Vienas mylimiausių televizijos ekranų veidų, žymi aktorė ir atlikėja Inga Jankauskaitė ne retai su gerbėjais „Instagram“ paskyroje dalijasi savo kūrybos eilėmis.

Inga Jankauskaitė (nuotr. asm. archyvo)

Inga Jankauskaitė (nuotr. asm. archyvo)

Šį kartą moteris išliejo savo jausmus ir pasidalijo jausmingomis eilėmis.

,,Aš pavargau ilgėtis vakarų, kurių nebus, nes niekad dar nebuvo. Kada pareisi vienas iš laukų, atšvęst lemtingo atsitiktinumo.Man darosi sunku kvėpuot. Nebeišspjausiu. Dar sunkiau nuryti. Su ašaka gerklėj einu dainuot. Su ašaka bandau rašyti. Pakuoju jausmą į mažas raides, kaip buvusių kelionių lagaminą. Neklauso, pameta visas prasmes ir žodžiai jausmo jau nesutalpina. Kaip vilkė pasitraukia į laukus, iškaukti nerimo į apskritą mėnulį, taip aš su ašaka gerklėj renku žodžius. Taip aš su ašaka save padūriau", - mintimis dalijosi moteris.

Neseniai Inga atvirai prabilo apie motinystę bei atskleidė, kokia yra iš tiesų. Moteris taip pat atviravo, kad žodį „reikia“ apskritai stengiasi išbraukti iš savo gyvenimo ir imti į kasdienybę žvelgti kur kas ryžtingiau.

REKLAMA

„Žinių radijo“ laidoje „Visi savi“ pas Kristiną Savickytę apsilankiusi Inga atviriau papasakojo apie save bei atskleidė, ką reiškia tapti motina, kai tau – 21 metai.

Nėra žodžio „reikia“

Garsi moteris neslėpė, kad viską, ką ji daro bei kuria, vardan to, kad taptų geresniu žmogumi. Anot jos, visi pradėti darbai veda prie vieno ir to paties tikslo – gero rezultato. Moteris prisipažino, kad jaunystėje ji visiems norėjo įrodyti, kad yra profesionalė: „Jaunystės iššūkiai – kai nori žūtbūt įrodyti sau, savo šeimai, savo klausytojui arba žiūrovui, kad tu dar vertas jų meilės ir esi profesionalas.“

Inga prisipažino, kad šiuo metu viskas pasikeitė – dabar ji viską daro dėl savęs, dėl to, ko nori pati: „Ieškai saviraiškos, ieškai to išsipildymo, dalykų, kad tavo gyvenime atsirastų kuo mažiau žodžio „reikia.“

Maži dalykai nedžiugina 

Viena žymiausių šalies moterų prisipažino, kad menki dalykai jai laimės neteikia. „Aš nesu tas žmogus, kuriam paprasta džiaugtis mažais dalykais, nesu tokia, kuri pilna tokio savaiminio džiugesio, kuri sako: „Oi, kaip šviečia saulė, oi, kokie gražūs lapai“. Aš taip nemoku, todėl man reikia įdėti pastangų ir ieškoti tokių užsiėmimų, kurie darytų, kad man būtų gera“, – atviravo Inga.

Nors, rodos, moteris jau yra pasiekusi savo karjeros viršūnę – ją žino ko ne visa Lietuva – tačiau pati ji taip nesijaučia. „Metai eina, patirties daugėja.“

Anot jos, ji vis dar siekia karjeros viršūnės, tačiau dabar labiau stengiasi būti atlaidesnė pati sau.

REKLAMA

Poezijos rodymas it apsinuoginimas

Aktorė bei atlikėja prisiminė ir pirmą kartą, kuomet sukaupė visą drąsą ir ryžosi viešai parodyti savo kūrybą. „Pirmus kartus buvo nepaprastai sunku“, – prisipažino ji.

Savo kurtos kūrybos rodymą viešai, ji prilygino su apsinuoginimu. „Man buvo baisiau, man atrodė, kad stoviu visiškai nuoga. Pojūtis prilygo tam. 

