„Lietkabelis“ po įspūdingos dramos krito Sasaryje

Nesėkme FIBA Čempionų lygoje startavo Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris išvykoje 78:79 (21:21, 17:18, 19:18, 21:22) nusileido Pauliaus Soroko atstovaujamai Sasario „Dinamo“ ekipai.

„Lietkabelis“ susitikimą pradėjo 5 taškais, bet „Dinamo“ pelnė 8 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį – 8:5. Svečiai niekur varžovams atitrūkti neleido ir sužaidus 5,5 minutės vėl pirmavo – 13:10.

Likus pusantros minutės panevėžiečiai turėjo 4 taškų pranašumą (21:17), bet per likusį laiką taškus rinko tik šeimininkai, tad po pirmo ketvirčio buvo lygu – 21:21.

Antrajame kėlinyje užsimezgė kova taškas į tašką ir pirmaujanti komanda keitėsi po praktiškai kiekvienos atakos. Likus 3 minutėms „Lietkabelis“ pirmavo 34:32, bet tada įkrito į duobę ir nesugebėjo pelnyti taškų 2,5 minutes, o tuo pasinaudojusi Italijos ekipa truktelėjo į priekį – 39:34.

Vis dėlto svečiams pavyko atsitiesti per paskutines sekundes, kai 4 taškus iš eilės pelnė Željko Šakičius – 38:39.

Po didžiosios pertraukos Nenado Čanako auklėtiniai visiškai supančiojo varžovus savo gynybos gniaužtuose – „Dinamo“ per 4,5 minutės sukrapštė vos tašką, o tuo metu „Lietkabelis“ surinko 9 ir įgijo pranašumą – 47:40. Netrukus skirtumas tarp komandų buvo išaugęs dar labiau – 50:42.

Šeimininkai sugebėjo atsitiesti ir jie kėlinį baigė kur kas sėkmingiau, taip išlygindami rezultatą – 57:57.

Lemiamą atkarpą 5 taškais be atsako pradėjo „Lietkabelis“ – 62:57. Prabėgus 4 minutėms Sasario krepšininkai jau pradėjo minti oponentams ant kulnų – 65:66. Čia pat svečiai buvo padidinę atotrūkį (68:65), bet pralaimėjo atkarpą 0:10 ir 38-ąją minutę atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 68:75.

Visgi tai dar nebuvo viskas šiame mače, kadangi „Lietkabelis“ atsitiesė ir po trijų Tomo Lekūno baudų, likus 32 sekundėms, priartėjo iki vieno tikslaus metimo – 75:77.

Svečiams pavyko apsiginti ir Vytenis Lipkevičius smeigė tritaškį – 78:77. „Dinamo“ dar turėjo 6 sekundes ir Dyshawnas Pierre‘as išprovokavo pražangą ir sumetė baudas – 79:78.

Paskutiniam išpuoliui „Lietkabelis“ dar turėjo 2,9 sekundės, bet per tą laiką atakos nesurengė.

„Dinamo“: Dyshawnas Pierre‘as 24 (12 atk. kam., 35 naud. bal.), Dwayne‘as Evansas 14, Miro Bilanas 10, Curtisas Jerrellsas 9 (5 rez. perd.)... Paulius Sorokas 5 (16 min.).

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 17 (10 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 11 (3/4 tritaškiai), Kendrickas Brownas 10 (6 rez. perd.), Martynas Sajus 9 (5 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8 (11 min.), Tomas Dimša 7.