent 5 kartus. Kameros stebės gatves, sankryžas, parkus ir įvairias viešąsias erdves, ...
Meška (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje bus įsteigtas pirmasis mūsų šalyje meškų rezervatas, kuriame bus apgyvendintos meškos, paimtos iš savininkų, kurie šiuos gyvūnus augina neteisėtai ar netinkamai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Gyvūnai prie kalėdų eglutės
DABAR RODOMA
Nelaimė Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Pabradėje žemę drebino ir orą virpino tankai: JAV kariuomenė pademonstravo galybę
DABAR RODOMA
Tradicijos: iki švenčių 12 dienų apspręs, kaip atrodys visi 12 kitų metų mėnesių
DABAR RODOMA
Kelmės kebabinės savininkas apie išpuolį: paskambino darbuotoja su isterišku baimės balsu
DABAR RODOMA
Budbergytė: tai ne taršos mokestis, o bauda
DABAR RODOMA
Nesustabdomas „Brexit“: ką po išstojimo planuoja daryti emigravę lietuviai
DABAR RODOMA
Nufilmavo merginos smurtą prieš berniuką Radviliškio gimnazijoje
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų