75
Rinktinės išlydėtuvės: Lietuva – Ispanija (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Lietuvos krepšinio rinktinė pralaimėjo paskutiniąsias draugiškas rungtynes. Lietuviai penktadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje 78:79 (27:20, 19:16, 12:23, 20:20) nusileido ispanams. Pergalingus svečių taškus pelnė 37-erių legenda Pau Gasolis.

75

Ispanijos rinktinė – Europos čempionato favoritė. Jos sudėtyje – NBA žaidėjai Marcas ir P. Gasoliai, Juanas bei Willy Hernangomezai, Ricky Rubio, Alexas Abrinesas, Europos krepšinio žvaigždės Sergio Rodriguezas, Juanas Carlosas Navarro.

Lietuvos rinktinėje nebebuvo Luko Lekavičiaus. Įžaidėjas praėjusiame draugiškame mače susilaužė pėdą ir į Europos čempionatą nevyks. Jo vietą užims Adas Juškevičius.

Lietuviams tai – devintosios draugiškos rungtynės. Rinktinė 59:58 nugalėjo lenkus, 96:71 prancūzus, 97:64 rumunus ir 84:62 islandus. Pralaimėjimai patirti mačuose su gruzinais (70:81), kroatais (80:82), prancūzais (77:98) bei latviais (77:87).

Pirmasis kėlinys

Prieš rungtynes Lietuvos krepšinio federacija padėkojo rėmėjams. Išskirtinis vakaras buvo ir vasarą karjerą baigusiam Martynui Pociui, sulaukusiam dėmesio ne tik iš federacijos, o ir buvusių komandos draugų. Arenos kube parodytas specialus vaizdo klipas, kuriame M. Pociui dėkojo Mindaugas Kuzminskas bei Jonas Valančiūnas.

Pirmąjį rungtynių kamuolį atkovojo Lietuvos rinktinė, o taškus pelnė Donatas Motiejūnas (2:0). Į tai ispanai atsakė septyniais be atsako (2:7). Rezultatą lietuviai, D. Motiejūno ir J. Valančiūno pastangomis, išlygino (7:7).

Pirmajame kėlinyje ir toliau rezultatas dažniausiai buvo lygus (12:12, 14:14, 17:17).

Ketvirčio pabaigoje šeimininkams pavyko atitrūkti. Jie kėlinį laimėjo 27:20.

Antrasis kėlinys

13-ąją minutę Lietuvos rinktinė įgijo dviženklį pranašumą (33:22).

Nors ispanai buvo šiek tiek priartėję, lietuviai po dviejų kėlinių pirmavo užtikrintai – 46:36.

Trečiasis kėlinys

Ketvirčio viduryje P. Gasolis surinko 21-ąjį tašką (43:50).

A. Abrinesas dėjimu sumažino savo komandos deficitą iki trijų taškų (47:50 – 25 min.), tritaškiu – dviejų (50:52 – 26 min.), o dar vienu įkrovimu išlygino rezultatą (52:52).

Galiausiai Ispanijos rinktinė išsiveržė į priekį (56:54), o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 59:58.

Ketvirtasis kėlinys

Artūras Milaknis tritaškiu atstatė pusiausvyrą (61:61). Lygus rezultatas buvo dar porą kartų (63:63, 66:66).

35-ąją minutę geros žinios pasiekė iš teisėjų – ketvirtąjį kartą nubaustas M. Gasolis.

Sirgalių spaudimas ispanams augo. 38-ąją minutę lietuvius į priekį vėl išvedė tritaškį pataikęs Martynas Gecevičius (73:71).

Snaiperio savybėmis nepasižymintis R. Rubio paskutinę minutę tolimu metimu persvėrė rezultatą (77:75). Tritaškiu atsakė ir Jonas Mačiulis (78:77).

Paskutiniosios ispanų atakos metu dvitaškį prametė A. Abrinesas, bet laiku ranką kyštelėjo P. Gasolis (79:78).

Lietuvos rinktinė turėjo aštuonias sekundes, jas bandė baigti deriniu „du prieš du“, bet M. Kalniečiui įmesti kamuolio J. Valančiūnui nepavyko, o paties įžaidėjo metimas nebuvo taiklus.

Statistika

Lietuva: Jonas Valančiūnas 21 (10/14 dvitaškių, 11 atkovoti kamuoliai), Jonas Mačiulis 12.

Ispanija: Pau Gasolis 24 (10/15 metimų, 7 atk. kam.), Alexas Abrinesas 15 (6/7 met.).