61
Utenos „Juventus“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 78:79 (nuotr. Fotodiena.lt/Josvydo Elinsko)

18 taškų persvarą po pertraukos įgijęs ir iškart ją iššvaistęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo dramatišką pergalę Utenoje. Vilniečiai po atkaklios kovos palaužė vietos „Juventus“ ir atsidūrė per žingsnį nuo „Betsafe-LKL“ pusfinalio.

61

„Lietuvos rytas“ dar kartą įrodė savo pranašumą prieš „Juventus“ 79:78 ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

„Lietuvos rytas“ galėjo tikėtis lengvesnio kelio į pergalę, kadangi „Juventus“ ekipai nepadėjo vienas komandos lyderių Dovis Bičkauskis. Vis dėlto beveik du mėnesius nežaidęs ir antrąsias rungtynes nuo kovo 17-osios žaidęs Anthony Irelandas varė Rimo Kurtinaičio kariauną į neviltį.

Amerikietis per 38 minutes pelnė 25 taškus, atliko septynis rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus. Ne daug kuo A. Irelandui nusileido ir „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Chrisas Krameris. Įspūdingu dėjimu rungtynėse pasižymėjęs gynėjas pelnė 20 taškų ir surinko 27 naudingumo balus.

„Lietuvos rytas“ dar po dviejų kėlinių buvo įgijęs 10 taškų persvarą (47:37) ir ją greitai padidino iki 18 – 65:47. Vis dėlto uteniškiai ketvirčio pabaigoje pelnė 13 taškų iš eilės ir nubraukė visą vilniečių darbą.

Ketvirtajame kėlinyje „Juventus“ ekipa pratęsė spurtą iki 20:2 bei sumažino deficitą iki dviejų taškų (67:69). Po to komandos pradėjo keistis rezultatyviomis atakomis, o likus trims minutėms iki susitikimo pabaigos aikštės šeimininkai turėjo minimalų pranašumą (76:75).

Likus daugiau negu pusantros minutės Arvydas Šikšnius galėjo išlyginti rezultatą, tačiau prametė visiškai laisvas (76:79). Vis dėlto vilniečiai atsakė į tai klaida ir suteikė dar vieną šansą „Juventus“ krepšininkams.

Tuo pasinaudoję uteniškiai, po Anthony Irelando dviejų tikslių baudos metimų, sumažino deficitą iki minimumo (78:79). O kitoje aikštės pusėje „Lietuvos rytas“ dar kartą prarado kamuolį. Abi ekipos apsikeitė netiksliais metimais, o rungtynių likimas paskutinėmis sekundėmis buvo patikėtas uteniškių vedliui. Pergalę galėjęs lemti A. Irelando dvitaškis skriejo pro šalį ir pergalę iškovojo „Lietuvos rytas“.

„Juventus“: Anthony Irelandas 25 (38 min., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 35 n. b.), Maksimas Kornijenko 13 (15 atk. kam., 25 n. b.), Karolis Guščikas (7 atk. kam.) ir Arvydas Šikšnius (37 min.) po 12.

„Lietuvos rytas“: Chrisas Krameris 20 (6/9 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd, 27 n. b.), Loukas Mavrokefalidis 13 (5/5 dvit., 6 atk. kam.), Rokas Giedraitis 12 (6 atk. kam., 4/14 metimai), Martynas Echodas 9 (6 atk. kam.)