• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip mažiau sirgti, kaip išvengti sezoninių ligų ir kas yra tas paslaptingas imunitetas? Apie tai naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakoja šeimos gydytojas Irmantas Aleksa ir „Camelia“ vaistinės vaistininkas Rimvydas Blynas. Tinklalaidėje vaistininkas atskleidė net ir patarimus, kurie padės susiduriantiems su nemiga.

Kaip mažiau sirgti, kaip išvengti sezoninių ligų ir kas yra tas paslaptingas imunitetas? Apie tai naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakoja šeimos gydytojas Irmantas Aleksa ir „Camelia“ vaistinės vaistininkas Rimvydas Blynas. Tinklalaidėje vaistininkas atskleidė net ir patarimus, kurie padės susiduriantiems su nemiga.

REKLAMA

Šią savaitę tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ didžiausias dėmesys skiriamas sezoninėms ligoms, organizmo imunitetui bei viskam kitam, kas padeda žmogui išlikti sveikam.

Patarimais, kaip tą padaryti dalinosi šeimos gydytojas Irmantas Aleksa ir „Camelia“ vaistinės vaistininkas Rimvydas Blynas. Vienas pirmųjų dalykų, ką įvardijo specialistai, buvo miegas, kuris yra tiesiogiai susijęs su imunine sistemos veikla. 

Šeimos gydytojas I. Aleksa pabrėžė, kad gerai imuninei sistemos veiklai pirmiausia reikalingas pakankamas miegas: „Jeigu galite sau leisti pamiegoti bent 7 valandas per parą, tikrai rekomenduoju tai išnaudoti.“

REKLAMA
REKLAMA

Jis miegą palygino su telefono baterijos įkrovimu: tam, kad kitą dieną būtumėte darbingi, reikia pasirūpinti, kad ir žmogaus kūnas bei protas pailsėtų. I. Aleksa paaiškino, kodėl žmonėms būtina nueiti miegoti ne vėliau kaip 1 val. nakties: mat nuo vidurnakčio, manoma, kad organizmo imuninė sistema gali geriau pailsėti.

REKLAMA

Pasakė, ką daryti, jei negalite užmigti

Tačiau, ką daryti, jeigu užmigti nėra taip paprasta? Atsakydamas į šį klausimą vaistininkas R. Blynas teigė, kad pirmiausiai kiekvienas žmogus turėtų užsiimti „miego higiena“. 

Į šį apibūdinimą įeina net keli aspektai, kuriuos pašnekovas įvardijo savo atsakyme:

„Turėtume eiti miegoti tą pačią valandą ir tam nusiteikti: prigesinti šviesas, nežiūrėti jokių ekranų, nes jie trukdo užmigti, užsiimti ramia veikla, neprisivalgyti, neprisigerti, kad nesutrukdytų jokie gamtiniai reikalai.

REKLAMA
REKLAMA

Reikėtų stengtis ramiai atsigulti, paskaityti knygą, <...> ir bandyti užmigti.“

Tinklalaidės vedėjai pasiteiravus, galbūt lengviau užmigti gali padėti ir tam tikros vaistažolės, R. Blynas pridūrė, kad ir ramunėlės, ir mėtos, ir melisos, ir valerijonas yra tinkamos priemonės norint nurimti, jeigu kankina nerimas ar yra padidėjęs dirglumas, kas taip pat turi įtakos neramiam miegui. 

Apie tai ir dar daugiau kviečiame žiūrėti tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Kalbėjome apie:

00:20 temos ir pašnekovų pristatymas

01:25 kas yra imuninė sistema ir nuo ko ji apsaugo

02:20 kaip stiprinti imuninę sistemą

03:50 kodėl reikia nueiti miegoti ne vėliau kaip 1 val. nakties

07:35 kas miega prasčiau ir kreipiasi į vaistininkus

09:21 žolelės, kurios padeda užmigti

10:50 kaip žmonės stiprina imunitetą ir ko ieško vaistinėse

12:20 Lietuvos gyventojams nepaprastai trūksta vitamino D

14:45 požymiai, kad trūksta svarbaus vitamino

17:05 sumanus estų sprendimas, kaip žmonės vitamino D gauna kasdien

19:40 kokie dar vitaminai svarbūs imunitetui

24:00 kiek ir ko reikia suvalgyti, kad gautume pakankamai reikalingų medžiagų

28:30 kaip stiprinti vaikų imunitetą rudenį

32:35 paprastas būdas įveikti slogą

36:50 klaidos gydantis

38:55 liga yra ženklas, kad organizmui reikia poilsio

42:45 abiejų pašnekovų TOP 3 patarimai, kaip stiprinti imunitetą paprastais būdais

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.

Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

Aš po gero sexo...ant 1 šono...,tik girdžiu,eik pusryciuuuuu. O,ne tai ir vėl bus sexas...och..liuks. Nereikia jokių Ramunėlių,Metyciu...gerai ir su sava.
Pas kaimyno boba pasidulkinu,miegu kaip kudikis.
Jei yra nemiga nepadės jokios arbatėles. Problema ta, kad šeimos gydytojai nebegali rašyti raminančių, nes būna įvairių situacijų. Taip išeina geriau tegul kankinasi, pervargsta, prieina iki depresijų,trinka širdies ritmai ir tt. Tik nereikia apie prieinamumą pas psichiatrą,. Kai kurie net jegų jau tam vizitui neturi, žinau ir tokių atvejų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų