Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (3/0) pasaulio čempionate pasiekė labai svarbią pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai 91:71 (26:27, 22:13, 18:10, 25:21) užtikrintai įveikė Juodkalnijos rinktinę (2/1) ir D grupės turnyre iškovojo pirmąją vietą.

Po pirmojo kėlinio dar pirmavo Juodkalnija (27:26), tačiau antrajame kėlinyje prasidėjo Lietuvos puolimo uraganas. Jį paskatino vien antrajame kėlinyje net 9 taškus pelnęs Tomas Dimša. Po antrojo kėlinio Lietuva jau pirmavo 48:40.

Lietuviai iš viso per rungtynes pataikė net 8 tritaškius iš 17 (47 proc.).

Trečiajame kėlinyje po Roko Jokubaičio ir Igno Brazdeikio dvitaškių mūsiškių persvara pasiekė 14 taškų žymą, o po 30 min. kovos Lietuva pirmavo 66:50.

Ketvirtajame kėlinyje po Eimanto Bendžiaus taškų lietuviai įgijo rekordinį 20 taškų pranašumą.

Juodkalnija tragiškai pataikė iš toli – tikslą pasiekė vos 5 iš 31 metimų (16 proc.).

Lietuvai daugiausiai taškų pelnė Rokas Jokubaitis (15), Mindaugas Kuzminskas (15) ir Jonas Valančiūnas (11).

Naudingiausiai rinktinės gretose žaidęs R. Jokubaitis atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius ir iš viso surinko net 27 efektyvumo balus.

Juodkalnijoje rezultatyviausiai žaidė Nikola Vučevičius (19), Kendrickas Perry (13) ir Marko Simonovičius (13).

Taip pat žiūrėkite šių rungtynių analizę tinklalaidėje „TRYS NUO LENTOS–FIBA World Cup“:

Visą rungtynių vaizdo įrašą galite stebėti šios naujienos viršuje.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 19 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 27 n.b.), Mindaugas Kuzminskas 15 (2/3 trit.), Jonas Valančiūnas 11 (8 atk. kam., 1/1 trit.), Ignas Brazdeikis 10 (2/2 trit.), Tomas Dimša 9.

Juodkalnija: Nikola Vučevičius 19 (4/11 metimai), Kendrickas Perry ir Marko Simonovičius – po 13, Petaras Popovičius 8, Dino Radončičius 7.

Priminsime, kad Lietuva D grupės turnyre taip pat 93:67 įveikė Egiptą ir 96:66 sutriuškino Meksiką.

D grupėje antroji finišavo Juodkalnija, o dėl 17–32 vietų kovos Egiptas (1/2) ir Meksika (0/3).

Antrajame pasaulio krepšinio čempionato etape Lietuvos rinktinė tikrai žais su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir, greičiausiai, su Graikijos rinktine. Tai galutinai paaiškės po trečiadienį įvyksiančio C grupės mačo tarp Graikijos ir Naujojosios Zelandijos dvikovos.

Ją nuo 15:40 val. Lietuvos laiku galėsite stebėti naujienų portale tv3.lt ir TV3 televizijoje