0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos reguliariojo sezono antrąjį ratą pradeda rungtynėmis su žemyno vicečempionais. Penktadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenoje priima Madrido „Real“ komandą. Mačo pradžia – 19.45 val.

Pirmojo rato rungtynėse Madride po atkaklios kovos pergalę šventė ispanai, laimėję mačą 80:71. Iki praėjusios savaitės Eurolygos batalijų „Real“ galėjo džiaugtis idealiu sezono startu. Ispanijos Supertaurės finale sutriuškinta „Barcelona“, nacionaliniame čempionate startuota septyniomis pergalėmis iš eilės ir tik Stambulo „Anadolu Efes“ metimas paskutinę sekundę įrašė Madrido komandai pirmąjį pralaimėjimą.

Po šių rungtynių „Real“ greitai atsitiesė Ispanijos lygoje, kur sekmadienį sutriuškino Mursijos komandą 90:65, o rezultatyviausiai žaidė buvęs žalgirietis Jonas Mačiulis, pelnęs 20 taškų ir surinkęs 29 naudingumo balus.

Po pirmojo kėlinio rezultatu 24:14 pirmauja „Real“.

Žalgiriečiai pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje susitikimą pradėjo puikiu darbu gynyboje bei greitu žaidimu puolime: tritaškiu pirmuosius taškus pelnė Paulius Jankūnas, du rezultatyvius prasiveržimus atliko Vytenis Lipkevičius – 7:2. Antrą tritaškį įskraidino komandos kapitonas P.Jankūnas (10:4), varžovą pergudravęs Jamesas Andersonas pridėjo dvitaškį (12:7). P.Jankūnas nesunkiai prasibrovė link krepšio ir rinko aštuntąjį savo tašką, tačiau „Real“ ekipa į tai atsakė atkarpa (0:10) bei persvėrė rezultatą – 14:19. Už vaidybą technine pražanga buvo nubaustas Andresas Nocioni, bet nepaisant to svečiai iš Ispanijos tęsė spurtą ir per pirmąsias dešimt minučių susikrovė dviženklį pranašumą – 14:24.

Po antrojo kėlinio rezultatas lygus – 38:38.

Kaip ir rungtynes, taip ir antrąjį kėlinį, užtikrinčiau pradėjo kauniečiai, kurie J.Andersono keturių taškų dėka mažino atsilikimą – 18:24. Tiesa, ispanai greitai susigrąžino saugesnę persvarą (18:30). Du tolimi žalgiriečių šūviai vėl sukėlė emocijų bangą arenoje: tritaškius iš skirtingų kraštų realizavo Artūras Milaknis ir J.Andersonas – 24:31. Baudų metimus pataikė P.Jankūnas, dar vieną tritaškį įsmeigė A.Milaknis – 29:34. Minutės pertraukėlės Madrido ekipos trenerių štabą privertė prašyti sumažėjas deficitas, kuomet nesudėtingą reidą krepšio link atliko J.Andersonas, o kabliu metimą pridėjo Robertas Javtokas – 33:36. J.Andersonas tolimu metimu rinko 14-ąjį tašką, po Luko Lekavičiaus perdavimo du taškus pelnė R.Javtokas ir „Žalgiris“ išlygino rezultatą – 38:38.

Prieš lemiamą ketvirtį ekipas skyria keturi taškai – 57:53

Iš vidutinio nuotolio taikliai metė pirmuosius taškus rinkę L.Lekavičius ir Darius Songaila – 42:43. Už ginčus su teisėju svečiai užsidirbo antrąją techninę pražangą, o po J.Andersono gražaus perdavimo deficitą mažino du Edgaro Ulanovo taškai (44:47). Ilgai „Real“ priekyje nebuvo – penkis taškus surinko iniciatyvos ėmęsis J.Andersonas, tritaškį iš krašto realizavo komandos kapitonas P.Jankūnas – 52:49. Emocingai į teisėjų sprendimus reagavo ir Sergio Rodriguezas, kuris Madrido komandai uždirbo dar viena techninę (53:51). Ketvirčio pabaigoje žalgiriečiams pavyko išsaugoti pranašumą: prasiveržimu pasižymėjo E.Ulanovas, baudas pridėjo Vaidas Kariniauskas bei prieš lemiamą ketvirtį ekipas skyrė keturi taškai – 57:53.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo galingu Roberto Javtoko „stogu“ A.Nocioniui, o „Žalgirio“ persvarą didino šešioliktąjį tašką pelnęs P.Jankūnas – 59:53. Eurolygos vicečempionai sunkiai rinko taškus, tačiau pasinaudojo dar prastesniu kauniečių puolimu ir priartėjo iki trijų taškų (59:56). Trijų minučių šeimininkų tylą nutraukė J.Andersono prasiveržimas, o po jo perdavimo pranašumą didino D.Songaila – 63:56. Rekordinę persvarą „Žalgiris“ įgijo po taiklių D.Songailos baudų metimų (65:56), tačiau varžovai nesutriko bei pataikę du tritaškius privertė už galvų susiimti visus žiūrovus – 65:62. „Realas“ sėkmingai užbaigė dar dvi atakas ir prasidėjus paskutinei minutei švieslentėje degė trapi svečių persvara (65:66). Abiejų komandų bandymai pelnyti taškus baigėsi nesėkmingai, o dėl kamuolio kovojęs P.Jankūnas išprovokavo pražangą, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą, kuris lygino rezultatą – 66:66. Likusios 6 sekundės priklausė varžovams, kurių ataka taip pat buvo sustabdyta pražanga, tiesa, S.Rodriguezo rankos nedrebėjo ir persvėrė rezultatą (66:68). Lietuvos čempionai turėjo penkias sekundes išsigelbėti, bet J.Andersono metimas su sirena tikslo nepasiekė ir pergalę iš Kauno išsivežė Madrido krepšininkai – 66:68.

„Žalgiris“: J.Andersonas 21 (6/10 dvit., 3/6 trit., 8 atk. kam.), P.Jankūnas 17 (3/4 trit., 8 atk. kam.), D.Songaila 6, A.Milaknis 6, V.Lipkevičius 4, E.Ulanovas 4, R.Javtokas 4 (2 blk.), L.Lekavičius 2, V.Kariniauskas 2, A.Gudaitis 0.

„Real“: S.Rodriguezas 14 (7 rez. perd.), A.Nocioni 11, S.Llullas 11, J.Mačiulis 9.