Citadele KMT ketvirtfinalio seriją piluntėlėje Kėdainių arenoje šeštadienį pradėjo Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Wolves“ ekipos. Po emocingos kovos ir „Wolves“ stratego Kęstučio Kemzūros išvarymo antroje rungtynių pusėje pergalę šventė svečių teisėmis rungtyniavę kauniečiai 95:76 (28:13, 22:25, 17:16, 28:22).

„Vilkai“ turėjo būti šio mačo šeimininkais, tačiau dėl „Avia Sollutions Group“ arenos užimtumo jų namais trumpam tapo Kėdainiai. Visgi žymiai didesnį palaikymą turėjo it savo namuose rungtyniavę žalgiriečiai.

Šios rungtynės buvo kitokios ir Kauno „Žalgirio“ klubui, kuris po šešerių pralaimėjimų iš eilės Eurolygoje nusprendė atsisveikinti su vyriausiuoju treneriu Kaziu Maksvyčiu. Jau artimiausiu metu jį pakeis italas Andrea Trinchieri.

Prie ekipos vairo laikinai stojo Tautvydas Sabonis

Pirmieji rungtynėse atitrūko „Žalgirio“ krepšininkai, kurie po Edmondo Sumnerio tritaškio ir Keenano Evanso dvitaškio pirmavo 13:6.

Susitikimą gerai pradėjo ir Laurynas Birutis, kuris greitai rinko taškus kartodamas komandos draugų netaiklius metimus ir savo sąskaitoje jau turi 8 taškus.

Netrukus ant parkero po mėnesio pertraukos žengė čiurnos traumą išsigydęs „Wolves“ lyderis Rasheedas Sulaimonas, tačiau kauniečiai nemažino apsukų puolime, o po Brady Maneko tritaškio skirtumas šoktelėjo iki 26:12.

Po pirmojo kėlinuko žalgiriečiai pirmavo 28:15.

L. Birutis pasruvo krauju

Antrajame ketvirtyje K. Kemzūros auklėtiniams niekaip nepavyko sumažinti atsilikimo iki vienženklio. Negana to, kėlinuko viduryje nesportine pražanga buvo nubaustas Tre'Shawnas Thurmanas, kuris ranka smūgiavo į veidą L. Biručiui. Po šio epizodo kauniečių aukštaūgiui iš nosies pasipylė kraujas.

Tuo vilniečių bėdos nesibaigė, nes netrukus penkis taškus iki tol pelnęs „Wolves“ puolėjas Jeffery Tayloras buvo nubaustas ketvirtąja asmenine pražanga.

Po dviejų kėlinių kauniečiai vis dar priekyje 50:38.

Trečiajame ketvirtyje išvarytas K. Kemzūra

Trečiajame ketvirtyje E. Sumneris smeigė jau trečią savo tritaškį, o su teisėjais po vieno abejotino švilpuko diskutavęs K. Kemzūra gavo dvi technines pražangas ir buvo priverstas palikti aikštelę anksčiau laiko.

Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo tritaškių salve, taip įtvirtindamas pergalę, o paskutinėmis minutėmis tiesiog garantuodamas solidžią persvarą prieš atsakomąjį mačą.

„Žalgirio“ gretose ryškiausiai žibėjo aukštaūgiai. B. Manekas per 21 minutę surinko 22 taškus (3/4 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 4/5 baudų metimų), 4 atkovotus kamuolius ir 25 naudingumo balus, L.Birutis pridėjo 16 taškų (7/7 dvitaškių).

Antrasis ketvirtfinalio serijos susitikimas Kaune vyks sausio 21-ąją. Jame „Žalgiriui“ užteks nepralaimėti didesniu skirtumu nei pavyko triumfuoti Kėdainiuose.

Citadele KMT ketvirtfinalyje šie klubai susitiko ir praėjusį sezoną. Tuomet „Žalgiris“ abu kartus laimėjo užtikrintai – 95:79 išvykoje ir 91:72 namie. Šį sezoną tarpusavio mačuose ekipos buvo pasidalinusios po pergalę.

„Wolves“ pratęsė itin slogią seriją – įskaičiuojant ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bei Euopos taurės frontus, jie patyrė jau aštuntąjį pralaimėjimą paeiliui. Šiose rungtynėse jie dar ir prarado susižeidusį bei po ilgosios pertraukos nežaidusį Regimantą Miniotą. „Žalgiris“ Eurolygoje krito šešis sykius paeiliui, bet vietiniame fronte tvarkosi gerokai užtikrinčiau

„Wolves“: Tre'Shawnas Thurmanas 17 (4 atk. kam.), Christianas Mekowulu 14 (6 atk. kam.), Arnas Beručka 9 (3/5 tritaškių), Jeffery Tayloras 8, Kristupas Žemaitis (5 rez. perd.) ir Vaidas Kariniauskas po 6.

„Žalgiris“: Brady Manekas 22 (4/5 tritaškių), Laurynas Birutis 16 (7/7 dvitaškių), Edmondas Sumneris 11 (3/7 tritaškių), Lukas Lekavičius 10, Rolandas Šmitas 9 (8 atk. kam.), Tomas Dimša 8 (6 atk. kam.), Keenanas Evansas 7 (3 per. kam.).