Niujorke (JAV) tęsiasi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „US Open“ teniso turnyras, kurio pusfinalyje penktadienį serbas Novakas Džokovičius (ATP-2) per 2 valandas 42 minutes 6:3, 6:2, 7:6 (7:4) nugalėjo tik pernai į profesionalų tenisą perėjusį amerikietį Beną Sheltoną (ATP-47). Šie tenisininkai vienas prieš kitą žaidė pirmą kartą.

Serbas atitrūko po pirmojo seto šeštojo geimo, kai laimėjo varžovo padavimų seriją. Tiesa, vėliau jis vos neprisižaidė. Aštuntajame geime N.Džokovičius nerealizavo net keturių „set pointų“, o devintajame geime buvo per tašką nuo pralaimėtos savo padavimų serijos. Visgi, su įtampa jam pavyko susitvarkyti.

Antrajame sete serbas jau visiškai dominavo, o trečiajame sete galėjo atitrūkti 4:1, jei penktajame geime būtų realizavęs „break pointą“. Kai atrodė, kad N.Džokovičius ramiai užbaigs mačą, B.Sheltonas staiga atsigavo. Aštuntajame geime amerikietis laimėjo serbo padavimų seriją ir atstatė pusiausvyrą, o dešimtajame geime netgi turėjo „set pointą“.

N.Džokovičius atsilaikė, vienuoliktajame geime laimėjo varžovo padavimų seriją ir vėl atsidūrė per žingsnį nuo pergalės, tačiau dvyliktajame geime savo padavimų metu nerealizavo „match pointo“, o B.Sheltonas išplėšė pratęsimą. Visgi, jame veteranas pasinaudojo savo didžiule patirtimi, laimėjo keletą svarbių taškų, atitrūko 5:1 ir tada jau ramiai įtvirtino pergalę.

B.Sheltonas, kaip įprasta, labai emocingai reaguodavo į savo laimėtus taškus ir stengdavosi įaudrinti žiūrovus.

Serbas varžovui skolingas neliko. N.Džokovičius po vieno iš smūgio B.Sheltonui ilgai mojavo pirštu, o po pergalingo taško pakartojo firminį amerikiečio pergalės šventimo gestą, imituodamas telefono ragelio padėjimą.

„Man Sheltono šventimo būdas labai patiko, todėl nusprendžiau jį nukopijuoti“, - juokėsi N.Džokovičius.

Tuo tarpu B.Sheltonas aiškino, kad dėl tokio serbo elgesio neįsižeidė: „Aš jo gestą pamačiau tik po mačo. Man nepatinka, kai socialiniuose tinkluose žmonės man aiškina, kaip aš galiu švęsti pergales ir kaip – ne. Jei tu laimi mačą, tada gali daryti ką nori. Aš dar vaikystėje išmokau, kad imituodamas kitą žmogų parodai susižavėjimą juo“.

Bendrą „US Open“ turnyro prizų fondą šiemet sudaro 65 mln. JAV dolerių.