• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naująjį šildymo sezoną Aukštaitijos gyventojai pradėjo su milijoninėmis skolomis. Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Kėdainių, Zarasų ir Panevėžio rajono gyventojai už būstų šildymą „Panevėžio energijai“ yra įsiskolinę jau 7,6 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžiečių skolos taip pat įspūdingos. Jos siekia net 2,8 mln. lito.  Gyventojai, jau vasarą sužinoję, kad šildymas smarkiai brangs, vasarą stengėsi skolas grąžinti, tačiau jos vis tiek sumažėjo nežymiai. Kartu su ūkio subjektais skolos „Panevėžio energijai“ jau viršija 10 mln. litų, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Šį sezoną šildymas Panevėžyje pabrango daugiau kaip 40 proc., tačiau panevėžiečiai už šildymą mokės truputėlį mažiau negu šiauliečiai, ukmergiškiai ir anykštėnai.

Gyventojai dar negavo sąskaitų už prasidėjusį šildymą, todėl į savivaldybes prašyti kompensacijų ir pašalpų kol kas neplūsta.

Panevėžio rajono socialinės globos skyriaus vedėja Aldona Paškevičienė teigia, kad socialinė krizė visu smarkumu smogs žiemą, kai pasibaigs darbai pas ūkininkus ir reikės mokėti už šildymą. Nors Panevėžio rajonas žemdirbiškas ir dauguma šeimų pragyvena iš ūkininkavimo, kas šeštas rajono gyventojas verčiasi sunkiai.

REKLAMA
REKLAMA

Neturtingas šeimas gelbsti maisto paketai ir valstybės skiriamas nemokamas maitinimas vaikams.

Pernai nemokamai skiriamus maisto paketus Panevėžio rajone gavo 7003 gyventojai, šiemet rugsėjo mėnesį - 6700. Šie skaičiai rodo, kad gyventojų finansinė padėtis yra sunki. Maisto paketų gavėjų sąrašai bus tikslinami lapkritį. Neabejojama, kad turinčiųjų teisę juos gauti padaugės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skurstančioms ir vaikus auginančioms šeimoms nemaža pagalba yra nemokami pietūs vaikams. Rajono mokyklose nemokamą maitinimą gauna per 3 tūkst.  vaikų. Daugiau kaip 2 tūkst. šeimų, auginančių mokyklinio amžiaus vaikus, verčiasi sunkiai.

Panevėžio rajone socialinio būsto laukia 80 šeimų, tačiau eilutė juda lėtai. Pateikusieji prašymus jį gaus tik po 10-12 metų.

Panevėžio miesto savivaldybė jau pajuto ekonominės krizės pasekmes.  Savivaldybės biudžetas pirmąjį metų pusmetį buvo vykdomas, o per trečiąjį ketvirtį negauta daugiau kaip 2,8 mln. litų planuotų pajamų.  Priešpaskutinę spalio dieną savivaldybės taryba planuoja nustatyti biudžeto išlaidų prioritetus.

Genė Silickienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų