7
Jonas Valančiūnas (nuotr. Vida Press)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį geresnes rungtynes nei dieną prieš tai sužaidė Jonas Valančiūnas. Tačiau to jo atstovaujamai Toronto „Raptors“ nepakako – 94:101 svečiuose pralaimėjo Milvokio „Bucks“.

7

Jonas pelnė pirmuosius rungtynių taškus (2:0). Lietuvis per pirmąsias keturias minutes surinko šešis taškus ir leido svečiams atitrūkti – 9:2.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Raptors“ įgijo dviženklę persvarą (16:6). J. Valančiūnas prie to prisidėjo devyniais taškais ir penkiais atkovotais kamuoliais.

Vyriausiasis Toronto komandos treneris Dwane’as Casey lietuvį pasodino ant suolo ir išleido tada, kai „Bucks“ buvo persvėrę rezultatą (29:25).

J. Valančiūnui įkrovus iš viršaus, rezultatas tapo 39:35, šeimininkų naudai. Lietuvis buvo pakeistas ir pirmojoje rungtynių pusėje nebežaidė. Po jos – 42:53.

Jonas iki trečiojo kėlinio pabaigos likus penkioms minutėms ir rezultatui esant 55:68, sėdo ant suolo ir nuo jo nebepakilo.

J. Valančiūnas antrą kartą šį savaitgalį nežaidė ketvirtojo ir pusės trečiojo kėlinio.

Šeimininkai pirmavo visų likusių rungtynių metu. „Raptors“ skirtumą buvo pavykę sušvelninti iki šešių taškų (82:86, 42 minutė), bet „Bucks“ pergalės atiduoti neketino.

J. Valančiūnas iš viso žaidė 21 minutę, pelnė 13 taškų, pataikė visus penkis mestus dvitaškius, atkovojo septynis kamuolius. Kai lietuvis rungtyniavo, Toronto krepšininkai laiką aikštėje laimėjo penkiais taškais.

„Raptors“ gretose rezultatyviausias buvo neseniai įsigytas Serge’as Ibaka (19 taškų, 7/11 metimų, 5 atkovoti kamuoliai).

„Bucks“ 24 (9/14 met.) taškus pelnė Khrisas Middletonas, 21 (8/13 met.) – Giannis Antetokounmpo. Graikas dar atkovojo 10 kamuolių.

J. Valančiūno komanda (37 pergalės / 26 pralaimėjimai) – Rytų konferencijoje ketvirta.

Kitose nakties rungtynėse Detroito „Pistons“ 136:106 nugalėjo Filadelfijos „76ers“, Majamio „Heat“ – 120:92 Klivlendo „Cavaliers“, Los Andželo „Clippers“ – 101:91 Čikagos „Bulls“, Šarlotės „Bobcats“ – 112:102 Denverio „Nuggets“, Hiustono „Rockets“ – 123:108 Memfio „Grizzlies“, San Atonio „Spurs“ – 97:90 (po pratęsimo) Minesotos „Timberwolves“, Portlando „Trail Blazers“ – 130:116 Bruklino „Nets“.

„Spurs“ antrą dieną iš eilės laimėjo po pratęsimo.

Šįkart Minesotos komandos neišgelbėjo ir trigubas Ricky Rubio dublis. Ispanas pelnė 11 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Heat“, „Hornets“ ir „Trail Blazers“ krepšininkai puikiai atakavo iš toli. Majamo ekipa pataikė 18 tritaškių iš 34 (53 procentai), Šarlotės – 16 iš 27 (59 proc.), Porlando – 16 iš 25 (64 proc.).