Lietuvos vyrų krepšinio krepšinio (1/1) rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę 2025 m. Europos čempionato atrankoje, kai pirmadienio vakarą svečiuose 59:65 (18:17, 19:24, 13:9, 9:15) nusileido Estijos krepšininkais (2/0).

Įdomu tai, kad lietuviai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo net 29 prieš 48. Puolime Lietuvos rinktinė nusiėmė tik 2 kamuolius, estai – 15.

Abi rinktinės rezultatyviai pradėjo rungtynes ir vyko kova taškas į tašką. Tik kiek paskui lietuviai surengė kelias be atsako, bet estai surado irgi atsakymų (18:19).

Bet antrajame kėlinyje šeimininkai žaidė itin kovingai, naudojosi lietuvių klaidomis gynyboje ir po mini spurto buvo atitrūkę net iki 30:20

Vienu metu jie pirmavo net 37:25. Kazio Maksvyčio auklėtiniai atrodė sutrikę, itin lengvai leisdavo varžovams atsikovoti kamuolius puolime bei kartoti metimus.

Visgi kėlinio pabaigoje į priekį rinktinę patempė Edgaras Ulanovas, taiklius metimus pridėjo Kristupas Žemaitis bei Ąžuolas Tubelis.

Keliskart pagaliau lietuviams pavyko apsiginti ir Estijos rinktinė po dviejų kėlinių vis dar pirmavo, bet jau tik 41:37.

Trečiajame kėlinyje lietuviasm varžovus ilgą laiką visiškai pavyko supančioti gynyboje. Jie šiaip ne taip po keturių minučių pelnė pirmuosius savo taškus. Vis dėlto lietuviams nepavyko tuo naudotis ir labiau pabėgti į priekį.

Galiausiai kėlinio pabaigoje S. Vene dar pataikė iš toli ir prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo lygus 50:50.

Ketvirtajame kėlinyje vyko atkakli kova taškas į tašką, bet abi rinktinės nepataikė gerų metimų.

Visgi lemiamu metu estai vis keliais taškais buvo priekyje (59:56). Lietuviai vis atsilikinėjo, o likus mažiau nei minutei po E. Ulanovo taškų estai pirmavo 61:59.

Visgi lemiamu metu estai išlaikė trapią, bet pergalingą persvarą, o lietuviams teko pripažinti varžovų pralaimėjimą.

Lietuvos rinktinė: Edgaras Ulanovas 16 (4/7 dvit., 1/2 trit., 5/8 baud.), Tomas Dimša 14, Lukas Lekavičius 7, Ažuolas Tubelis 6 (7 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 5, Rokas Giedraitis 3, Marekas Blaževičius, Osvaldas Olisevičius ir Gytis Radzevičius po 2, Matas Jogėla ir Gabrielius Maldūnas po 1.

Estijos rinktinė: Janari Joesaaras 18 (7/7 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), Siimas-Sanderis Vene 13, Maikas-Kalevas Kotsaras 11 (3/10 baud., 13 atk. kam.), Martas Rosenthalis 8, Kristianas Kullamae 6 (9 rez. perd.).

Kitos atrankos rungtynės numatytos jau tik lapkritį.

Na sakykit ką norit, bet čia pralaimėjimas Maksvyčio stiliumi. Kažkas su tuo žmogum negerai. Suvadovavo beviltiškai, vaizdas toks , kad jis net nežino ką daryti, kaip pakreipti žaidimą savo naudai; keitimai nelogiški, žaidėjai aiškiai nesupranta ką jie turi daryti aikštėje ir pasimeta. 59 taškai per rungtynes nieko nesako? Vykit jį po velnių , kol nevėlu....Pripažinkim kad jis yra prastas treneris, kiek dar galima tampytis
su Maksvyčiu Baltjos šalyse pasirodyt jau negalim
Sveikinimai su pralaimejimu :DDDDDDDD neaisku ka jie cia zaide, mesk bet kur bet kaip ir zvalgykis bet kur bet kaip :D