Tai buvo didelis atsivėrimas ir visai nesvarbu, kaip kiti tą vertina. Ar jie jį priima, kaip atsivėrimą, ar ne. Bet aš tik apie save kalbu, tik apie savo pojūtį. Man visą laiką atrodė, kad tai nevertinga.

Šlamštinio turinio labai daug, ir kiekvienas kiekvieno atsikosėjimas, jau yra traktuojamas kaip vertas dėmesio turinys, kurį reikia kelti į socialinius tinklus, tad aš šioje vietoje visada galvoju, ar tai yra vertinga, ar tai reikalinga. Tuos pirmus kartus sunku. Po to šita liga kyla iš tam tikros puikybės – savęs neigimas, kaip didybės manija“, – sakė Inga. 

Anot Ingos, baimes galima nugalėti tuomet, kai sukaupiat drąsą ir ryžtatės stotis akis į akį su sau mestais iššūkiais: „Nėra kito būdo, yra tik skirtingos baimės. Ne visas baimes reikia nugalėti.“

Perlipimas per save – baimės įveikimas

I. Jankauskaitė atviravo, kad tikrai nėra iš tų drąsių žmonių, tačiau ji moka baimes įveikti kitu būdu. „Aš ne tiek drąsi, kiek ryžtinga. Suprantu tai iš savo patirties, nes šios situacijos ne kartą kartojosi, kalbant ir apie iššūkius, ir apie nepatogias padėtis, kur supranti, kad tam įgyvendinti prireiks tokių kokybių, kurių supranti, kad tu net neturi. Man nebūdingas mindžikavimas ir aiškinimas: „Oi bijau, oi nedarysiu“.

REKLAMA

„Man tai nelabai būdinga. Pats baisiausias ir sunkiausias dalykas pasiruošime, ir yra tas bijojimas, o kai viskas pradeda vykti, sprendi problemas jau pagal tai, kaip jie ateina. Noriu kiek įmanoma labiau sutrumpinti pradžios momentą, ir viską daryti darymo būdu – aš manau, kad kito kelio nėra“, – prisipažino ji.

Motinystė 21-erių

Vieni galvoja, kad mama tapti 21-erių yra per anksti, o kiti – tokių metų jau sūpuoja ant rankų kūdikėlį ar net augina kelias atžalas. Tapti tokio amžiaus mama negąsdino ir I. Jankauskaitės.

„Mama tapau laiku. Pakankamai laiku. Man buvo 21-eri. Aš buvau subrendusi. Kai gimė mano brolis , jau buvau pakankamai didelė paauglė, tad vaiko atsiradimas man nekėlė jokio iliuzinio paveikslėlio, ir aš labai aiškiai žinojau, kaip tai atrodo, ir kas tai yra. Idiliški pasivažinėjimai su vežimėliu parke yra pusė procento viso to proceso.

Manau, kad kiekviena mama pasakys tą patį ir aš čia jokia ne išimtis: vaikai yra tai, ką labiausiai dėl savęs aš šitame gyvenime padariau. Tai irgi tam tikra jėga, kuri privalėjo būti išreikšta. Man atrodo, būčiau išsikrausčiusi iš proto, jei neturėčiau vaikų. Jėgas visada reikia kažkur nukreipti. O aš nesu tas žmogus, kuris moka nieko neveikti“, – atviravo moteris.

Moteris pastebėjo, kad šiuo metu socialinėje erdvėje visi žmonės sugeba tik skųstis. „Viskas yra labai blogai, visi su problemomis, rūpesčiais, reikia būtinai išdrįsti apie kažką kalbėti, o man tie kalbėjimai dažniausia būna apie tokius savaime suprantamus dalykus, nes motinystė neturi nei paradinės, nei neparadinės pusės.

