• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrianoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu aptarė situaciją fronte, karinę paramą, Ukrainos euroatlantinę integraciją.

Ukrianoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu aptarė situaciją fronte, karinę paramą, Ukrainos euroatlantinę integraciją.

REKLAMA

Kaip pranešė Prezidentūra, susitikime prezidentas teigė, kad Lietuva ir toliau tvirtai palaiko Ukrainą kovoje prieš agresorių ir tęs karinę paramą.

„Remsime Ukrainą tol, kol pergalė prieš blogį bus pasiekta. Lietuva ir toliau padės Ukrainai ginklais ir amunicija, rengs karių apmokymus ir teiks finansinę paramą. Tai yra mūsų bendra kova už laisvę“, – sakė prezidentas.

Pasak šalies vadovo, Lietuva patvirtino ilgalaikį karinės paramos Ukrainai planą, kurio vertė sudaro apie 200 milijonų eurų. Tikimasi, kad jau rugsėjo mėnesį Ukrainą pasieks Lietuvos tiekiama karinė įranga – NASAMS sistemos.

Šalies vadovas išreiškė Lietuvos palaikymą V. Zelenskio taikos formulei ir pabrėžė, kad taikos derybos ilgalaikių rezultatų gali atnešti tik tuomet, jei bus paremtos Ukrainos nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo pripažinimu.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos vadovas susitikime pabrėžė, kad NATO viršūnių susitikime Vilniuje priimti sprendimai turėtų pagreitinti NATO ir Ukrainos suartėjimo procesą. Prezidentas išreiškė lūkestį, kad naujai įsteigta NATO ir Ukrainos Taryba tarnaus kaip naudingas politinis įrankis, o ilgalaikė NATO šalių paramos ir atgrasymo programa Ukrainai padės kovoje su agresoriumi.

REKLAMA

„Kalbėjome apie perspektyvas dėl NATO, rinkimų ciklą Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet tikrai aš tikiuosi, kad politiniai vėjai nepadarys įtakos tam svarbiam sprendimui, kuris jau bręsta, kurio užuomazgos buvo sudarytos jau Vilniaus viršūnių susitikime“, – trečiadienį Kyjive sakė šalies vadovas.

Lietuvos vadovas su Prezidentu V. Zelenskiu taip pat aptarė Ukrainos stojimo į ES procesą, akcentavo, kad Lietuva tvirtai palaiko Ukrainos eurointegracijos siekius ir rems šalį integracijos į ES kelyje. 

REKLAMA
REKLAMA

„Niekam nekyla abejonių, kad Ukraina yra Europa. Ukrainos ateitis yra Europos Sąjungoje. Tai, kad šaliai pavyko įgyvendinti reformas, nepaisant kruvino karo, yra verta pagarbos. Lietuva yra pasirengusi padėti Ukrainai tiek reformų, tiek tolesniame eurointegracijos kelyje“, – teigė prezidentas.

Jis taip pat pridūrė besitikintis, kad Ukraina įgyvendins visus Europos Komisijos reikalavimus iki spalio mėnesio ir šalies narystei ES bus uždegta žalia šviesa šių metų pabaigoje vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Ukrainos prezidentas „Telegram“ paskelbė, jog vertina Lietuvos prisijungimą prie bendros G7 deklaracijos dėl paramos Ukrainai. 

„Karinė ir techninė pagalba, įskaitant Ukrainos gynybos pajėgų mokymą ir reabilitaciją, yra labai svarbi. Aptarėme bendradarbiavimą maisto saugumo srityje. Ypatingas dėmesys skiriamas alternatyvių Juodosios jūros grūdų iniciatyvos maršrutų kūrimui“, – teigė V. Zelenskis. 

Jis pabrėžė esąs dėkingas prezidentui G. Nausėdai, Lietuvai ir visai Lietuvos žmonėms už reikšmingą paramą jo šaliai ir žmonėms, teigdamas, kad „istorinė mūsų tautų vienybė priartina taiką visai Europai“. 

REKLAMA

Prezidentai taip pat aptarė samdinių grupuotės „Wagner“ buvimą Baltarusijoje, sutiko, kad vienas iš jos tikslų – provokacijos Lenkijos, Latvijos, Lietuvos pasienyje.

Anot G. Nausėdos, svarbu skirti maksimalų dėmesį sienos saugumui, nes „provokacijų galimybės atmesti mes niekaip negalime.“

Dalyvaudamas Tarptautinės Krymo platformos viršūnių susitikime prezidentas sakė, kad ilgalaikė taika neįmanoma be Krymo kontrolės grąžinimo Ukrainai.

„Maža to, Rusija aktyviai naudoja Krymą kaip karinę bazę kare prieš Ukrainą. Pažeisdami tarptautinę humanitarinę teisę, Rusijos laivai raketomis apšaudo UNESCO saugomą Odesos miesto dalį, taip pat uosto infrastruktūrą, grūdų saugyklas ir kitus civilinius taikinius. Išlaikydama Krymą, Rusija gali ir toliau riboti navigacijos laisvę Juodojoje jūroje ir grasinti pasauliniam maisto saugumui“, – teigė G. Nausėda.

REKLAMA

Anot šalies vadovo, tarptautinė bendruomenė turi užtikrinti, kad asmenys, atsakingi už karo ir agresijos nusikaltimus, sulauktų atpildo.

2021 metas V. Zelenskio iniciatyva įkurtos Tarptautinės Krymo platformos viršūnių susitikimas vyksta trečią kartą.

Šiais metais jame gyvai dalyvauja Ukrainos, Lietuvos, Portugalijos ir Vengrijos Prezidentai bei Suomijos ministras pirmininkas. Kitų ES valstybių ir vyriausybių vadovai dalyvavo nuotoliu.

Šio susitikimo pareiškime griežtai smerkiami neteisėti Rusijos veiksmai okupuotoje teritorijoje ir išsakoma parama Ukrainos nepriklausomybei, suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų