Kauno „Žalgirio“ (10-15) krepšininkai du kėlinius klimpo Vitorijos „Baskonia“ (9-16) gynybos gniaužtuose, bet galiausiai spurtavo ir įsirašė gyvybiškai svarbią pergalę Eurolygoje prieš tiesioginius oponentus kovoje dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje varžovus pranoko 74:60 (13:17, 17:18, 21:10, 23:15).

Pirmą mačą Kaune „Baskonia“ buvo laimėjusi 70:58, tad kauniečiai įgijo ir pranašumą tarpusavio akistatoje.

„Žalgirį“ nuo aštuntos pozicijos dabar skiria vos viena pergalė.

„Žalgiris“ kovą dėl kamuolių laimėjo 38:22, o puolime nusiėmė net 15 jų. Antraisiais šansais kauniečiai pelnė 13 taškų, kai šeimininkai vos du.

Žalgiriečiams kojo nepakišo ir tai, kad suklydo 17 kartų ir pataikė tik 9/27 tritaškių. Edgaras Ulanovas rungtyniavo net 34 minutes, per kurias pelnė 15 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir suklydo 5 kartus.

„Žalgirį“ pirmoje rungtynių pusėje skandino klaidos ir netaiklūs metimai, o gelbėjo tik puolime atkovoti kamuoliai.

Thomas Walkupas vien per pirmą kėlinį suklydo tris kartus, o baskai labai agresyviai spaudė visus žalgiriečius. Tai atsispindėjo ir rezultate, kai „Žalgiris“ po dviejų kėlinių atsiliko 30:35.

Viskas aukštyn kojomis apsivertė po pertraukos - „Žalgiris“ trečią kėlinį laimėjo net 21:10, o ketvirto kėlinio pradžioje K.C. Riversas po penkių netikslių bandymų pagaliau pataikė tritaškį ir išvedė kauniečius į priekį dviženkliu skirtumu 56:45.

Kartu šis amerikiečio tolimas metimas vainikavo „Žalgirio“ spurtą 13:2.

Nors dar buvo likusios žaisti kiek daugiau nei 7 minutės, skirtumas tarp komandų nebuvo sumenkęs mažiau nei iki 9 taškų ir perėmęs kontrolę „Žalgiris“ ją išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Kitą savaitę „Žalgiris“ namie priims Milano „AX Armani“ (11-14) su Artūru Gudaičiu.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 15 (7 atk. kam., 5 kld.), L. Lekavičius 13, Z. LeDay 11, N. Hayesas ir Th. Walkupas (6 rez. perd.) po 8, A. Milaknis ir M. Gebenas po 7, K.C. Riversas 3 (1/7 trit.), J. Landale’as 2, P. Jankūnas 0.

„Baskonia“: S. Christonas 17, T. Shengelia 12.