REKLAMA

Ji yra tokia, kokia yra, ir tu esi tokia, kokia esi, todėl didžiausias paradoksas, kad visokias auklėjimo sistemas rašo žmonės, kuriems vaikai tėra jų darbo dalis, kurie patys jų neaugina. Ką tu gali suprasti apie savo nuovargio būseną, ribinių situacijų, nevilties, praradimų būseną, kada tu esi šalia savo vaikų? Iš principo, negali būti jokios paradinės pusės“, – aiškino ji.

Inga teigė, kad jos požiūriu nei vaikai pas ją, nei ji pas vaikus negyvena. Anot atlikėjos, jie kartu auga ir kartu gyvena: „Tai reiškia, kad nei vienas nėra aptarnaujantis personalas. Yra visų pareigos ir visų laisvės.“

Tačiau, atlikėjos nuomone, vaikai geriau nei bet kas kitas pastebi tavo silpną vietą ir tuo puikiai moka pasinaudoti. „Jie gali tavimi manipuliuoti, ypač jei jų daugiau, jie konkuruoja tarpusavyje. Prasideda kaprizai, bet tam tu ir esi mama. Turi savo požiūriu parodyti, kas vadovauja paradui. Autoritetas niekada nėra sukuriamas nei kumščiu, nei pakeltu tonu“, – tvirtai įsitikinus sakė I. Jankauskaitė.

 

