Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate antradienį startavo lietuvis Adrijus Glebauskas, mėginęs patekti į vyrų šuolių į aukštį rungties finalą. Lietuvis pirmu bandymu įveikė 2,17 m aukštį, o antru mėginimu peršoko per į 2,22 m aukštį iškeltą kartelę.

Deja, visi trys jo bandymai įveikti 2,26 m aukštį buvo nesėkmingi ir A. Glebauskas liko už finalo borto.

Vietą finale lietuviui būtų užtikrinęs pirmu bandymu įveiktas 2,26 m aukštis. A. Glebauskas čempionate užėmė 21-ą vietą.

Traumų kamuojamas 2013 m. pasaulio čempionas ukrainietis Bogdanas Bondarenka atliko tik vieną nesėkmingą šuolį, po kurio mojavo sirgaliams, atsisveikino su likusiais sportininkais ir baigė savo pasirodymą.

Nesėkmingai atrankoje pasirodė ir 2018 m. Europos čempionas vokietis Mateuszas Przybylko (2,17 m) bei 2017 m. pasaulio čempionato bronzos medalininkas Majdas Eddinas Ghazalis (2,17) iš Sirijos.

A. Glebauskas šiame sezone neįvykdė pasaulio čempionato normatyvo (2,30 m), bet tą pavyko padaryti tik 23 sportininkams, todėl nebuvo pasiektas minimalus dalyvių skaičius.

Sportininkai, kuriems normatyvas nepakluso, buvo išrikiuoti pagal geriausius rezultatus, pasiektus nuo praėjusių metų spalio 1-osios.

2,28 m Lietuvos čempionate peršokęs A. Glebauskas reitinge pasidalino 26-30-ą pozicijas. Patekimui į Dohą būtų pakakę ir LLAF taurės varžybose pasiekto rezultato, kur mūsiškis įveikė 2,27 m. A. Glebauskas pirmą kartą karjeroje startavo pasaulio čempionate. Pernai lietuvis dalyvavo Europos čempionate, kuriame įveikė 2,16 m aukštį, pasidalino 20-ą vietą ir į finalą nepateko.