Sekmadienį Vilniaus „Pramogų“ arenoje baigėsi pasaulio jaunimo (iki 20 metų) II-ojo diviziono A grupės ledo ritulio čempionatas. Čempionatas taip susiklostė, kad lemiamos rungtynės buvo ir pačios paskutinės. Lietuviai kovoje dėl aukso 2:5 (0:3, 0:1, 2:1) nusileido Japonijos rinktinei.

Mačą stebėjo pilna „Pramogų“ arena – į šias rungtynes išparduoti visi rungtynių bilietai. Šiose rungtynėse rinktinę palaikė ir ypatingas svečias – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Rungtynes labai ankstyvu įvarčiu pradėjo svečiai. Japonai laimėjo ritulio išmetimą lietuvių zonoje ir Yu Sato (0:13 min.) pasižymėjo jau 13-ą rungtynių sekundę. Japonai netrukus pažeidė sudėties taisyklę, bet per 2 min. daugumoje lietuviai nepasižymėjo.

Kėlinio viduryje japonų persvara padvigubėjo. Įvartį pelnė Rioto Takeya (9:28).

Antroje kėlinio pusėje lietuviai 2 min. žaidė mažumoje. Tuomet mūsiškiai atsilaikė, bet praėjus dar 2 min. po abejotino epizodo teisėjai įskaitė Chikaros Hanzawos (15:49) įvartį. Tuomet Nikitą Kuzminovą vartininko pozicijoje pakeitė Laurynas Lubys.

Antrajame kėlinyje lietuvius triuškinti pradėjo japonų lyderis Y.Sato (25:58). Trečiajame kėlinyje lietuviai pagaliau pralaužė varžovų gynybą. Martynas Grinius surado Timoną Mažulį (48:08) ir šis nuginklavo japonų vartininką.

Likus mažiau nei 8 min. japonai prasižengė ir lietuviai įgijo kiekybinę persvarą. Martynas Grinius (53:02) greitai pasižymėjo daugumoje ir atgaivino intrigą. Jam perdavimus atliko T.Mažulis ir Lukas Washco.

Lietuvių viltis galutinai sudaužė Avgustino Silino pražanga. Mūsiškiai liko mažumoje, todėl neturėjo galimybių šturmuoti varžovų vartus, o laikas greitai bėgo. Negana to, grįžus penktajam žaidėjui, Teruto Nakajima (57:51) įmušė įvartį ir padėjo tašką rungtynėse.

Lietuviai pagal dabartinę sistemą tik vieną kartą – 2016 m. – tapo II A čempionato nugalėtojais. Japonai tai padarė 3-ią kartą. Jie ne tik iškovojo aukso medalius, bet ir pelnė vienintelį kelialapį į I-ojo diviziono B grupės turnyrą.

Japonai čempionatą baigė su 15 taškų. Sidabrą pelnė britai (11 tšk.), o bronza atiteko lietuviams (9 tšk.). Žemesnių vietų savininkai paaiškėjo kiek anksčiau. Rumunai (6 tšk.) liko ketvirti, ispanai (4 tšk.) užėmė 5-ą vietą, o serbai (0 tšk.) iškrito į II-ojo diviziono B grupę.