Laima
2019-11-02 18:39:25
nesupratau, ką norima šituo straipsniu pasakyti. Gražus rašinėlis ir tiek.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Poisas 2019-11-06 10:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Reikia savo tura pareklamuot, 1000eur uz straipsniuka ir judam kad tik bilietukus pirktu :)   ATSAKYTI
Asta 2019-11-05 12:32:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sekmes jum ir saunuole esi, Inga Jankauskaite. Jus nereali. Stiprybes. Kam nepatinka tegul neskaito.    ATSAKYTI
Asta 2019-11-04 23:34:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nuostsbi moteris!   ATSAKYTI
Moteris 2019-11-04 17:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nelaimingas,Juozeli,jus zmogus leisdamas sau rasyti tokius komentarus   ATSAKYTI
Dalia 2019-11-04 12:52:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visi šioje žemėje esame lyg žiogai:vienas toliau nušoko kitas garsiau čirškia.O jei stengiesi perčirkšti. ar peršokti,ateina nusivylimas.Čirkšk ir šok tiek kiek pačiam gera,nesilygiuojant,nekonkuruojant.Turėsi ramybę.O tai ir yra gyvenimo džiaugsmas:atsiveria akys matyti gamtos grožį ir džiaugtis kiekvienos dienos,kuri dar tau dovanota,smulkmenomis.   ATSAKYTI
Bobute 2019-11-04 12:41:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Amzinai verkianti ir lendanti su savo ispazintimis...Bjauru i ja ziureti i ta pasikelusia tamsta mokytoja ...Tokia jautrute,gerute ,pizute tikra...bet ko tada tas jos asmeninis gyvenimas vis nesiseka ...gal tiesiog realiai yra didrle strevoze ,o ne pukuotas angeliukas ,saldute blondine kaip kad toki ivaizdi ji mum perza jau du desimtmecius    ATSAKYTI
Vale Acas 2019-11-03 23:03:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tiesiog džiaukis kiekviena akimirka,esi saunole .Kaip norėsi taip ir bus .Nesvarbu amzius,tikėk stebuklais .Viskas bus gerai .    ATSAKYTI
Salomėja 2019-11-03 21:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Grožis, protas, elegancija   ATSAKYTI
edmundas 2019-11-03 18:20:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
kazkodel jus grazuoles keiciat tuos vyrus.jukeinat prie altoriaus ,prisiekiat.visiems jums reikia darbo - neturesit kada issimislyti ir dar bizuno dadeti   ATSAKYTI
Saule 2019-11-03 17:25:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Labai grazi moteris,talentinga. Sekmes.   ATSAKYTI
Juozas 2019-11-03 17:01:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-27
Patarimas Ingai: neėsk žuvų su ašakom, geriau pačiulpk ko nors šilto...   ATSAKYTI
**** 2019-11-03 17:50:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Tai pats tą ir padaryk  
Ona . 2019-11-03 19:45:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Na, nebera zodziu isreikst sio komentaro slykstuma ...  
Ona. 2019-11-03 19:47:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Slykstu skaityti tokias bjaurastis ... vargsas tu zmogelis ..  
Saule 2019-11-03 20:18:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Marozas  
Rita 2019-11-03 13:42:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Sveiki,manau per daug pykcio ir pavydo pas visus.Ji sauni protinga moteris.   ATSAKYTI
Aldona 2019-11-03 13:25:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Tai rodo,kad jau su Arnoldu romanas baigėsi   ATSAKYTI
Onute 2019-11-03 12:53:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jolantos komentarus reikia manau i kabutes paimti   ATSAKYTI
Emija 2019-11-03 12:31:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Ačiū, pagarba už jautrią sielos išpažintį. Jūsų, Inga, mintys ne soc. tinklams ir juolab ne masėms. Meilės, asmeninės ir kūrybinės sėkmės. Jųsų mintys brandžios, drąsios ir stiprios. Ačiū.    ATSAKYTI
Jolanta 2019-11-03 11:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Abidvi tobulos, vienodos isvaizdos, net horoskopai vienodi, gali vardint ir vardint iki begalybes...   ATSAKYTI
JANINA 2019-11-03 11:35:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Pastoviai " š " MALA, ATSIBODO, NEĮDOMU.   ATSAKYTI
Saule 2019-11-03 17:27:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Neskaityk,  
ANTANAS 2019-11-03 11:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-22
PATI NEŽINO KOMNORI.... PASTOVIAI RAŠYNĖJA VĖJUS, JUOKAS IMA.JAI KAŽKAS SU GALVELE NEGERAI. TEGU IMASI DARBO, MAŽIAU VĖJŲ PRISIGALVOS... TIKRA FLEGMA IR TIEK...   ATSAKYTI
Www 2019-11-03 11:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
O TU SAVO GALVELE TIKRINAISI ?????  
Eda 2019-11-04 07:13:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas verčia jus skaityti?Iki Jos jums,kaip kiaulei iki Dangaus.Pavydu argi ne taip?  
Jolanta 2019-11-03 11:28:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ir isvaizda vienodos ir vienodai tobulos...   ATSAKYTI
Jolanta 2019-11-03 10:14:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-25
Su Pikule lyg seserys dvynes!   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Iš garsaus virtuvės šefo lūpų – stebuklingas receptas peršalimui gydyti (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje jau ne vienerius metus gyvenimą kuriantis italų šefas Gian Luca Demarco neslepia – nepaisant to, kad jo šeimos rajonas Turine dėl šiuo metu plintančio koronaviruso ...
Dijoros Petrikonytės suknelė išryškino tobulą figurą
Modelis ir viena iš TV3 laidos „Gero vakaro šou“ vedėjų Dijora Petrikonytė kiekvieną trečiadienį televizijos žiūrovus žavi savo nuostabia šypsena, o šįkart grakščias jos kūno ...
„Vedybos, skyrybos ir barsukas“ filmo premjera (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
Šį trečiadienio vakarą sostinėje įvyko ilgai laukta premjera „Vedybos, skyrybos ir barsukas“, kurią įkvėpė 2019-aiasiais garsiai besiskyrusios žinomos pramogų, verslo bei ...
Princas Harry ir Meghan Markle (nuotr. SCANPIX)
Britų princas Harry sugrįžo į Jungtinę Karalystę, kad įvykdytų savo paskutinius viešus įsipareigojimus prieš tai, kai jiedu su žmona Meghan atsisakys karališkų pareigų. ...
Ustin&Ieva (nuotr. Organizatorių)
Praėjusiais metais šokių projektą nugalėjęs pramoginių šokių profesionalų Ustin&Ieva duetas įsitraukė į „Eurovizijos“ karštinę. Įsimintinas choreografijas pagal ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų