Dvigubas Micičiaus dublis padėjo išsivežti pergalę iš Ispanijos

Sunkią pergalę Eurolygoje iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ (2/1) ekipa, išvykoje 83:78 (23:27, 16:19, 30:17, 14:15) palaužusi Valensijos „Valencia“ (0/3).

Ispanijos klubas patikimai kovėsi pirmoje mačo pusėje ir atėjus ilgajai pertraukai net pirmavo 46:39. Vis dėlto iš rūbinės grįžusi Stambulo ekipa iškart atsiėmė savo favoritų etiketę.

Vien per trečiąjį ketvirtį „Anadolu Efes“ atseikėjo varžovams 30 taškų ir sugrįžo į priekį (69:63). Likus žaisti pusantros minutės Krunoslavas Simonas pastatė šeimininkus į itin nepatogią padėtį – 77:69.

Bojanas Dubljevičius pasižymėjo iš arti, o Shane‘as Larkinas sumetė baudų metimus. Stambulo klubas apsigynė, o prie baudų metimų linijos stojęs Vasilije Micičius taip pat neklydo (81:71). Stebuklo ispanai jau nebesukūrė.

Nė viena komanda atakuodama iš toli neperžengė 26 procentų taiklumo („Valencia“ – 7/27, „Anadolu Efes“ – 6/27), o Stambulo klubą į pergalę atvedė individualus žaidėjų meistriškumas. Net keturi Turkijos klubo krepšininkai peržengė 20 naudingumo balų ribą.

Stambulo klubas visose statistinėse kategorijose buvo nežymiai pranašesnis, tačiau bendroje sumoje naudingumo balais varžovus pranoko net 110:80.

Mačui teisėjavo graikas Christos Christodoulou, vokietė Anne Panther ir italas Michele Rossi.

„Valencia“: Bojanas Dubljevičius 22 (9/11 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 7 atk. kam.), Samas Van Rossomas 14 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 4 klaidos), Brockas Motumas 11, Alberto Abalde 7 (6 atk. kam.).

„Anadolu Efes“: Krunoslavas Simonas 19 (7/8 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 5 atk. kam.), Vasilije Micičius (12 rez. perd., 1/6 tritaškių) ir Alecas Petersas (6/6 dvitaškių, 7 atk. kam.) po 15, Shane‘as Larkinas 13, Bryantas Dunstonas 10 (7 atk. kam., 21 naud. bal.).