Vilniaus „Rytui“ dvejomis pergalėmis iš eilės Europos taurės turnyro pradėti nepavyko. Namuose vienus favoritų, Krasnodaro „Lokomotiv“ įveikę vilniečiai trečiadienio vakarą Prancūzijoje pripažino Limožo CSP pranašumą.

Antroje rungtynių pusėje puolime sustojęs „Rytas“ krito 61:82 (17:19, 14:14, 23:25, 7:24).

Iki ilgosios pertraukos Limože dominavo gynyba (31:33) ir didžioji intriga sprendėsi per likusius du kėlinius.

Vis tik, abu kėlinius antroje pusėje stipriai pralaimėjęs Vilniaus klubas paskutinėmis minutėmis nebeturėjo jokių vilčių.

Du paskutinius kėlinius Dainiaus Adomaičio kariauna pralaimėjo bendrai 20 taškų skirtumu, atitinkamai 23:25 ir 7:24.

Per ketvirtą ketvirtį sostinės klubas pelnė septynis taškus, per paskutines keturias minutes tepelnė dvitaškį ir į savo krepšį praleido 24.

„Rytas“ atsilikinėjo didžiają rungtynių dalį, bet sostinės klubo kvėpavimą nuolat palaikė legionieriai Pako Cruzas ir Terrellas Holloway'us. Kartu jie pelnė 23 taškus.

D. Adomaičio kariaunai ypač pirmoje pusėje sunkiai sekėsi stabdyti viso 19 taškų pelniusį Semajų Christoną.

Limožo CSP rungtyniaujantis Ovidijus Varanauskas žaidė 9 minutes ir taškų nepelnė.

„Ryto“ komanda kitame ture susitiks su grupės lyderė Belgrado „Partizan“ ekipa.

„Rytas“: Pako Cruzas 13, Tu Holloway 10, Evaldas Kairys, Cameronas Bairstow ir Arnas Butkevičius po 7, Deividas Sirvydis 6.

CSP: Semajus Christonas 19, Vincentas Sanfordas 16, Hugo Invernizzi 14.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys (82:61)

CSP dar surengia spurtą 11:1 ir D. Adomaičio auklėtiniai patiria apčiuopiamą pralaimėjimą.

Prancūzai pirmą kartą dvikovoje turi dviženklį pranašumą (71:60), o per septynias ketvirtojo kėlinio minutes „Rytas“ tepelnė 6 taškus.

LKL vicečempionai atsilieka devyniais taškais.

Trečias kėlinys (58:54)

Prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai turi keturių taškų deficitą (58:54).

„Rytas“ stringa puolime, o CSP beveik viso trečiojo kėlinio metu išlaiko simbolinę persvarą (52:48)

Limožo treneris  baudžiamas technine pražanga, A. Butkevičius išveda vilniečius į priekį (37:39)

Antras kėlinys: (33:31)

A. Butkevičius pataiko tolimą metimą ir intrigą perkelia į kitą rungtynių pusę (33:31).

Vos į aikštelę sugrįžęs rezultatyviausias prancūzų klubo žaidėjas suteikia šeimininkams aštuonių taškų (29:21) pranašumą.

P. Cruzas smeigia tritaškį ir mažina vilniečių atsilikimą (24:20). Kitoje aikštelės pusėje Limožo klube rungtyniaujančio Ovidijaus Varanausko metimas yra blokuojamas.

Pirmas kėlinys: (19:17)

Per pirmąjį kėlinį sostinės klube rezultatyvias buvo P. Cruzas. Gynėjas pelnė penkis taškus, bet „Rytas“ atsilieka vienu metimu (19:17).

„Rytui“ sunkiai sekasi tvarkytis su S. Christonu. Varžovas jau yra pelnęs 11 taškų (19:17).

E. Bendžiaus tritaškis suteikia vilniečiams kol kas rekordinį trijų taškų pranašumą (14:17)

Pirmosiomis minutėmis komandų metimai dažniau skrieja pro šalį, o po trijų minučių (4:3) priekyje prancūzai.

Startiniai penketukai:

CSP: Marcusas Ginyardas, Semajus Christonas, Brianas Conklinas, Jerry Boutsiele, Vincentas Sanfordas

„Rytas“: Terrellas Hollaway'us, Pako Cruzas, Martynas Echodas, Cameronas Bairstow, Arnas Butkevičius.